Ano, můžete si zlomit penis. A je to tak hrozné, jak to zní

Ano, můžete si zlomit penis. A je to tak hrozné, jak to zní

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Karty na stole, chlapi: Zlomenina penisu je hrubé téma. Pokud jste hloupí, možná tohle není pro vás - protože ano, můžete si zlomit penis. A ano, je to opravdu tak hrozné, jak to zní. Pro ty, kteří mají dost odvahy pokračovat, je zde vše, co potřebujete vědět o zlomeném penisu, včetně toho, jak se to stane, jak to zní (vážně) a co můžete udělat, pokud se vám tento nešťastný zvrat událostí někdy stane.

Životně důležité orgány

 • Je možné si zlomit penis.
 • K tomu dochází, když je tkáň, která obsahuje krev v erekci (aka plášť penisu), rozbitá.
 • Nejčastěji se to děje během agresivního sexu.
 • Je to velmi vzácný jev. Ale stalo se!

Jak funguje váš penis

Abyste pochopili, jak si můžete zlomit penis, musíte vědět něco o obecné struktuře penisu a o tom, jak erekce fungují. Přes všechny okouzlující eufemismy váš penis ve skutečnosti neobsahuje žádné kosti ani chrupavky. Místo toho je penis tvořen velmi vaskulární, houbovitou tkání, která je zásobována velkým množstvím krve.

Když získáte erekci, tepny v penisu se otevírají, zatímco se žíly stlačí, což umožňuje více krve dovnitř než ven. To způsobí, že houbovitá tkáň pohltí a ztuhne. Ve skutečnosti by se tkáň v penisu rozšířila ještě více, kdyby ji něco neobsahovalo. Naštěstí má penis silný bílý plášť vláknité tkáně zvaný tunica albuginea obklopující dvojité houbovité, krví vyplněné trubice (corpora cavernosa).

Toto pouzdro - tunica albuginea - umožňuje penisu stát se dostatečně tuhým, aby proniklo do partnera. A musí být neuvěřitelně silné, aby zvládlo tento otok, tlak a sílu proniknutí.reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby EDSkutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a ozve se vám do 24 hodin.

Zjistěte více

Pod tlakem: Jak funguje plášť penisu

Jak silná je tunica albuginea? Normální krevní tlak je asi 120/80 (měřeno v mm rtuti tlaku) a vysoký krevní tlak je cokoli nad 130/80. Cokoli nad 200 mmHg je dostatečně vysoké, aby rozbilo cévy v mozku. Tunica albuginea zvládne téměř osmkrát (1 500 mmHg) toto množství tlaku (Bitsch, 1990).

Navíc, i když je tunika velmi pružná a silná, když je penis ochablý - asi 2 mm tlustý - je to jen asi 0,5 mm silné, když se penis zvedne.

Erekce jsou komplikované. Penis je zkumavka měkké tkáně naplněné krví, která ztvrdne jen proto, že je pevně obsažena v houževnatém kusu tkáně, který je při vztyčení enormně namáhán. Jeden špatný pohyb, jedno zvláštní lusknutí nebo zkroucení, jeden nesprávně umístěný silný tah a tato tkáň se může trhat překvapivou silou.

Jak zní zlomený penis?

Náhlé roztržení pouzdra je stejné jako prasknutí balónu píchnutím špendlíku. Tím malým otvorem protéká krev na povrch penisu a ve velmi reálném smyslu penis exploduje v oblasti slzy. Proto je zlomení penisu obvykle doprovázeno hlasitým praskáním nebo praskavým zvukem a nesnesitelnou bolestí.

Aniž byste se příliš zabývali specifiky, rozbití penisu obvykle vede k: • Hlasitý pop
 • Rychlá ztráta erekce
 • Otoky a silné modřiny
 • Nesnesitelná bolest (stojí za to znovu zmínit)

V některých případech může zlomenina penisu roztrhat krevní cévy a dokonce přerušit močovou trubici, moč trubice a sperma.

Oprava zlomeného penisu: chirurgický zákrok

Téměř ve všech případech vyžaduje zlomený penis chirurgický zákrok k odstranění poškození. Dlouhodobé komplikace zlomeniny penisu mohou zahrnovat zjizvení, ohnutý penis, erektilní dysfunkci a potíže s močením nebo orgasmy. Zlomenina penisu je vážné zranění s potenciálně celoživotními následky. Proto je důležité se zhluboka nadechnout a pokračovat ve čtení, pokud se chcete naučit, jak zabránit zlomení penisu.

A první zastávkou na této cestě je překvapivě Írán.

Írán: země zlomených penisů

Zatímco zlomenina penisu se vyskytuje u mužů všude, Írán vede svět ve zlomeninách penisu (Zargooshi, 2000) díky málo známé praxi zvané víš . Někteří muži v regionu Kermanshah v Íránu se chci kliknout kurdsky a chovat se chováním, které lze popsat pouze jako násilné švihání penisu.

Tito muži v podstatě popadnou spodní část penisu a rychle ohnou horní část na jednu stranu. To vede k rychlé ztrátě erekce, doprovázené hlasitým prasknutím. Je překvapivé, že tato praxe není obvykle popisována jako bolestivá. Penisy v Íránu nicméně podléhají stejným zákonům fyziky a biologie jako všude jinde a neobvykle vysoký počet mužů v Íránu si penisy zlomí.

Ze stovek mužů viděných v jednom centru asi 40% řekli, že cvičili víš protože to byl zvyk (Zargooshi, 2000). Jiní to udělali, aby překonali erekci nebo nechtěné touhy. Asi čtvrtině dotázaných mužů to však připadalo příjemné, osvěžující nebo si ten zvuk prostě užili. A myslel sis, že prasknutí prstů je špatné.

Ale manipulace penisu, i když je fascinující, není hlavní příčinou zlomeniny penisu. Tato pocta patří sexu, zvláště dvěma notoricky nebezpečným pozicím.

Dvě sexuální polohy, které vám mohou zlomit penis

Podle a Studie z roku 2014 z Advances in Urology, Heterosexual intercourse (~ 66%) is the most frequently reason of penile fract, následovaná manipulací penisu (15%) (Reis, 2014). Žena nahoře byla nejčastější pozicí způsobující zlomeninu penisu (50%), následovanou psím stylem na 29%.

Podobná studie zjistila, že za zlomeninu penisu bylo v 75% případů odpovědné pohlaví. Dalších 25% případů zahrnovalo masturbaci, tupé trauma nebo pády (například pád z postele). I když to není vyčerpávající, zdá se, že to ukazuje výzkum že největší riziko těžké zlomeniny penisu - takové, kde obě strany penisu prasknou pod tlakem a kde je roztržena močová trubice - vyplývá ze sexu v psím stylu a partnera na nejvyšších pozicích (Barros, 2017).

Sex ve stresových situacích

Studie Journal of Sexual Medicine zjistili, že pacienti se zlomeninou penisu se jeví jako jedinečná populace mužů, kteří mají pohlavní styk ve stresových situacích (Kramer, 2011). Mimomanželské aféry a neobvyklá místa se u pacientů, kteří utrpěli toto relativně vzácné zranění, jeví jako běžné.

Ze šestnácti pacientů s akutní zlomeninou penisu bylo sedm uprostřed mimomanželského vztahu. Na zadním sedadle auta se staly dvě zlomeniny. Další dva se objevili v koupelně a tři byli obětováni při sexu v práci. Jeden byl dokonce ve výtahu. Neobvyklá místa mohla znamenat neznámé fyzické polohy a díky nedovolené povaze sexu bylo spěcháno a neobvykle vzrušeno.

Pokud sex začíná napínat hranice vaší obvyklé fyzické kapacity, zvažte zpomalení.

Zlomenina penisu je děsivá, ale vzácná

Už jen zmínka o rozbití penisu stačí k tomu, aby se většině mužů otočil žaludek. Realita je však taková, že zlomenina penisu je mimořádně vzácná. Plášť kolem měkké tkáně je odolný a zvládne rozsáhlý tlak a stres. Takže pokud se nezabýváte zvlášť agresivním sexem - obecně - váš penis by měl být v pořádku.

Reference

 1. Barros, R., Schulze, L., Ornellas, A.A., Koifman, L., & Favorito, L. A. (2017). Vztah mezi sexuální polohou a závažností zlomeniny penisu. International Journal of Impotence Research, 29 (5), 207–209. doi: 10.1038 / ijir.2017.24 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28659630
 2. Bitsch, M., Kromann-Andersen, B., Schou, J., & Sjøntoft, E. (1990). Pružnost a pevnost v tahu Tunica Albuginea z Corpora Cavernosa. Journal of Urology, 143 (3), 642–645. doi: 10,1016 / s0022-5347 (17) 40047-4 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2304187
 3. Kramer, A. C. (2011). Zlomenina penisu je pravděpodobnější během sexu v stresových situacích. The Journal of Sexual Medicine, 8 (12), 3414–3417. doi: 10.1111 / j.1743-6109.2011.02461.x https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21951557
 4. Reis, L. O., Cartapatti, M., Marmiroli, R., Júnior, E. J. D. O., Saade, R. D., & Fregonesi, A. (2014). Mechanismy predisponující zlomeninu penisu a dlouhodobé výsledky erektilní a vyprazdňovací funkce. Advances in Urology, 2014, 1–4. doi: 10.1155 / 2014/768158 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4005103/
 5. Zargooshi, J. (2000). Zlomenina penisu v Kermanshahu v Íránu: zpráva o 172 případech. The Journal of Urology, 364–366. doi: 10.1097 / 00005392-200008000-00022 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10893586
  Vidět víc