Ano, „modré koule“ jsou skutečná věc (a je obvykle snadné je léčit)

Ano, „modré koule“ jsou skutečná věc (a je obvykle snadné je léčit)

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

jak mohu zvětšit velikost mého penisu

Modré koule se používají jako řečová řeč k označení frustrace tak často, že má abstraktní, téměř mýtický status. Ale modré koule jsou velmi skutečný zdravotní stav - věřte nám, zažijte to jednou a budete věřící. (Ale my to nikomu nepřejeme.)

Životně důležité orgány

  • Modré koule jsou skutečné.
  • Tento stav je způsoben přebytečnou krví zbývající v penisu a varlatech během erekce po delší dobu bez sexuálního uvolnění.
  • Modré kuličky nejsou nebezpečné a existuje docela jednoduchý lék.
  • Stav mohou zažít i ženy.

Co jsou modré koule?

Modré kuličky, známé také jako epididymální hypertenze (EH), jsou nepříjemným stavem, který je důsledkem dlouhodobé erekce bez ejakulace. Je to ve skutečnosti skutečná věc. Zde je důvod, proč se modré koule stávají a jak s nimi zacházet.

Proč lidé dostávají modré koule?

Penis a varlata obsahují tisíce krevních cév, které se během erekce rozšiřují a plní krví. Všichni víme, že penis ztuhne, ale varlata se také trochu zvětšují. Po orgasmu (nebo poklesu vzrušení) krev proudí zpět do těla.

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistit více

Ale když tato přebytečná krev zůstane v genitáliích po dlouhou dobu, aniž by byla uvolněna, může se tento zvýšený krevní tlak (hypertenze v lékařském pojetí) stát bolestivým, což vede k bolesti varlat, které nejsou tak laskavě známé jako modré kuličky. K tomu může dojít během sexuální aktivity s partnerem nebo delší masturbační relace (aka lemování) bez ejakulace.

Známky a příznaky modrých koulí

Mezi příznaky modrých koulí patří:

  • Těžba v šourku
  • Bolestivý pocit
  • Bolest varlat nebo mírné nepohodlí
  • Možná slabý modrý odstín

Zvědavě, první recenzovaný papír na modrých koulích byla zveřejněna až v říjnu 2000. Vědci se domnívali, že je to způsobeno tím, že krev proudí do genitálií a nevyteká ven, což vede k otokům, zejména v nadvarlete (trubice za varlata, která uchovávají a transportují spermie). Možná, že pokud to přetrvává a žilní drenáž varlat je zpomalena, zvyšuje se tlak a způsobuje bolest, uvedli vědci. Je epididymální distenze příčinou bolesti? Stejně jako u jiných chorobných entit existuje pravděpodobně spektrum bolesti s „modrými kuličkami“, které se liší od krátkého, mírného nepohodlí až po silnou a trvalou bolest. (Chalett & Nerenberg, 2000)

Mýty o modrých koulích

Mýtus č. 1: Modré koule jsou nebezpečné.

To není pravda. Ačkoli modré koule mohou pociťovat úzkost, je to docela běžný, neškodný stav, který lze snadno vyřešit orgasmem.

Mýtus č. 2: Modré koule vždy vypadají modře.

Jakýkoli namodralý odstín, který je výsledkem modrých koulí, je obvykle jemný a nemusí se stát vůbec.

Mýtus č. 3: Stává se to jen mužům.

Ani náhodou. Ačkoli tento fenomén nebyl vědci popsán, zdá se, že ženy mohou dostat modrou vulvu také ze sexuální frustrace - během sexuálního vzrušení zvýšený průtok krve způsobí, že vulva a klitoris mírně bobtnají. Pokud je krev příliš dlouho uvězněna dlouhým vzrušením bez sexuálního uvolnění, může dojít k nepohodlí nebo bolesti.

Možnosti léčby modrých koulí

To je docela snadné: Ejakulát. Mít orgasmus uvolní přebytečnou krev z genitálií a vyřeší modré koule.

Pokud vás varlata bolí nebo se cítíte těžká, která nezmizí nebo nesouvisí s modrými kuličkami, obraťte se na svého lékaře nebo urologa.

Reference

  1. Chalett, J. M. a Nerenberg, L. T. (2000). Modré kuličky: Diagnostická úvaha u bolesti testikuloskrotů u mladých dospělých: kazuistika a diskuse. Pediatrics, 106 (4), 843–843. doi: 10,1542 / peds.106.4.843, https://europepmc.org/article/med/11015532
Vidět víc