Proč stoupá míra chlamydií?

Proč stoupá míra chlamydií?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

hrbolky na spodní části penisu

Jsme číslo 1! V tomto případě však rozdíl není důvodem k oslavě. USA mají nejvyšší míru sexuálně přenosných infekcí (STI) v průmyslovém světě. A neustále se zvyšovaly a v každém z posledních několika let se vytvořil nový rekord. V roce 2017 (poslední rok, za který jsou k dispozici úplné údaje) bylo diagnostikováno téměř 2,3 milionu případů chlamydií, kapavky a syfilisu.

Životně důležité orgány

  • V roce 2017 bylo v USA diagnostikováno téměř 2,3 milionu případů chlamydií, kapavky a syfilisu.
  • Chlamydie jsou zdaleka nejčastější STI podléhající oznamovací povinnosti, s 1,7 milionu případů diagnostikovaných v roce 2017 - což je 22% nárůst od roku 2013.
  • Za jeden z hlavních důvodů tohoto nárůstu se považuje pokles používání kondomů, zvýšený screening, nedostatek finančních prostředků na programy prevence STI a nedostatečné povědomí o této nemoci.

Chlamydie jsou zdaleka nejčastější STI podléhající oznamovací povinnosti, přičemž v roce 2017 bylo diagnostikováno 1,7 milionu případů. To je 22% nárůst od roku 2013, podle zprávy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) (CDC, 2018).

Během posledních pěti let jsme zaznamenali strmý a trvalý nárůst, řekla Dr. Gail Bolan, ředitelka divize prevence STD u CDC. Obvykle existují odlivy a toky, ale tento trvalý nárůst je velmi znepokojivý. Už dvacet let jsme nic takového neviděli.

Klouzáme pozpátku, řekl Jonathan Mermin, ředitel Národního centra CDC pro HIV / AIDS, virové hepatitidy, STD a prevenci tuberkulózy. Je evidentní, že systémy, které identifikují, ošetřují a nakonec zabraňují pohlavně přenosným chorobám, jsou napjaté téměř k bodu zlomu.

Co je za tím? Proč sazby chlamydií tak dramaticky rostou?

Jediným způsobem, jak se absolutně vyhnout pohlavně přenosným chorobám, je zdržet se sexuálního kontaktu. Dalším nejlepším způsobem je použití kondomů při pohlavním styku.

Pokud máte příznaky chlamydií, vyhledejte co nejdříve lékaře k testování. Je také dobré se zeptat svého poskytovatele zdravotní péče na rutinní testování STI a co je pro vás to pravé.

co se stane, když se objeví herpes

Reference

  1. Carroll, L. (2018, 28. srpna). Pohlavně přenosné choroby pokračují v rychlém růstu v USA a vytvářejí nový rekord, říká CDC. Zprávy NBC . Citováno z https://www.nbcnews.com/health/sexual-health/stds-continue-rapid-rise-u-s-setting-new-record-cdc-n904311
  2. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. (2018, 28. srpna). Konference o prevenci STD 2018. Citováno z https://www.cdc.gov/nchhstp/newsroom/2018/2018-std-prevention-conference.html .
Vidět víc

banneradss-2