„Whisky péro“ nebo erektilní dysfunkce vyvolaná alkoholem

„Whisky péro“ nebo erektilní dysfunkce vyvolaná alkoholem

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Kolikrát jste si dali něco k pití, abyste se dostali do nálady? Alkohol má pověst sexuálního činitele a posilovače. Bohužel tento status libationary lothario vedl mnoho z nás k přecenění, což vedlo k jediné horší věci než kocovině: k čertu s whisky.

Životně důležité orgány

  • Whiskey dick, také známý jako ED vyvolaný alkoholem, se týká problémů s erekcí, které následují po pití alkoholu.
  • Chlast zhoršuje oběh a nervovou citlivost - dva faktory rozhodující pro sexuální vzrušení - a zvyšuje hladinu hormonu spojeného s ED.
  • Údajně to zažívají i ženy.
  • Whisky péro obvykle ustoupí, když střízlivíte, ale chronické nadměrné pití může vést k dlouhodobému ED.

Co je to whisky? Je to reálné?

Whisky Dick, nebo ED související s alkoholem, je neschopnost dosáhnout dostatečné erekce po požití alkoholu. Může se stát, že nebudete moci dosáhnout erekce nebo se dostaví slabší nebo netrvá tak dlouho, jak se vám líbí.

Kolik nápojů to trvá? Odpověď není snadná. Tolerance alkoholu se značně liší v závislosti na vaší tělesné chemii a faktorech, jako je to, kolik pijete a jak často, a také reakce těla na něj - včetně jakéhokoli vlivu na erektilní funkci.

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistěte více

Jak alkohol způsobuje ED?


Alkohol působí tlumivě na centrální nervový systém (CNS). Má sedativní účinek na mozek a tělo. To je příčinou jeho typických účinků, a to jak příjemných (relaxace, pocit tepla), tak ne tak moc (nedostatek zábrany, pokles motorických schopností a whisky ptáka, abychom jmenovali alespoň některé).

V případě whisky ptáka ovlivňuje alkohol některé z klíčových systémů zapojených do sexuálního vzrušení a erekce, krevního oběhu a nervové citlivosti.

  • Během sexuálního vzrušení mozek odesílá zprávy do penisu a říká mu, aby se vztyčil. Intoxikace může tyto signály mezi mozkem a tělem zpomalit nebo přerušit, což vede k ED.
  • Dehydratace způsobená pitím alkoholu způsobuje pokles objemu krve a snižuje oběh. Vzhledem k tomu, že erekce závisí na zdravém průtoku krve, může to dráždit práci.
  • Dehydratace také způsobuje zvýšení hladiny angiotensinu, hormonu spojeného s ED. Díky tomu se cévy stahují, což je opak toho, co se musí stát během erekce.

Existuje ženský ekvivalent?

Něco takového. V určitém okamžiku může konzumace alkoholu narušit sexuální vzrušení u obou pohlaví. Je to proto, že alkohol dehydratuje a stejně jako u mužů snižuje oběh a nervovou citlivost, které způsobují vzrušení žen.

Jak dlouho to trvá?

Doufejme, že péro s whisky vydrží jen tak dlouho, dokud nevystřízlivíte. Ale chronické pití může být také jednou z příčin ED.

V jedné studii se 100 muži, kteří pili alkohol, 72% uvedlo, že trpí sexuální dysfunkcí, včetně problémů s erekcí, předčasné ejakulace a nízké sexuální touhy; 33% uvedlo, že má ED. Zneužívání alkoholu je hlavní příčinou impotence a dalších poruch sexuální dysfunkce, napsali vědci (Arackal, 2007).

Pití příliš velkého množství alkoholu může také zvýšit vaše šance na rozvoj vysokého krevního tlaku (hypertenze), který může poškodit cévy v celém těle. To může bránit průtoku krve do mozku, srdce a penisu, což zvyšuje riziko cévní mozkové příhody, srdečních chorob a ED.

Co dělat, když se vám to stane

Pokud narazíte na whisky ptáka, je možné, že vám vaše tělo říká, abyste se podívali na to, kolik toho pijete.

Odborníci jako American Heart Association a Centers for Disease Control and Prevention tvrdí, že ke snížení rizika vážných problémů, jako je rakovina a srdeční choroby, je nejlepší pít s mírou. To je definováno jako ne více než dva nápoje denně pro muže a jeden nápoj denně pro ženy. Váš sexuální život může být jen přínosem.

Reference

  1. Arackal, B. S., & Benegal, V. (2007). Prevalence sexuální dysfunkce u mužských subjektů se závislostí na alkoholu. Indian journal of psychiatry, 49 (2), 109–112. https://doi.org/10.4103/0019-5545.33257
Vidět víc