Která metoda přerušovaného půstu je pro mě nejlepší?

Která metoda přerušovaného půstu je pro mě nejlepší?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako ve zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Vždy říkám lidem, aby vyzkoušeli jakýkoli plán, který je nejblíže jejich současnému životnímu stylu. Pokud jste někdo, kdo nemá ráno hlad, pak vám metoda 16/8 může dobře posloužit. Možná dokonce zjistíte, že je snadné dodržovat alternativní denní postní plán, protože nemáte hlad až později. Stejně jako cokoli musíte být důslední, abyste viděli výsledky a získali zdravotní přínosy jakéhokoli plánu, který budete dodržovat. Pokud zhubnete po půstní dietě, ale pak se vrátíte k půstu bez půstu, který jste užívali dříve, je pravděpodobné, že celou váhu znovu naberete. Konkrétně s alternativním půstem, v ideálním případě, že se člověk postí jeden den, hoduje další den a pokračuje v tomto cyklu po zbytek svého života.

Na půstu ale není nic kouzelného. Nemáme dostatek výzkumu provedeného na lidech, abychom mohli říci, že u většiny lidí dochází k mnoha zdravotním přínosům, které vidíte v blogech nebo slyšíte opakované. Velká část výzkumu se provádí na zvířecích modelech. Vidíme, že různé styly přerušovaného půstu mohou lidem pomoci zhubnout. Ale pokud jste někdo, kdo rád jedí malé jídlo každé dvě nebo tři hodiny, hladovění pravděpodobně není pro vás a neexistují žádné důkazy o tom, že lidé nalačno zhubnou více než na jiných plánech hubnutí, pokud kalorií omezení je stejné.

A prostě neexistuje žádný přerušovaný půstní plán, o kterém můžeme říci, že je bezpečný pro těhotné ženy, děti nebo seniory. Žádná forma půstu se nedoporučuje ani u lidí s anamnézou poruch příjmu potravy. Než vyzkoušíte jakékoli metody přerušovaného hladovění, měli by se lidé užívající léky na předpis poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče. Může být nutné upravit dávku některých léků, například těch, které pomáhají kontrolovat hladinu cukru v krvi. Jakýkoli stravovací plán, který snižuje tělesnou hmotnost, může vyžadovat změny ve vašem léčebném režimu.

jak používáte pumpu na penis