Kde mohu získat rychlý test na COVID-19?

Kde mohu získat rychlý test na COVID-19?

Důležité

Informace o novém koronaviru (virus, který způsobuje COVID-19) se neustále vyvíjí. Náš nový obsah koronavirů budeme pravidelně obnovovat na základě nově publikovaných recenzovaných nálezů, ke kterým máme přístup. Nejspolehlivější a nejaktuálnější informace naleznete na Web CDC nebo Rady WHO pro veřejnost.

Pokud jste byli vystaveni koronaviru nebo máte příznaky COVID-19, je dobré se podrobit testování. Může se od vás také vyžadovat, abyste se nechali otestovat pro školy, práci nebo jiné účely. Ať už je důvod pro testování jakýkoli, pravděpodobně budete chtít tyto výsledky rychle. To je místo, kde přichází rychlý test COVID.

Zatímco se zavádějí vakcíny proti koronavirům, je stále hlavním problémem obsahování viru a testování může být klíčovou součástí těchto snah. Pomáhá lidem přijímat v případě potřeby zvláštní opatření a chrání nejzranitelnější členy populace. Zde vám ukážeme, kde můžete získat rychlý test COVID, jaké další testy jsou k dispozici a co můžete od jakéhokoli testu očekávat.

Životně důležité orgány

 • Mnoho lékáren, klinik urgentní péče a lékařských ordinací nyní nabízí rychlé testování COVID, často bez objednání.
 • Rychlé testy mohou poskytnout výsledky do 15–30 minut, ale nejsou tak přesné jako testy PCR, které trvají déle.
 • V současné době existuje několik domácích testů schválených FDA a některé lze zakoupit online nebo v lékárnách.
 • Pokud máte příznaky přípravku COVID nebo jste byli vystaveni někomu s virem, ujistěte se, že jste se podrobili testování. Informujte každého, s kým jste byli v kontaktu, o pozitivním testu.

Kde můžete získat rychlý test COVID?

Ve Spojených státech byly provedeny miliony testů na koronaviry a stovky tisíc testů nadále prováděny každý den (Data, n.d.). To je daleko od prvních dnů pandemie, kdy bylo téměř nemožné podrobit se zkoušce.

Nyní existuje mnoho možností pro testování. Pokud potřebujete provést rychlý test, podívejte se spíše na test nazývaný rychlý test antigenu než na test PCR.

Obecně se upřednostňuje test PCR, protože je přesnější než test rychlého antigenu. Pokud však potřebujete výsledky testu rychle, rychlý test je správná cesta. Pokud potřebujete rychlý test COVID, můžete vyzkoušet několik užitečných místních zdrojů.

můžete přirozeně zvětšit svůj penis

Web vašeho zdravotního oddělení

Na webových stránkách zdravotního oddělení vašeho státu najdete doporučení, kde se nechat otestovat. Najdete seznam webové stránky zdravotnického oddělení každého státu zde (CDC, 2020). Většina států má informace o tom, koho kontaktovat při testování. Můžete také vyhledat Google na oddělení zdravotnictví ve vašem místním kraji nebo městě a zjistit, zda nejsou k dispozici konkrétnější místní informace.

Místní lékárny

Mnoho lékáren nyní nabízí rychlé testování COVID. Některé celostátní řetězce, například CVS nebo Rite Aid, nabízejí testování průjezdů na určitých místech bez předchozí schůzky. Jiní vyžadují schůzku nebo mohou čekat poměrně dlouho. Dostupnost testování obvykle závisí na poptávce po testech ve vaší oblasti v té době. Před návštěvou si můžete ověřit v místní lékárně, zda není nutné se předem zaregistrovat.

Kliniky urgentní péče

Nej urgentnější pečovatelská zařízení po celé zemi nyní nabízejí testování COVID-19. Pokud potřebujete zejména rychlé testování, je dobré zavolat na kliniku nebo zkontrolovat její web, abyste se ujistili, že jsou tyto testy k dispozici. Některé kliniky mohou mít testy PCR, ale ne rychlé testování (a naopak), takže se ujistěte, než vyrazíte. A samozřejmě vždy nejprve zkontrolujte, zda potřebujete schůzku nebo zda přijímají návštěvy.

Mějte také na paměti, že zatímco pojištění pokrývá mnoho typů testů u lidí, kteří byli vystaveni COVID, nebo u těch, kteří mají příznaky, nemusí být kryty, pokud je potřebujete pro účely cestování. Nejprve si ověřte své pojištění.

Prostřednictvím ordinace lékaře

Můžete také získat rychlý test COVID v kanceláři poskytovatele zdravotní péče. Pokud se vydáte touto cestou, mějte na paměti, že vaše pojištění může vyžadovat copay pro návštěvu kanceláře. Samotný test by však měl být krytý bez nákladů v závislosti na vašem pojištění.

Nemocnice

Nemocnice nebo pohotovost by měla být snahou o rychlý test. Mnozí nemusí být ochotni nebo schopni provést test, pokud nemáte závažné příznaky COVID, jako je dušnost nebo potíže s dýcháním. Je důležité vyhnout se návštěvě nemocnice nebo pohotovost, pokud to nepotřebujete. The CDC doporučuje jít na pohotovost, pokud máte (CDC, 2020):

co je nejlepší přes pult viagra
 • Problémy s dýcháním
 • Přetrvávající bolest nebo tlak na hrudi
 • Nový zmatek
 • Neschopnost probudit se nebo zůstat vzhůru
 • Namodralé rty nebo obličej

Pokud se u vás neobjeví závažné příznaky, nejlépe je zavolat poskytovatele zdravotní péče nebo místní lékárnu.

Jaký je rozdíl mezi různými testy COVID?

Zatím jsme zmínili dvě hlavní kategorie dostupných testů: testy PCR a rychlé testy na antigeny. Oba tyto testy vám mohou říci, zda máte v těle koronaviry. Pravděpodobně jste také slyšeli o testech protilátek COVID (také známých jako sérologie). Tento typ testu se provádí se vzorkem krve a může určit, zda jste virus měli v minulosti (testy na protilátky nemohou zjistit, zda jste aktuálně nakaženi) nebo jste byli očkováni.

Jaký je tedy rozdíl mezi testy PCR a rychlými testy na antigeny, kromě toho, jak dlouho trvá získání výsledků?

Test PCR hledá viry genetický materiál (FDA-a, 2020). Používá speciální stroj, který vytváří spoustu kopií genetického materiálu viru. To znamená, že i když jste ve svém vzorku měli jen trochu, tento test to pravděpodobně najde. Díky tomu jsou testy PCR spolehlivější než jiné. Tento test se nejčastěji provádí vložením vatového tamponu hluboko do nosní dírky - ano, může to být nepříjemné, ale test trvá jen několik sekund.

Na druhou stranu rychlé testy na antigeny hledají spíše vnější obal viru než genetický materiál. Pokud je skořápka přítomna ve vzorku, rychlý test ukáže pozitivní výsledek. The rychlý test se obvykle provádí nosním výtěrem (který nejde tak hluboko do nosní dírky), i když se to někdy dá provést výtěrem z nosohltanu, který obvykle jde hlouběji do nosu (FDA-a, 2020).

Který test je tedy lepší? Záleží. I když je test PCR při hledání koronaviru lepší, může zůstat pozitivní dlouho poté, co už nejste nakažliví (dokonce ani o tři měsíce později), takže to není dobrá volba pro každého. Také testy PCR mohou chvíli trvat, než se vrátí, protože vyžadují zpracování speciálních strojů. Pokud potřebujete vědět právě teď, může být lepší volbou rychlý test.

I když rychlé testy nejsou tak citlivé jako testy PCR, jsou docela dobré a fungují téměř okamžitě. Fungují hodně jako těhotenské testy (kde se vycikáte na špejli), ale zde je vzorek odebrán z vašeho nosu / úst.

Jak rychle získám výsledky rychlého testu COVID?

Na trhu existuje řada různých testů, z nichž některé poskytují výsledky již za 15 minut po podání. Výsledky se obvykle analyzují na místě a nejdelší doba, kterou byste měli čekat, je asi 30 minut.

Porovnejte to s testem PCR, jehož výsledky mohou trvat kdekoli od 24 hodin do týdne. Testy PCR musí zpracovat laboratoř a jak dlouho to záleží, záleží na každé klinice a se kterou laboratoří pracují. Vysoká poptávka po testech může také ovlivnit dobu zpracování.

Jak přesný je rychlý test COVID?

Každý test na trhu je trochu jiný, ale obecně je rychlý test antigenu docela přesný - i když méně než test PCR. Když vědci studují přesnost testu, dívají se na následující faktory (Parikh, 2008):

 • Citlivost: Pokud je test vysoce citlivý, znamená to, že dokáže opravdu dobře určit, kteří lidé mají virus. Pokud má test nižší citlivost, je pravděpodobnější, že řekne, že člověk COVID nemá, i když ano.
 • Specifičnost: Test, který je vysoce specifický, vám řekne správně, když člověk nemá COVID. Méně specifický test s větší pravděpodobností mylně říká, že člověk má COVID, když ho nemá, a není tak dobrý ve vylučování lidí.

Rychlý test na antigen je vysoce specifický, ale méně citlivý než test PCR (Krüttgen, 2020). To znamená, že je pravděpodobnější, že každý případ COVID zachytíte testem PCR než rychlým testem antigenu. I když je test PCR považován za nejlepší test pro získání přesných výsledků COVID, má své nevýhody. Zpracování vyžaduje speciální strojní zařízení, což je nákladnější a získání výsledků trvá déle.

jaký je lék na modré kuličky

Pokud potřebujete rychle výsledky, podívejte se na rychlý test antigenu. Nezapomeňte, že pokud obdržíte negativní výsledek, ale máte důvod se domnívat, že můžete mít COVID (buď máte příznaky, nebo jste byli v kontaktu s někým, kdo měl pozitivní test), možná budete muset potvrdit své výsledky testem PCR.

Existují nějaké domácí testy COVID?

Nebylo by mnohem pohodlnější mít v kabinetu jen hromadu testů, které byste mohli absolvovat podle potřeby, místo čekání na schůzku? Naštěstí se k tomu každým dnem přibližujeme. FDA udělil povolení nouzového použití pro několik domácích testů COVID-19, které zahrnují následující:

 • Ellume: Test Ellume je schválen pro použití v obchodě, což znamená, že jej můžete získat bez lékařského předpisu. Zkoušku lze provést zcela doma a poskytne výsledky za 15 minut. Není však široce dostupný ( FDA-b, 2020 ).
 • Lucira: Test Lucira lze provést úplně doma, ale je k dispozici pouze na lékařský předpis od poskytovatele zdravotní péče. Tento test také využívá jedinečnou technologii zvanou RT-LAMP, která je obdobou testu PCR. Dává výsledky asi za 30 minut ( FDA-c, 2020 ).
 • Pixel od LabCorp: Vzorek si můžete vyzvednout doma pro Pixel test a nepotřebujete předpis. Vzorek ale musí zpracovat LabCorp, což znamená, že výsledky nezískáte hned ( FDA-d, 2020 ).

Domácí testy se pravděpodobně postupem času stanou dostupnějšími, ale zatím jsou nejdostupnější volbou osobní testy.

Poznejte své možnosti testování COVID-19

Protože všichni pokračujeme v nošení masek a procvičujeme si sociální distancování, abychom udrželi COVID-19 v bezpečí, je také důležité mít plán, jak se podle potřeby otestovat. I když se v současné době nemusíte podrobovat testování, je dobré zjistit si informace o testovacích webech ve vaší oblasti. Pokud jste vystaveni někomu, kdo má COVID-19, nebo pokud máte příznaky, nezapomeňte se nechat otestovat a pokud budete mít pozitivní test, proveďte karanténu a řekněte to všem svým kontaktům.

Podle CDC můžete zastavit karanténu kdy (CDC, 2020):

 • Pokud jste neměli žádné příznaky, od pozitivního testu uplynulo nejméně 10 dní.
 • Uplynulo nejméně 10 dní od prvního objevení příznaků.
 • Byli jste bez horečky po dobu nejméně 24 hodin, aniž byste používali léky na snížení horečky, a jakékoli další příznaky COVID, které máte, se zlepšují.

Reference

 1. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2021). COVID-19 podle čísel. Citováno v https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/cdcresponse/by-the-numbers.html 11. ledna 2021.
 2. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2020). Státní a územní webové stránky zdravotního oddělení. Citováno v https://www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html 11. ledna 2021.
 3. Krüttgen, A., Cornelissen, C. G., Dreher, M., Hornef, M. W., Imöhl, M., & Kleines, M. (2021). Porovnání testu rychlého antigenu SARS-CoV-2 se skutečnou hvězdou Sars-CoV-2 RT PCR kit. Journal of virological methods, 288, 114024. Doi: 10.1016 / j.jviromet.2020.114024. Citováno v https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7678421/ .
 4. Denní testy COVID-19. (n.d.). Citováno 15. ledna 2021 z https://ourworldindata.org/grapher/full-list-covid-19-tests-per-day?time=2020-02-20..latest&country=~USA
 5. Parikh, R., Mathai, A., Parikh, S., Chandra Sekhar, G., & Thomas, R. (2008). Porozumění a používání citlivosti, specificity a prediktivních hodnot. Indický oftalmologický časopis, 56 (1), 45–50. Doi: 10,4103 / 0301-4738,37595. Citováno v https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2636062/ .
 6. US Food and Drug Administration (FDA) -a. (2020). Bližší pohled na diagnostické testování COVID-19. Citováno v https://www.fda.gov/health-professionals/closer-look-covid-19-diagnostic-testing 10. ledna 2021.
 7. US Food and Drug Administration (FDA) -b. (2020). Aktualizace koronaviru (COVID-19): FDA autorizuje test antigenu jako první volně prodejný plně domácí diagnostický test na COVID-19. Citováno v https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/coronavirus-covid-19-update-fda-authorizes-antigen-test-first-over-counter-fully-home-diagnostic 11. ledna 2021.
 8. US Food and Drug Administration (FDA) -c. (2020). Aktualizace koronaviru (COVID-19): FDA autorizuje první domácí test COVID-19. Citováno v https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/coronavirus-covid-19-update-fda-authorizes-first-covid-19-test-self-testing-home 11. ledna 2021.
 9. US Food and Drug Administration (FDA) -d. (2020). Aktualizace koronavirů (COVID-19): FDA autorizuje první test pro odběr vzorků pacientů doma. Citováno v https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/coronavirus-covid-19-update-fda-authorizes-first-test-patient-home-sample-collection 11. ledna 2021.
Vidět víc