Kdy přestane růst váš penis?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Je to téma velkého zmatku - a žádný nedostatek zbožného přání: Kdy přestane penis růst? Muži mohou zvýšit svoji svalovou hmotu tréninkem a dietou po celá desetiletí až do dospělosti - a jejich linie pasu se mohou stejně drasticky rozšířit s mnohem menším úsilím. Kdy ale velikost penisu takřka vyčnívá a do jaké míry to lze změnit? Věda říká toto.

Životně důležité orgány

  • Puberta u chlapců začíná v průměru kolem 11. nebo 12. roku, kdy začíná růst penis a varlata.
  • Studie z roku 2018 z Dánska zjistila, že penis a varlata dosáhnou v průměru své plné velikosti, když je chlapci 15,6 let.
  • Stejná studie zjistila, že průměrný věk první ejakulace je 13,4, zatímco hlasový zlom nastal ve 13,1 roku.
  • Když přestanete růst do výšky, přestanou růst i vaše pohlavní orgány.

V jakém věku začíná růst penisu?

Puberta je, když testosteron začne prudce stoupat, říká MD Seth Cohen, urolog s NYU Langone Health. Toto zvýšení testosteronu, které je poháněno koordinací mezi hypotalamem, hypofýzou a varlaty, způsobuje růst penisu a varlat, rozvoj sekundárních sexuálních charakteristik (jako je tělo a ochlupení) a produkce spermií a semenná tekutina a první ejakulace.reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

jak vysadit nosní sprej
Zjistit více

Puberta u chlapců začíná v průměru kolem 11. nebo 12. roku, kdy začíná růst penis a varlata. A 2018 studie z Dánska zjistili, že průměrně penis a varlata dosáhnou své plné velikosti, když je chlapci 15,6 let. Stejná studie mimochodem zjistila, že průměrný věk první ejakulace je 13,4, zatímco hlasový zlom nastal ve 13,1 roku.

Kdy přestane růst váš penis?

Každý prochází růstovými proudy jinak, říká Cohen. Někteří lidé procházejí růstovým spurtem, když jim je 13. Někteří lidé pokračují v tomto růstovém spěchu do středoškolských let, možná i do raných škol. Neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo. Testosteron se může vyrovnat ve věku 15, 16 nebo na počátku 20. let. V zásadě, když přestanete růst do výšky, přestanou růst i vaše pohlavní orgány.

Jaká je průměrná velikost penisu?

Jakmile penis dosáhne své plné velikosti pro dospělé, průměrné měření je ochablé 3,61 palce a vztyčené 5,16 palce. Uvádí se, že 90 procent mužů má vztyčený penis mezi 4 a 6 palci. Průměrný obvod penisu dospělého (a.k.a. obvod) je 4,59 palce. Samozřejmě existují lidé, kteří leží na extrémech velikosti penisu na obou koncích této stupnice. Každý je jiný, a to je skvělé.

Jak rychle roste penis během puberty?

Stejně jako všechno ostatní, co se děje během puberty, i růst penisu probíhá různými rychlostmi a časy. Jeden studie zjistili, že průměrná rychlost růstu penisu je nejvyšší od 12 do 16 let (Stockman, 2010).

Jak běžný je velký penis?

Navzdory tomu, co jste možná viděli v pornu, jsou extrémně neobvyklé. Podle legendárního výzkumníka sexuálního zdraví Alfreda Kinseyho jsou extrémně velké penisy (nad 7 nebo 8 palců) mimořádně vzácné. Ve skutečnosti původní průzkum velikosti penisu Kinsey ve 40. letech 20. století zjistil, že pouze 1% mužů má penis mezi 7 a 8 palce, pouze 7 z 1 000 mužů (0,7%) má 9palcový penis a pouze 0,1% z kluci mají penis větší než 9 palců. (To je 1 z 1 000)

Můžete zvětšit velikost penisu?

Chirurgie, pumpy na penis, doplňky a cvičení jako jelqing mají za cíl zvětšit velikost penisu. Je zajímavé, že některá tvrzení jsou podložena vědeckými údaji, zatímco u jiných je větší pravděpodobnost, že budou mít za následek větší bolest než zisk, až trvalé poškození penisu. Zde se dočtete o způsobech, jak můžete - ale nemusíte - zvětšit velikost penisu.

Záleží na velikosti penisu?

Ne. (Udělat z toho peklo, ne?) V a průzkum z 52 031 mužů a žen vědci uvedli, že 85 procent žen uvedlo, že jsou spokojeni s velikostí penisu svého partnera, ale pouze 55 procent mužů bylo spokojeno s velikostí svého penisu (Lever, 2006).

Dr. Cohen často vidí pacienty, kteří vyjadřují znepokojení nad jejich velikostí a ptají se na zvětšení penisu. Na konci dne se jich opravdu chci zeptat: ‚Je to to, o co žádala vaše žena nebo mužský partner, nebo je to něco, o čem jste si mysleli, že chtějí? ' on říká. Často je to něco, o čem falešně věříme, že naše žena nebo mužský partner chce, ale ve skutečnosti to nezajímá. Chtějí jen sex.

Projevování nepohlavní náklonnosti, rozvíjení intimity, komunikace se svým partnerem o tom, co se jim líbí - uvnitř i vně ložnice - a zacházení s nimi s respektem a ohledem přispívá k jejich sexuálnímu uspokojení mnohem více než náhodná velikost (a to je skutečně to, co je - náhodné ) kterékoli části vašeho těla.

Reference

  1. Lever, J., Frederick, D. A., & Peplau, L. A. (2006). Záleží na velikosti? Pánské a dámské pohledy na velikost penisu po celou dobu jejich životnosti. Psychologie mužů a mužskosti, 7 (3), 129–143. doi: 10.1037 / 1524-9220.7.3.129. Citováno z https://psycnet.apa.org/record/2006-09081-001
  2. Stockman, J. (2012). Růst a vývoj mužských vnějších genitálií: Průřezová studie 6200 mužů ve věku 0 až 19 let. Ročenka pediatrie, 2012, 132–135. doi: 10.1016 / j.yped.2011.06.020. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21135345/
Vidět víc