Co je vakuum pórů a jak funguje?

Co je vakuum pórů a jak funguje?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Pokud jste strávili hodiny s nosem přitlačeným k zrcadlu a zkoumali každou černou hlavu, skvrnu nebo nevzhledné místo na tváři, nebojte se - nejste sami. Děláme to všichni. A všichni hledáme zázračné řešení, pokud jde o získání čisté pleti.

jak dlouho trvá, než viagra vyprchá

Zdá se, že každý den je třeba vyzkoušet nový typ ošetření obličeje. Jednou z takových úprav je vakuum pórů, což je přesně to, co název napovídá. Tato ruční zařízení lze používat doma a fungují odsáváním všech věcí, které vedou k ucpání pórů, jako jsou špína, olej a odumřelé buňky pokožky.

Podívejme se blíže na to, co jsou vakuové póry, pokud zařízení skutečně fungují, a jak se technologie přizpůsobuje jiným typům ošetření obličeje.

Životně důležité orgány

 • Vysavače pórů jsou typem zařízení pro ošetření obličeje, které je navrženo tak, aby vyčistilo ucpané póry vysáváním nečistot, oleje a odumřelých buněk z obličeje.
 • Tato ruční zařízení dobře odstraňují povrchové nečistoty z pokožky, ale nejsou trvalým řešením pro dosažení čisté pleti.
 • Vakuové póry jsou lákavou volbou pro ty, kteří si chtějí ošetřit pokožku doma, a jsou obvykle levnější (značky jako DermaSuction jdou kolem 20 $) ve srovnání s jinými ošetřeními, jako jsou lázeňské procedury nebo lékařské kosmetické procedury.
 • Než vyzkoušíte, ujistěte se, že víte, jak používat vakuum na póry. Je bezpečný pro většinu typů pleti, pokud je nastaven na správné nastavení sání a nepoužíváte jej příliš dlouho na žádnou konkrétní oblast obličeje.

Co dělá vakuum pórů?

Jak již bylo zmíněno, vakuum pórů je typ ručního zařízení používaného k odstraňování nečistot a haraburdí z pokožky na obličeji. Přesněji řečeno, vakuové póry odstraňují černé tečky, které se tvoří, když se malé póry na vaší tváři ucpávají prachem jako špína a mrtvá kožní tkáň.

Černé tečky jsou velmi časté, i když někteří lidé jsou na ně náchylnější než ostatní.

Jak přesně tyto tmavé tečky vznikají? Naše tváře jsou pokryty póry, které jsou malými otvory. Každý pór je domovem vlasového folikulu. Kůže na naší tváři přirozeně vylučuje mastnou látku zvanou mazu, která pomáhá udržovat vaše vlasové folikuly zdravé a zvlhčené. Ale některé věci mohou způsobit hromadění kožního mazu , které se pak mohou mísit se všemi druhy viníků, které ucpávají póry (špína, odumřelé buňky kůže a jiné látky ve vzduchu), čímž se vytvoří ucpaný pór. Když je tento blokovaný pór vystaven vzduchu, zčerná a vytvoří černou hlavu (Maia Campos, 2019).

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

jak dlouho trvá, než léky na štítnou žlázu zaberou
Zjistit více

Na rozdíl od tradičních čisticích prostředků a chemických exfoliátorů, které fungují tak, že na vašem obličeji rozpouští nadbytečný maz, odsávání pórů fyzicky odsává nežádoucí špínu odsáváním nečistot. Zařízení jako DermaSuction slibte, že budete sát, což má za následek čistší pokožku, menší poškození a jemné linie.

Tato zařízení si také získala popularitu, protože jsou relativně snadno použitelná, jsou obecně levnější než jiné typy ošetření obličeje (zařízení DermaSuction stojí například kolem 20 $) a samozřejmě je něco, co neodmyslitelně uspokojuje vysávání nevyžádané pošty tvé tváře.

Jak mohu použít vakuum pórů?

Pórové vysavače jsou ruční zařízení s tryskou a funkcí jemného vakua. Jak zařízení funguje, je velmi jednoduché: jednoduše klouzejte částí trysky po tváři (aniž byste příliš dlouho přetrvávali na jednom místě), abyste odsali veškerou špínu z povrchu pokožky.

Odborníci doporučují používat páru k uvolnění přebytečného mazu . Horká sprcha by měla stačit. Doporučují také dezinfikovat trysku před použitím zařízení.

Nejprve jemně umístěte podtlak na oblast obličeje se zanesenými póry, například na boku nosu. Zapněte zařízení a začněte s nejnižším nastavením. Opatrně jej nasuňte na povrch pokožky a pracujte s krátkými tahy. Zde byste měli dostat ten nával uspokojení, když vidíte, jak se vám z pórů vysává špína a mrtvá pokožka. Zaměřujte pouze na oblasti se zanesenými póry a nenechávejte trysku příliš dlouho na jednom místě (Rhue, 2020).

Pokud dáváte přednost vizuálnímu průvodci, tady je video kosmetického vloggera, který zařízení používá správně (Rusanda, 2019).

Bolí léčba? Je to pro mou pokožku bezpečné?

Použití vakuového póru by nemělo bolet, ale při nesprávném nastavení nebo příliš dlouhém ponechání na jednom místě hrozí nebezpečí pohmoždění nebo podráždění pokožky.

Vysavače pórů jsou pro většinu typů pleti bezpečné. Zařízení má několik nastavení napájení, ale měli byste jej spustit na nejnižším nastavení a poté se postupně zvyšovat, pokud se bude cítit pohodlně. Kromě modřin může dojít k nesprávnému použití zařízení drobné rozbité krevní cévy pod povrchem vaší kůže (Mitchell, 2017).

Pokud máte citlivou pokožku, aktivní akné nebo stav pokožky, jako je růžovka (malé, zanícené hrbolky, které způsobují zarudnutí na obličeji), postupujte při použití pórovitého vakua opatrně. Nepoužívejte tato zařízení více než jednou týdně a nikdy je nepoužívejte na poškozenou pokožku.

Velká otázka: opravdu fungují vakuové póry?

Většina odborníků souhlasí s tím, že vakuové póry jsou dobré při odstraňování mírného zablokování a extrakci úlomků na úrovni povrchu z tvého obličeje, ale oni neodstraní velké, hluboce zakořeněné černé tečky nebo trvale ucpávat póry (Do, 2020).

Stejně jako to, jak na sobě jílová maska ​​nebo používání chemického exfoliátoru letmo zanechává pokožku čistou a omlazenou, nejsou vakuové póry opravným řešením pro kožní problémy. Je to efektivní metoda čištění pleti, ale její účinky jsou dočasné a v žádném případě nejsou rychlou nápravou dlouhodobých problémů s pokožkou, jako je akné. Zavedení vakuového póru do vaší rutiny péče o pleť však může být prospěšné, pokud máte odolné póry, které se často ucpávají, nebo pro lidi, kteří jsou náchylní k tomu, aby si je přitahovali.

můžete pít víno při užívání metforminu

Jak rychle uvidím výsledky?

Pokud jste někdy použili ubrousek na líčení nebo něco podobného, ​​výsledky jsou okamžité. Jaký make-up tam byl dříve, je jasně pryč po energickém otření. Koncept je trochu stejný s vakuem pórů - kromě sání. Vzhledem k tomu, že zbavujete pokožku věcí, které ji nechávají matně nebo šedě vypadat, měli byste okamžitě vidět výsledky. Nezapomeňte, že i když je tato léčba v tuto chvíli uspokojivá, její výhody jsou pouze dočasné a věci, jako je špína, olej a odumřelé kožní buňky, se vám v průběhu času znovu vytvoří v pórech.

Další způsoby, jak uvolnit póry a odstranit černé tečky

Vakuové póry nejsou pro každého. Tvrdohlavé černé tečky nemusí být odstraněny a ne každý může tolerovat používání tohoto druhu zařízení. Naštěstí, pokud tento typ léčby není pro vás, existují další možnosti, které vám mohou pomoci uvolnit póry a vyčistit černé tečky, včetně:

 • Aktuální retinoidy : Ty přicházejí ve formě gelů a krémů chemicky odvozených z účinné látky, vitaminu A. Studie to ukázaly lokální retinoidy může pomoci při léčbě akné snížením počtu černých a bílých hlav na pokožce. Používejte opatrně, protože mohou způsobit nežádoucí účinky, jako je sucho nebo podráždění. (Titus, 2012; Zaenglein, 2016).
 • Chemické exfoliátory: Můžete také zvážit zavedení určitých přísad, jako je kyselina salicylová a kyselina glykolová, do rutiny péče o pleť. Přísady, jako jsou tyto, lze použít k očištění nebo odlupování obličeje a také pomoci snížit černé tečky, mastnota a pupínky (Weigmann, 2020).
 • Vyvarujte se praskání pupínků nebo trhání kůže: Naše ruce přicházejí do kontaktu s mnoha povrchy po celý den a poslední věcí, kterou chcete udělat, je zavést do vaší tváře více bakterií. Z tohoto důvodu se doporučuje, abyste se po celou dobu nedotýkali obličeje, s výjimkou čištění nebo zvlhčování. Když si vezmete kůži, může to vést k dalším problémům, takže i když by to mohlo být uspokojivé vyskočit ten jeden pupínek, snažte se tomu vyhnout.

Investice do dobrého čisticího a zvlhčovacího přípravku s SPF je také zásadní pro to, aby vaše pokožka vypadala co nejlépe. A nemusíte hledat fantastické věci.

Dobrým začátkem je jemný čisticí prostředek, ideálně ten, který neobsahuje vůně a je navržen tak, aby neblokoval vaše póry. Značky jako Cerave a Cetaphil nesou výrobky šité na míru určitým typům pleti, účinně pracují na čištění pleti a nezlomí banku.

Při nákupu exfoliátorů je klíčem vyhnout se výrobkům, které mohou dráždit pokožku (tip: vyhýbejte se drsným přísadám, jako je alkohol a mikrokuličky). A co je nejdůležitější, nezapomeňte před ráno vyrazit ze dveří, abyste zabránili poškození pokožky sluncem, zvlhčovač s SPF (Molvar, n.d.).

A konečně, pro ty, kteří hledají trvalejší řešení hluboce zakořeněných kožních problémů, se poraďte s dermatologem nebo estetikem, který vám může říci více o minimálně invazivních klinických postupech, jako je například chemický peeling , mikrodermabraze nebo microneedling (Castillo, 2018; Shah, 2020; Alster, 2018).

Reference

 1. Alster, T. S. a Graham, P. M. (2018). Microneedling: Recenze a praktický průvodce. Dermatologic Surgery, 44 (3), 397–404. doi: 10,1097 / DSS.0000000000001248. Citováno z https://journals.lww.com/dermatologicsurgery/Abstract/2018/03000/Microneedling__A_Review_and_Practical_Guide.11.aspx
 2. Castillo, D. E. a Keri, J. E. (2018). Chemický peeling při léčbě akné: výběr pacientů a perspektivy. Klinická, kosmetická a vyšetřovací dermatologie, 11, 365–372. doi: 10,2147 / CCID.S137788. Citováno z https://www.dovepress.com/chemical-peels-in-the-treatment-of-acne-patient-selection-and-perspect-peer-reviewed-article-CCID
 3. Do, B. (2020, 4. února). Fungují vysavače Blackhead? Jsou to podvod? Citováno 17. ledna 2021 z https://drformulas.com/blogs/news/blackhead-remover-vacuum
 4. Maia Campos, P., Melo, M. O. a Mercurio, D. G. (2019). Využití pokročilých zobrazovacích technik pro charakterizaci mastné pleti. Frontiers in Physiology, 10, 254. doi: 10,3389 / fphys.2019.00254. Citováno z https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphys.2019.00254/full
 5. Mitchell, L. (2017, 26. června). Vysávat póry? Citováno 18. ledna 2021 z https://healthcare.utah.edu/healthfeed/postings/2017/06/pore-vacuum.php
 6. Molvar, K. (n.d.). Jak vytvořit rutinu péče o pleť. Získané 4. února 2021 z https://www.nytimes.com/guides/tmagazine/skincare-routine
 7. Shah, M., & Crane, J. S. (2020). Mikrodermabraze. StatPearls. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK535383/
 8. Rhue, H. (2020, 29. září). Vše, co potřebujete vědět o domácím použití ručního vysavače pórů. Citováno 17. ledna 2021 z https://edit.sundayriley.com/everything-you-need-to-know-about-using-a-handheld-pore-vacuum-at-home/
 9. Rusanda, L. [Lavinia Rusanda]. (2019, 8. listopadu). Testování vakuového odstraňovače černých teček na citlivé pokožce | Vakuový extraktor Blackhead projektu E [Video]. Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=BJ2gDZm2sUU
 10. Titus, S., & Hodge, J. (2012). Diagnostika a léčba akné. Americký rodinný lékař, 86 (8), 734–740. Citováno z https://www.aafp.org/afp/2012/1015/p734.html
 11. Wiegmann, D., & Haddad, L. (2020). Dvě jsou lepší než jedna: Kombinovaný účinek kyseliny glykolové a kyseliny salicylové na poruchy související s akné. Journal of Cosmetic Dermatology, 19 (9), 2349–2351. doi: 10,1111 / jocd.13387. Citováno z https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.13387
 12. Zaenglein, AL, Pathy, AL, Schlosser, BJ, Alikhan, A., Baldwin, HE, Berson, DS, Bowe, WP, Graber, EM, Harper, JC, Kang, S., Keri, JE, Leyden, JJ, Reynolds, RV, Silverberg, NB, Stein Gold, LF, Tollefson, MM, Weiss, JS, Dolan, NC, Sagan, AA, Stern, M.,… Bhushan, R. (2016). Pokyny pro péči o léčbu akné vulgaris. Journal of the American Academy of Dermatology, 74 (5), 945–73.e33. doi: 10.1016 / j.jaad.2015.12.037. Citováno z https://www.jaad.org/article/S0190-9622(15)02614-6/fulltext
Vidět víc