Co je Peyronieho choroba?

Co je Peyronieho choroba?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Peyronieho choroba je způsobena nahromaděním tkáně vláknité jizvy v penisu. Tato tkáň může zakřivit váš penis a způsobit bolestivé erekce a erektilní dysfunkci. A Peyronieho choroba se může časem zhoršovat. Pokud se váš penis ohýbá pod úhlem více než 30 °, mění se nebo se u vás objeví bolestivé erekce nebo bolest během sexu, co nejdříve se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče.Životně důležité orgány

  • Peyronieho choroba je způsobena nahromaděním tkáně vláknité jizvy v penisu. Tato tkáň může zakřivit váš penis a způsobit bolestivé erekce a erektilní dysfunkci.
  • Stupeň zakřivení není jediná věc, které si musíte dělat starosti. Jedním z možných vedlejších účinků Peyronieho choroby je erektilní dysfunkce.
  • Pokud se váš penis ohýbá pod úhlem více než 30 °, mění se nebo se u vás objeví bolestivé erekce nebo bolest během sexu, co nejdříve se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Je důležité si uvědomit, že zakřivený penis může být pro některé muže zcela normální. Mnoho mužů má mírnou křivku svého penisu. Problémem se stává, pouze když se křivka zvětší nebo když křivka způsobí bolestivé erekce.

Jak můžete léčit Peyronieho chorobu?

Někteří pacienti mohou být léčeni kolagenázou clostridium histolyticum (značka Xiaflex). Je to však dlouhý a komplikovaný proces, který může trvat měsíce kompletní s injekcemi, modelováním a několika návštěvami poskytovatele zdravotní péče. Míra zakřivení však není jediná věc, které si musíte dělat starosti. Jedním z možných vedlejších účinků Peyronieho choroby je erektilní dysfunkce.

reklamaZískejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistěte více

Může se Peyronieho choroba zhoršit?

Věnujte pozornost křivce vašeho penisu a promluvte si s poskytovatelem zdravotní péče při prvních známkách bolesti nebo nepohodlí, když máte erekci, nebo dokonce, když se vycikáte, protože Peyronieho choroba se může časem zhoršovat a ignorování příznaků to může jen zvýšit obtížně léčitelné.