Co je normální počet bílých krvinek (WBC)?

Co je normální počet bílých krvinek (WBC)?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Normální počet bílých krvinek je 4,5–11,0 x109/ L.pantoprazol 40 mg vs. omeprazol 20 mg

Bílé krvinky (leukocyty) jsou typy buněk v krvi a v lymfatickém systému. Existuje několik různých druhů bílých krvinek, včetně lymfocytů, monocytů a granulocytů (neutrofily, eozinofily a bazofily). Bílé krvinky se vytvářejí v kostní dřeni a fungují jako součást imunitního systému. Mnoho věcí může způsobit zvýšení počtu bílých krvinek (leukocytóza) nebo pokles (leukopenie), jako je infekce, leukémie, některé další zdravotní stavy a některé léky.

Nejčastěji se počet bílých krvinek zvyšuje, když je v těle infekce. Leukopenie může být nebezpečná, protože znamená, že imunitní systém je slabší. Leukocytóza také naznačuje, že se v těle může odehrávat něco nebezpečného. Počet bílých krvinek lze vrátit k normálu léčením základní příčiny.

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčněPřepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistěte více

Co myslíme normálně

V medicíně může být použití pojmu normální někdy falešné. Říkat něco je normální znamená, že všechno ostatní je nenormální. Navíc říkat něco je normální nemusí být přesné, protože něco, co je normální pro vás, nemusí být normální pro někoho jiného. Místo toho, aby byly určité hodnoty považovány za normální, lze tedy alternativní terminologií říci, že jsou tyto hodnoty zdravé nebo v referenčním rozsahu.

Některé hodnoty mají navíc dobře definované mezní hodnoty, zatímco jiné nikoli. Například při pohledu na hladiny hemoglobinu A1c je hodnota 6,5 ​​nebo vyšší vždy diagnostikována pro diabetes. Na druhou stranu, když se podíváme na hladinu testosteronu, někteří používají mezní hodnoty 270–1 070 ng / dL, zatímco jiní používají mezní hodnoty 300–1 000 ng / dL.

Níže uvedené informace představují hodnoty, které se běžně používají jako mezní hodnoty. V závislosti na konkrétním zdroji, který hledáte, nebo na laboratoři, do které chodíte, se však jejich hodnoty mohou trochu lišit.