Co je normální index tělesné hmotnosti (BMI)?

Co je normální index tělesné hmotnosti (BMI)?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Normální index tělesné hmotnosti (BMI) je 18,5–24,9 kg / m2BMI je poměr hmotnosti člověka (v kilogramech) k výšce (v metrech čtverečních). BMI<18.5 kg/m2 is considered underweight, a BMI of 25.0–29.9 kg/m2 is considered overweight, a BMI of 30.0–34.9 kg/m2 is considered obese, and a BMI of>34,9 kg / m2 je považováno za extrémně obézní. BMI se často používá jako indikátor toho, kolik přebytečného tělesného tuku má člověk. U jedinců, kteří jsou obzvláště svalnatí (například kulturisté), však nemusí být BMI dobrým ukazatelem tělesného tuku.

Nízký BMI je spojen s problémy, jako je anémie, oslabený imunitní systém, abnormality elektrolytů, špatný růst a ztráta hmotnosti. Vysoký BMI je rizikovým faktorem mnoha chorob, jako je cukrovka a srdeční choroby. BMI lze vrátit do normálního rozmezí dietou a cvičením, včetně konzumace doporučeného počtu kalorií denně a získání doporučeného množství cvičení týdně. Existují také léky a chirurgické zákroky, které mohou pomoci jednotlivcům s vysokým BMI zhubnout. Můžete si přečíst více o BMI tady .

reklamaSeznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistit více

Co myslíme normálně

V medicíně může být použití pojmu normální někdy falešné. Říkat něco je normální znamená, že všechno ostatní je nenormální. Navíc říkat něco je normální nemusí být přesné, protože něco, co je normální pro vás, nemusí být normální pro někoho jiného. Místo toho, aby byly určité hodnoty považovány za normální, lze tedy alternativní terminologií říci, že jsou tyto hodnoty zdravé nebo v referenčním rozsahu.Některé hodnoty mají navíc dobře definované mezní hodnoty, zatímco jiné nikoli. Například při pohledu na hladiny hemoglobinu A1c je vždy hodnota 6,5 ​​nebo vyšší diagnostikována cukrovka. Na druhou stranu, při pohledu na hladinu testosteronu někteří používají mezní hodnoty 270–1 070 ng / dL, zatímco jiní používají mezní hodnoty 300–1 000 ng / dL.

Níže uvedené informace představují hodnoty, které se běžně používají jako mezní hodnoty. V závislosti na konkrétním zdroji, který hledáte, nebo na laboratoři, do které chodíte, se však jejich hodnoty mohou trochu lišit.