Jaký je nejlepší doplněk biotinu?

Jaký je nejlepší doplněk biotinu?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Kdo z nás nechce mít zdravou pokožku a lépe vypadající vlasy? Pokud vám záleží na jednom nebo obou z nich, možná hledáte řešení pro vypadávání vlasů, včetně léků na vypadávání vlasů nebo doplňku stravy obsahujícího biotin.

Na trhu je spousta doplňků obsahujících biotin a pravděpodobně jste zvědaví, který je nejlepší. Než si však koupíte, je důležité vědět, co je to biotin, přesně to, co říkají vědecké důkazy o tom, co může udělat pro vaše vlasy, pokožku a nehty, a jak si vybrat doplněk biotinu.

Životně důležité orgány

  • Biotin (vitamin B7 nebo vitamin H) je členem rodiny vitamínů B.
  • Na trhu existuje mnoho doplňků biotinu, které slibují řadu zdravotních výhod, včetně zlepšení kvality vlasů, lepšího zdraví pokožky a silnějších nehtů.
  • Existují omezené vědecké důkazy o těchto tvrzeních.
  • Než začnete s novým doplňkem, vždy si promluvte s poskytovatelem zdravotní péče.

Jaký je nejlepší doplněk biotinu?

Jako doplněk se biotin často nachází v pilulkách, tobolkách, gumách, měkkých gelech nebo v tekuté formě. Může být prodáván samostatně nebo jako součást formulace s dalšími přísadami (jako je kolagen, keratin nebo kokosový olej).

Při hledání doplňku biotinu - nebo jakéhokoli doplňku stravy - je důležité vybrat si renomovanou značku. Na rozdíl od léků na předpis nejsou doplňky stravy přísně regulovány Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Abyste se ujistili, že dostáváte vysoce kvalitní ingredience v přesně označeném dávkování, hledejte značku, které důvěřujete.

Mezi zavedené značky prodávané v obchodech a na webech jako Amazon patří Natrol, Nature’s Bounty, Solgar a Vitacost.

co když viagra napoprvé nefunguje

Je dobré zkontrolovat ingredience před nákupem. Pokud máte dietní omezení, možná budete chtít zajistit, aby vaše doplňky neobsahovaly kukuřičný sirup nebo umělá sladidla. Pokud jste vegan, možná budete chtít zajistit, aby formulace neobsahovala želatinu. Můžete také zkontrolovat informace o produktu a zjistit, zda váš biotinový doplněk neobsahuje lepek nebo neobsahuje GMO.

reklama

Roman Daily - multivitamin pro muže

Náš tým interních lékařů vytvořil Roman Daily, aby se zaměřil na běžné mezery ve výživě u mužů s vědecky podloženými přísadami a dávkami.

jaký je rozdíl mezi levothyroxinem a levothyroxinem sodným
Zjistit více

Co je to biotin a na co se používá?

Biotin , známý také jako vitamin B7 nebo vitamin H, je ve vodě rozpustný vitamin, který je součástí třídy vitamínů B. Biotin pomáhá přeměňovat jídlo na energii, metabolizovat tuky a aminokyseliny a hraje roli při tvorbě kůže, vlasů a nehtů (NIH, n.d.).

Biotin je přirozeně přítomen v některé potraviny —Jako jsou vaječné žloutky, ryby, semena a ořechy (NIH, n.d.) - a jsou k dispozici jako doplněk stravy.

Vzhledem k tomu, že nedostatek biotinu může způsobit řídnutí vlasů a otrhané nehty, je biotin uváděn na trh jako doplněk, který může zlepšit zdraví vlasů a nehtů. Ale je velmi vzácné, aby lidé, kteří jedí normální stravu, byli nedostatek biotinu (Bistas, 2020).

Způsobuje biotin růst vlasů?

Biotin je silně propagován jako doplněk, který je nezbytný pro zdravé vlasy a nehty, ale většina lidí jej nemusí užívat. Pokud jde o to, zda vám biotin může pomoci znovu vypěstovat vlasy, růst zdravějších vlasů nebo zlepšit kvalitu pokožky nebo nehtů, tyto vědecké důkazy zdaleka nejsou přesvědčivé.

Ačkoli existuje neuvěřitelné množství humbuku v sociálních médiích a reklama na trhu, která se zmiňuje o jeho účinnosti pro zlepšení kvantity a kvality vlasů, účinnost biotinu pro vlasy zůstává ve vědecké literatuře do značné míry neopodstatněná, napsali vědci v Journal of Drugs in Dermatology v roce 2017 (Soleymani, 2017).

V metaanalýze z roku 2019 publikované v časopise Dermatologie a terapie , skupina výzkumníků přezkoumali více než 100 studií na vitamíny a vypadávání vlasů. Zjistili, že není k dispozici dostatek údajů, aby bylo možné doporučit mnoho vitamínů a minerálů nabízených na pomoc s růstem vlasů, včetně biotinu.

Zatímco příznaky nedostatku biotinu zahrnují vypadávání vlasů, kožní vyrážky a křehké nehty, účinnost biotinu v doplňcích pro vlasy, kůži a nehty jako prostředek k nápravě těchto stavů není ve velkých studiích podporována, uvedli vědci (Almohanna , 2019).

proč máte bolest na hrudi s úzkostí

Ve skutečnosti tam byly žádné klinické studie provedeno na účinku biotinu na plešatost a žádný, který by ukázal, že může zlepšit kvalitu nebo kvantitu vlasů (Soleymani, 2017).

Typické dávkování biotinu

Podle Rady pro výživu a výživu (FNB) v Národních akademiích věd, inženýrství a medicíny denní adekvátní příjem (AI) biotinu je 30 mcg pro dospělé ve věku nad 19 let (NIH, n.d.).

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv nestanovil doporučenou denní dávku biotinu, ačkoli se doporučuje, aby kojící nebo těhotné pacientky užívaly od 5 μg do 35 mcg denně (Bistas, 2020).

Doplňování biotinu je obecně zbytečné u zdravých lidí (NIH, n.d.).

Měli byste užívat doplněk biotinu?

Není to osvědčený lístek do luxusních zámků, ale užívání biotinového doplňku vám pravděpodobně neublíží, alespoň ne přímo - o tom více za okamžik.

Je považováno za velmi obtížné přijmout tolik biotinu, abyste se předávkovali nebo ublížili na zdraví (Bistas, 2020), takže největší riziko může být pro vaši peněženku. Stejně jako u jiných vitamínů rozpustných ve vodě bude vaše tělo močit pouze přebytek, který nepoužívá.

Pokud se však chystáte užívat doplněk biotinu, měli byste si uvědomit, že užívání velkého množství biotinu může způsobit komplikace.

Biotinové vedlejší účinky

Některé vysoce účinné biotinové formulace určené pro zdravé vlasy, nehty a pokožku obsahují stokrát větší množství biotinu, než je denní adekvátní příjem (AI) - 5 000 mcg, 10 000 mcg a více.

Velmi vysoké hladiny biotinu mohou změnit výsledky krevních testů, včetně vyšetření hormonů a srdce. V roce 2017 vydala FDA varování před falešně zvýšenými nebo nízkými výsledky různých krevních testů souvisejících s užíváním biotinu.

Vedlo to k nejméně jednomu hlášenému úmrtí: Pacient, který užíval vysoké dávky biotinu, měl infarkt, ale biotin zabránil jeho lékařům v jeho rozpoznání. Biotin může vést k nepřesným hladinám chemické látky v krvi troponin , biomarker používaný k diagnostice infarktů (FDA, 2019).

jak získat větší přirozený penis

FDA doporučuje že si před poskytnutím doplňku obsahujícího biotin promluvíte se svým poskytovatelem zdravotní péče a pokud máte obavy z možnosti interference biotinu v laboratorním testu, který jste nedávno provedli (FDA, 2019). Pamatujte, že pokud užíváte multivitamin, může obsahovat biotin a přidat k celkovému množství, které denně užíváte.

Reference

  1. Almohanna, H. M., Ahmed, A. A., Tsatalis, J. P., & Tosti, A. (2019). Role vitamínů a minerálů při vypadávání vlasů: recenze. Dermatology and Therapy, 9 (1), 51–70. Citováno z https://doi.org/10.1007/s13555-018-0278-6
  2. Bistas, K.G., Tadi, P. Biotin. [Aktualizováno 2020 8. července]. In: StatPearls [Internet]. Ostrov pokladů (FL): StatPearls Publishing; 2020 leden-. Dostupný z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK554493/
  3. Národní institut zdraví. Úřad doplňků stravy - biotin. (n.d.). Citováno 10. února 2021 z https://ods.od.nih.gov/factsheets/biotin-healthprofessional/
  4. Soleymani, T., Lo Sicco, K., & Shapiro, J. (2017). Zaľúbenost s doplňováním biotinů: Je za její rostoucí popularitou pravda? Srovnávací analýza klinické účinnosti versus sociální popularita. Časopis léků v dermatologii: JDD, 16 (5), 496–500. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28628687/
  5. US Food & Drug Administration. Centrum pro přístroje a radiologické zdraví. (2019). Aktualizace: FDA varuje, že biotin může interferovat s laboratorními testy. Citováno 11. února 2021, z https://www.fda.gov/medical-devices/safety-communications/update-fda-warns-biotin-may-interfere-lab-tests-fda-safety-communication
Vidět víc