Co způsobuje ranní dřevo? Proč to kluci chápou?

Co způsobuje ranní dřevo? Proč to kluci chápou?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Opravdu chlapci dostávají erekci ve spánku?

Ano, muži dostávají erekci, když spí. Ve skutečnosti většina chlapů ve skutečnosti dostane každou noc pět erekcí.

Navíc se muži mají každé ráno probudit s erekcí. Vážně, pokud jste zdraví, vaše tělo je pevně zapojeno do ranního dřeva. Noční erekce - známé také jako spánkové erekce (SRE) nebo noční penilní tumescence (NPT) - a ranní erekce jsou tak normální, že jejich přítomnost (nebo nepřítomnost) může být důležitým ukazatelem celkového zdraví člověka.

Pokud se pravidelně neprobudíte s tou známou ranní erekcí, mohlo by to znamenat, že máte vypnuté hladiny testosteronu, průtok krve nebo něco vážnějšího.

Životně důležité orgány

  • Ranní erekce jsou důležitým ukazatelem vašeho celkového zdraví.
  • Muži mají obvykle pět nočních erekcí během osmihodinového spánkového cyklu, přičemž každá erekce trvá asi 25 minut.
  • Erektilní dysfunkce může naznačovat řadu základních zdravotních problémů.
  • Pokud nedostáváte ranní erekci, poraďte se s poskytovatelem zdravotní péče.

Ranní erekce po tisíciletí

Noční erekce jsou součástí bytí muže - a začínají mladí. Poskytovatelé zdravotní péče zaznamenali erekce plodů během ultrazvuku a dokonce i mladí chlapci pociťují erekci v dětství dlouho před nástupem puberty. Penis je prominentní orgán. Skutečnost, že během noci (a každé ráno) bobtná, není nová informace.

Vědci, kteří recenzovali staré lékařské texty a vědecké údaje a teologické záznamy (dokonce i církev sledovala erekce), zveřejnili své poznatky o historii nočních erekcí v článku nazvaném Erekce související se spánkem po celé věky (Van Driel, 2014). Autoři poznamenali, že schopnost dosáhnout erekce během spánku byla tak spolehlivým indikátorem mužnosti, že erektilní dysfunkce (ED) byla důvodem k rozvodu.

Podle církevních záznamů by porota ve skutečnosti zůstávala u postele obviněného muže a čekala, až se mu ve spánku podaří dosáhnout erekce. Již v roce 1920 Wilhelm Stekel, Freudův současník a v mnoha ohledech rovnocenný, poznamenal, že ranní erekce (aka poslední noční spánek (SRE) v noci) je přirozeně se vyskytujícím jevem u zdravých mužů od dětství do stáří.

reklama

jak dlouho trvá nadržený kozí plevel působit

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistěte více

Proč muži dostávají noční erekci?

I když není dostatek důkazů o existenci ranní a noční erekce, nikdo nezná přesné důvody ranní erekce. Tady je to, co víme o erekci a spánku.

Muži obvykle mají pět nočních erekcí během osmihodinového spánkového cyklu (Youn, 2017), přičemž každá erekce trvala přibližně 25 minut. To je asi jedna erekce každých 90 minut. Vědcům netrvalo dlouho, než si všimli, že tento vzorec byl nápadně podobný dalšímu 90minutovému cyklu, ke kterému dochází během spánku - REM (rychlý pohyb očí) fázového spánku.

Věnujte pozornost svému rannímu dřevu. Ztráta známé ranní erekce by mohla být první známkou významného problému. Pokud nedostáváte ranní erekci, obraťte se na poskytovatele zdravotní péče.

Erekce a REM spánek

V roce 1965 vědci potvrdili vztah mezi spánkem REM a nočními erekcemi nebo snovou fází spánku, což vyvolalo několik desetiletí spekulací o tom, co se během spánku REM skutečně vyskytuje, aby způsobilo erekci. V podstatě muži vklouzli do spánku REM asi hodinu a půl po usnutí. Každá epizoda spánku REM odpovídá erekci trvající 20 až 25 minut. Muži mají obvykle během osmihodinového spánkového cyklu pět erekcí.

Zajímavé je, že každá noční erekce trvá déle, jak noc postupuje - stejně jako se prodlužují fáze REM (Fisher, 1965). Sdružení je úzce propojeno. Navzdory této silné korelaci a skutečnosti, že muži tráví téměř 25% svého spánkového cyklu erekcí, stále nevíme, proč se ranní dřevo děje. Ale máme nějaké nápady.

Noční erekce: konkurenční teorie

NA vedoucí teorie je to, že produkce noradrenalinu zpomaluje během spánku REM (Mitchell, 2010). Toto je chemická látka, která je primárně odpovědná za udržení penisu uvolněného. V podstatě se část mozku, která udržuje hladinu noradrenalinu, během spánku REM odmítne. To umožňuje převzetí excitačních mechanismů souvisejících s testosteronem, což vede k erekci.

Další teorie spočívá v tom, že vaše tělo produkuje během spánku REM více oxidu dusnatého. Oxid dusnatý je zodpovědný za uvolnění krevních cév penisu a umožňuje, aby veškerá další krev potřebná k vyvolání erekce vstoupila do penisu.

Závěrem je, že nikdo opravdu neví, jakou roli hraje REM spánek v noční tumesenci penisu. Proč muži dostávají noční erekci (mnohokrát) za noc? Jsou ranní dřevo a REM spánek propojeny, nebo je to jen opravdu zajímavá náhoda? Existuje mnoho teorií.

Proč je ranní dřevo tak důležité?

Aby bylo dosaženo silné erekce, musí jít tolik věcí.

Abyste uvolnili krev do penisu, musíte uvolňovat hormony na vyžádání a dilatovat tepny. Váš nervový systém musí dokonale přenášet signály a vaše mysl musí být v souladu s vaším tělem. Je mnoho, co se může pokazit. Pokud máte potíže s erekcí, může to být způsobeno řadou vážných zdravotních rizik.

Cévy penisu jsou také malé ve srovnání s jinými oblastmi těla. To znamená, že jiné základní podmínky se mohou nejprve zobrazit jako ED. Erektilní dysfunkce může naznačovat vysokou hladinu cholesterolu, stres, cukrovku 2. typu (nebo prediabetes), hypertenzi (vysoký krevní tlak), depresi, poruchy spánku, srdeční choroby, problémy s hormony, vedlejší účinky léků, důsledky volby životního stylu, emoční problémy nebo více.

Kdybych mohl člověku položit pouze jednu otázku k posouzení jeho zdraví, bylo by to: ‚Probudíte se s erekcí? ' - Dr. Steven Lamm

Erektilní dysfunkce a zdravotní problémy

Ve studii z roku 2005 s názvem Erektilní dysfunkce a následné kardiovaskulární choroby sledovali vědci po dobu sedmi let muže ve věku 40–70 let, aby zjistili, zda u mužů s ED je větší pravděpodobnost vzniku srdečního onemocnění než u mužů bez ED. Výsledky této dlouhodobé studie dospěly k závěru, že u starších mužů v této skupině je dvakrát větší riziko kardiovaskulárních onemocnění než u mužů bez erektilní dysfunkce (Thompson, 2005).

Studie dále prohlásila: Tato analýza naznačuje, že počáteční prezentace muže s erektilní dysfunkcí by měla hodnotícího lékaře přimět k vyšetření standardních kardiovaskulárních rizikových faktorů.

Erektilní dysfunkce postihuje muže všech věkových skupin

Erektilní dysfunkce není problém jen pro starší muže. Stále více mladých mužů je diagnostikováno s ED každý rok. Jedna italská studie od roku 2013 uvádí dramatický nárůst nových případů erektilní dysfunkce u mladých mužů. Studie ve skutečnosti zjistila, že u 439 mužů s erektilní dysfunkcí bylo 114 (26%) mladších 40 let (průměrný věk 32). Horší je, že téměř polovina z nich měla těžkou ED (Capogrosso, 2013).

Další švýcarská studie zjistila, že přibližně 30% mladých mužů mělo erektilní dysfunkci. Studie dospěla k závěru: S [ED] je spojeno více faktorů ohrožujících zdraví a ED by měl působit jako varovný signál pro zdravotnické pracovníky, aby je povzbudil k tomu, aby využili příležitosti promluvit si o sexualitě se svými mladými pacienty.

Ranní erekce jsou životně důležité pro vaše zdraví

Jeden Studie ED z roku 2016 jen rovnou uvádí význam erekcí přímo v nadpisu: Erektilní dysfunkce u mladých pacientů je proxy celkového zdravotního stavu mužů (Capogrosso, 2016). Věnujte pozornost svému rannímu dřevu. Ztráta známé ranní erekce by mohla být první známkou významného problému. Pokud nedostáváte ranní erekci, obraťte se na poskytovatele zdravotní péče.

jak mohu zvýšit svou semennou tekutinu

Reference

  1. Capogrosso, P., Colicchia, M., Ventimiglia, E., Castagna, G., Clementi, M. C., Suardi, N.,… Salonia, A. (2013). Jeden pacient ze čtyř s nově diagnostikovanou erektilní dysfunkcí je mladý muž - znepokojivý obraz z každodenní klinické praxe. The Journal of Sexual Medicine, 10 (7), 1833–1841. doi: 10,1111 / jsm.12179 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23651423
  2. Capogrosso, P., Montorsi, F. a Salonia, A. (2016). Erektilní dysfunkce u mladých pacientů je ukazatelem celkového zdravotního stavu mužů. Aktuální stanovisko v urologii, 26 (2), 140–145. doi: 10,1097 / mou.0000000000000257 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26716563/
  3. Mitchell, H. A. a Weinshenker, D. (2010). Dobrou noc a hodně štěstí: Norepinefrin ve spánkové farmakologii. Biochemical Pharmacology, 79 (6), 801–809. doi: 10.1016 / j.bcp.2009.10.004 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2812689/
  4. Thompson, I. M. (2005). Erektilní dysfunkce a následné kardiovaskulární choroby. Jama, 294 (23), 2996. doi: 10,1001 / jama.294.23.2996 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16414947
  5. Van Driel, M. F. (2014). Erekce související se spánkem po celé věky. The Journal of Sexual Medicine, 11 (7), 1867–1875. doi: 10,1111 / jsm.12557 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24774994
  6. Youn, G. (2017). Proč mají zdraví muži ranní erekci? The Open Psychology Journal, 10 (1), 49–54. doi: 10,2174 / 1874350101710010049 https://www.researchgate.net/publication/317051942_Why_Do_Healthy_Men_Experience_Morning_Erections
Vidět víc
Kategorie Sex