Jaké jsou normální hladiny testosteronu?

Jaké jsou normální hladiny testosteronu?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.


Normální hladiny testosteronu jsou 300–1 000 ng / dL u mužů a 15–70 ng / dL u žen

co kdyby si žena vzala viagru

Testosteron je pohlavní hormon, který je přítomen jak u mužů, tak u žen, ale u mužů je jeho vyšší koncentrace. Testosteron hraje roli v sexuálním vývoji i růstu svalové hmoty a ochlupení. Testosteron lze také převést na hormony dihydrotestosteron (DHT) a estradiol, typ estrogenu. Testosteron se vytváří ve varlatech a nadledvinách. Nízký testosteron může vést k příznakům, jako je únava, ztráta svalové hmoty, ztráta libida a erektilní dysfunkce. To se běžně označuje jako nízké T. Nízké T lze léčit substituční terapií testosteronem (TRT) nebo jinými léky. Můžete si přečíst více o testosteronu, tady .

reklama

Doplňky podpory římského testosteronu

Nabídka pro váš první měsíc je 15 $ (sleva 20 $)

Zjistěte více

Co myslíme normálně

V medicíně může být použití pojmu normální někdy falešné. Říkat něco je normální znamená, že všechno ostatní je nenormální. Navíc říkat něco je normální nemusí být přesné, protože něco, co je normální pro vás, nemusí být normální pro někoho jiného. Místo toho, aby byly určité hodnoty považovány za normální, lze tedy alternativní terminologií říci, že jsou tyto hodnoty zdravé nebo v referenčním rozsahu.

Některé hodnoty mají navíc dobře definované mezní hodnoty, zatímco jiné nikoli. Například při pohledu na hladiny hemoglobinu A1c je hodnota 6,5 ​​nebo vyšší vždy diagnostikována pro diabetes. Na druhou stranu, když se podíváme na hladinu testosteronu, někteří používají mezní hodnoty 270–1 070 ng / dL, zatímco jiní používají mezní hodnoty 300–1 000 ng / dL.

Níže uvedené informace představují hodnoty, které se běžně používají jako mezní hodnoty. V závislosti na konkrétním zdroji, který hledáte, nebo na laboratoři, do které chodíte, se však jejich hodnoty mohou trochu lišit.