Jaké jsou normální hladiny kreatininu?

Jaké jsou normální hladiny kreatininu?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Normální hladiny kreatininu v krvi jsou 0,6–1,3 mg / dlKreatinin je odpadní produkt, který se vytváří v těle při rozpadu svalové tkáně a bílkovin. Kreatinin je z těla vylučován ledvinami. Zvyšující se hladina kreatininu je tedy známkou poškození ledvin. Mezi věci, které způsobují poškození ledvin a zvýšený kreatinin, patří dehydratace, vnitřní onemocnění ledvin, některé léky (např. Ibuprofen) a močová obstrukce. V některých případech je vysoký kreatinin výsledkem tréninku, vysoké hladiny svalové hmoty nebo užívání kreatinových doplňků a není známkou poškození ledvin. Hladiny kreatininu lze vrátit zpět do zdravého rozmezí řešením základního problému (například rehydratací nebo vysazením určitých léků). U lidí s onemocněním ledvin má velmi vysoká hladina kreatininu špatnou prognózu a může naznačovat, že člověk musí jít na dialýzu.

je 7 palcový velký penis

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčněPřepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

horké, aby se váš penis zvětšil
Zjistěte více

Co myslíme normálně

V medicíně může být použití pojmu normální někdy falešné. Říkat něco je normální znamená, že všechno ostatní je nenormální. Navíc říkat něco je normální nemusí být přesné, protože něco, co je normální pro vás, nemusí být normální pro někoho jiného. Místo toho, aby byly určité hodnoty považovány za normální, lze tedy alternativní terminologií říci, že jsou tyto hodnoty zdravé nebo v referenčním rozsahu.

Některé hodnoty mají navíc dobře definované mezní hodnoty, zatímco jiné nikoli. Například při pohledu na hladiny hemoglobinu A1c je hodnota 6,5 ​​nebo vyšší vždy diagnostikována pro diabetes. Na druhou stranu, když se podíváme na hladinu testosteronu, někteří používají mezní hodnoty 270–1 070 ng / dL, zatímco jiní používají mezní hodnoty 300–1 000 ng / dL.

Níže uvedené informace představují hodnoty, které se běžně používají jako mezní hodnoty. V závislosti na konkrétním zdroji, který hledáte, nebo na laboratoři, do které chodíte, se však jejich hodnoty mohou trochu lišit.