Jaké jsou normální hladiny cholesterolu?

Jaké jsou normální hladiny cholesterolu?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Zdravý celkový cholesterol je<200 mg/dL. Healthy LDL cholesterol is <100 mg/dL, although for people with no health issues 40 mg/dL for men and>50 mg / dL pro ženy. Zdravé hladiny triglyceridů jsou<150 mg/dL

může nošení klobouků způsobit vypadávání vlasů

Cholesterol je typ lipidové molekuly, která prochází krví. Cholesterol je důležitý pro několik procesů v těle a slouží jako stavební kámen pro buněčné membrány, hormony a další. Celkové hladiny cholesterolu se počítají na základě hladin LDL cholesterolu, HDL cholesterolu a triglyceridů v těle. I když je cholesterol životně důležitý, vysoký LDL cholesterol je rizikovým faktorem mnoha nemocí. Cholesterol se může ukládat na vnitřní straně tepen, což způsobuje hromadění plaků, což způsobuje aterosklerózu. To dává jednotlivci vyšší riziko pro věci, jako je srdeční infarkt a mrtvice. Cholesterol lze snížit dietou, cvičením a různými léky na snížení hladiny cholesterolu, jako jsou statiny.

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistěte více

Co myslíme normálně

V medicíně může být použití pojmu normální někdy falešné. Říkat něco je normální znamená, že všechno ostatní je nenormální. Navíc říkat něco je normální nemusí být přesné, protože něco, co je normální pro vás, nemusí být normální pro někoho jiného. Místo toho, aby byly určité hodnoty považovány za normální, lze tedy alternativní terminologií říci, že jsou tyto hodnoty zdravé nebo v referenčním rozsahu.

Některé hodnoty mají navíc dobře definované mezní hodnoty, zatímco jiné nikoli. Například při pohledu na hladiny hemoglobinu A1c je hodnota 6,5 ​​nebo vyšší vždy diagnostikována pro diabetes. Na druhou stranu, když se podíváme na hladinu testosteronu, někteří používají mezní hodnoty 270–1 070 ng / dL, zatímco jiní používají mezní hodnoty 300–1 000 ng / dL.

Níže uvedené informace představují hodnoty, které se běžně používají jako mezní hodnoty. V závislosti na konkrétním zdroji, který hledáte, nebo na laboratoři, do které chodíte, se však jejich hodnoty mohou trochu lišit.