Jaké jsou hlavní příčiny obezity?

Jaké jsou hlavní příčiny obezity?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako u zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Otázka: Co může způsobit obezitu?

Odpověď: Obezita je komplexní onemocnění, které může pramenit z mnoha příčin. Jedná se o nejběžnější.

1) Pozitivní energetická bilance. To znamená, že spotřebováváme více kalorií, než spálíme. Dnes průměrný Američan konzumuje asi 3 000 kalorií denně, ale spaluje méně než to. Často jíme kaloricky hustá jídla chudá na živiny a zpracovaná jídla, která podporují vysoký příjem kalorií. Tyto potraviny jsou chutnější než celá jídla a lze je konzumovat mnohem rychleji a v nadměrném množství. Návrat k výživovému plánu pro celé jídlo může pomoci naklonit rovnici energetické bilance na negativní hodnotu a zahájit odbourávání tuků.

reklama

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistěte více

2) Nedostatek cvičení. Po 30 letech ztrácíme přibližně 1% své svalové hmoty ročně. Pokud však zůstanete aktivní, můžete si svoji svalovou hmotu uchovat až do pokročilého věku. Studie ukazují, že přínosem může být zahájení cvičebního režimu až do 50. let. Budování svalů vám může pomoci dosáhnout pozitivní energetické bilance, protože sval je velmi energeticky náročná tkáň. Čím více svalů máte a čím více tento sval využijete, tím více spálíte kalorií.

3) Hormonální dysregulace. Dnes je bohužel spousta věcí, které mohou naše hormony narušit. Výrobky pro péči o pleť, plasty a kolínská voda mohou hormony vyvést z míry. Hormonální dysregulace - zejména testosteronu, kortizolu a hormonů štítné žlázy - může vést k přírůstku tuku a ztrátě svalové hmoty.