Vysvětlení obličejů upírů nebo obličejů plazmy bohaté na destičky (PRP)

Vysvětlení obličejů upírů nebo obličejů plazmy bohaté na destičky (PRP)

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Zdálo se, že všichni alespoň na chvíli souhlasí s tím, že upíři jsou sexy. Možná to bylo díky rozhodně sexuální narážce kousnout někomu do krku, nebo možná to byl jen Robert Pattinson. Ačkoli se zdá, že upíři z popkultury většinou zmizeli, je tu jedna oblast, na které visí: v ordinaci vašeho dermatologa. The Vampire Facial je módní ošetření, které nezkusila nikdo jiný než samotná královna Instagramu Kim Kardashian a který byl nedávno zahrnut do kontroverzní série Goop Lab na Netflixu.

Na chvíli zpátky k těm upírům. Součástí jejich přitažlivosti muselo být, že nestárli a mládí je v popkultuře synonymem sexy. A to je v duchu toho, co slibuje Vampire Facial (což je název s ochrannou známkou). Hlavním prodejním bodem ošetření je jeho předpokládaná schopnost omlazení obličeje a obnovení mladistvého vzhledu.Životně důležité orgány

 • The Vampire Facial je jednou z ochranných známek formy obličeje PRP.
 • Všechna tato ošetření využívají plazmu bohatou na destičky odebranou z vlastní krve klienta.
 • The Vampire Facial používá microneedling nebo mikrodermabrazi ke zvýšení absorpce PRP.
 • Studie ukazují, že PRP pomáhá při opravě tkáně a mikroihly snižují výskyt jizev po akné nebo popáleninách.
 • Největším rizikem je infekce z nesprávně sterilizovaného zařízení.

Co to je a jak to funguje?

Vampire Facial (také nazývaný obličejový nebo krevní obličej PRP) je léčba, která začíná mikroihličkami, které vytvářejí drobné vpichy na pokožce, nebo mikrodermabrazí, což je postup, při kterém se odstraní horní vrstva kůže, následovaná aplikací destiček bohatých plazma (PRP). Ale i když to zní relativně jednoduše, není to tak jednoduché. PRP, které používají, pochází z krve - z vaší krve. Aby toho dosáhli, musí celý postup zahájit odběrem krve, což je pravděpodobně spojeno spíše s návštěvou lékaře než s volitelným kosmetickým ošetřením.

Jakmile vám dermatolog vezme krev, odstředí ji v odstředivce, aby oddělil krvinky od krevních destiček. Poté si necháte provést mikrodermabrazi nebo microneedling na celé tváři - microneedling je standardem pro proceduru Vampire Facial s ochrannou známkou - předtím, než vám bude plazma bohatá na trombocyty nanesena na celý obličej. Microneedling je do značné míry to, co to zní, a přestože získáte tisíce drobných špendlíků, použité jehly jsou neuvěřitelně tenké a většina lidí uvádí, že to není aktivně bolestivé. Pokud se použije mikroihla, aplikuje se na ošetřovanou oblast před zahájením procedury znecitlivující krém, i když lidé uvádějí, že stále existuje určitý pocit, zejména v oblastech, kde se pokožka učí, například přímo nad obočím.

Kim Kardashian West otočila hlavu se svým příspěvkem na sociálních médiích o postupu, ale stojí za zmínku, že pravděpodobně nebudete mít stejný šokující krvavý efekt na vlastní tváři. Od doby, kdy si ji Kim nechala udělat, se postup změnil. Při léčbě se používala veškerá krev pacienta, místo aby se točilo, aby se dostalo do samotného séra. Změna procesu odděluje červené krvinky, a tak Kimova tvář na své nyní známé selfie získala halloweenský hororový vzhled, o kterém lidé nemohli přestat mluvit.

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleťKaždá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

jak získat většího ptáka zdarma
Zjistit více

Výhody obličeje PRP

Existují dva potenciální zdroje výhod pro vaši pokožku: microneedling a PRP. PRP je bohatý na růstový faktor, a proto dermatologové tak dychtili po jeho použití při léčbě. PRP se aktivně používá při léčbě akné, alopecie a kožních vředů. Méně často se používá při léčbě melasmy (porucha pigmentu, která způsobuje hnědé nebo šedé skvrny na kůži a především na obličeji), hyperpigmentaci a popáleniny, protože stimuluje opravu a regeneraci tkání (Merchan, 2019). Ale vícenásobné výzkumní pracovníci Všimněte si, že jsou zapotřebí lepší způsoby měření jeho účinků a ovládacích prvků, jako je například porovnání tváří v tvář, protože kůže se může od člověka k člověku tak velmi lišit (Leo, 2015; Merchan, 2019).

Výzkum také zaznamenal, že PRP může pomoci rychlost hojení ran. A ačkoli vědci poznamenávají, že ukazuje příslib při zlepšování depresivních jizev po akné, velká část slibu spočívá v tom, jak může změnit barvu, tón a strukturu chirurgických jizev. Je však zapotřebí více práce k posouzení jeho potenciálu v řízení jizev, zejména výzkumu zaměřeného na dlouhodobé výsledky (Alser, 2018).

Mikroneedlingová zařízení mají své vlastní výhody pro pokožku. Minulý výzkum například ukazuje, že jehlování slibuje snížení výskytu jizev po akné, byla nalezena jedna metaanalýza (Harris, 2015). A tato výhoda Zdá se, že drží to platí u pacientů s tmavší pokožkou, zmenšením jizev po akné a pigmentací, která s nimi přichází. Vědci si však všimli, že někteří lidé mohou potřebovat více ošetření, aby viděli stejné výsledky (Qarqaz, 2018). To bylo také ukázáno zlepšit vzhled jizev způsobených popáleninami (Suca, 2017). A toto ošetření také podporuje tvorbu nového kolagenu, který může podporovat tón pleti.

Jsou upíří obličeje bezpečné?

Pokud se rozhodnete získat Vampire Facial, můžete si ho naplánovat těsně před dlouhým víkendem. Mnoho lidí pocítí na jeden nebo dva dny zarudnutí, které vypadá jako spálení sluncem. A i když vás zarudnutí nemusí obtěžovat, váš dermatolog také doporučí, abyste se v těchto dnech vyhýbali veškerému make-upu, což může u některých způsobit tvrdou práci. Měli byste se však vyhnout kyselé péči o pleť po celý týden.

Ale protože nemůžete být alergičtí na svou vlastní krev, existuje malé riziko při aplikaci vlastního séra na obličej - pokud je veškeré zařízení použité během celého procesu sterilní. Jednalo se o problém s lázněmi v Novém Mexiku, které byly uzavřeny ministerstvem zdravotnictví v Novém Mexiku poté, co se dva zákazníci nakazili HIV poté, co dostali moderní léčbu. Po kontrole, bylo zjištěno, že dotyčná firma neměla licenci a nesprávně manipulovala s jehlami a nakládala s nimi (Baca, 2019).

Microneedling, který je obvykle součástí krevního obličeje, má své vlastní potenciální vedlejší účinky. To je místo, kde je nanejvýš důležité sterilizované zařízení a zařízení zabraňující zpětnému rázu. Mezi další potenciální vedlejší účinky patří zjizvení, protože se v kůži vytvářejí drobné rány a zvláště u lidí s barevnými pigmentovými vadami. To bylo vidět v jedno sv Udy, které se zabývalo mikroskopem na asijských pacientech. Z 30 účastníků pět zažilo pigmentaci spojenou se zánětem po léčbě (Dogra, 2014).

Pokud máte jakýkoli stav, který vyžaduje monitorování hladiny v krvi (například myelofibróza a polycythemia vera), poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče dříve, než podstoupíte jakékoli kosmetické procedury, které vyžadují odběr krve. Lidé s koagulačními podmínkami mohou také chtít před tímto typem zákroku mluvit se svým lékařem.Kolik to bude stát?

Náklady na řadu Vampire Facial závisí na poskytovateli služeb, ale odhady dermatologů se pohybují kolem 1 000 $ za jedno ošetření. Za co platíte je odbornost lékaře - a prosím, jděte na někoho zkušeného, ​​kvalifikovaného a certifikovaného - ale také množství použitého vybavení, protože Vampire Facial kombinuje více procedur do jednoho ošetření. Za zmínku stojí také to, že v některých případech váš dermatolog poradí více než jedno ošetření.

Stojí to za to náklady?

To do značné míry závisí na vaší situaci, včetně stavu vaší pokožky a vašeho bankovního účtu. I když anekdoticky, lidé po tomto ošetření obličeje hlásí zářivou a zářící pleť, lidé s dermatologickými obavami, jako je zjizvení, mohou mít v upírské tváři největší hodnotu. Studie potvrzují úspěch léčby při snižování výskytu jizev. Je však potřeba vylepšených metod pro měření a kvantifikaci účinků omlazení pleti u tohoto ošetření.

Reference

 1. Baca, M. C. (2019, 29. dubna). Dva upíří klienti obličeje infikovaní HIV. Citováno z https://www.abqjournal.com/1308554/two-vampire-facial-clients-infected-with-hiv.html
 2. Dogra, S., Yadav, S. a Sarangal, R. (2014). Microneedling pro jizvy po akné u asijského typu pleti: efektivní nízkonákladová léčba. Journal of Cosmetic Dermatology, 13 (3), 180–187. doi: 10.1111 / jocd.12095, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25196684
 3. Harris, A. G., Naidoo, C., & Murrell, D. F. (2015). Jehlování kůže jako léčba jizev po akné: aktuální přehled literatury. International Journal of Womens Dermatology, 1 (2), 77–81. doi: 10.1016 / j.ijwd.2015.03.004, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5418754/
 4. Leo, M. S., Kumar, A. S., Kirit, R., Konathan, R., & Sivamani, R. K. (2015). Systematický přehled použití plazmy bohaté na destičky v estetické dermatologii. Journal of Cosmetic Dermatology, 14 (4), 315–323. doi: 10.1111 / jocd.12167, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26205133
 5. Merchán, W. H., Gómez, L. A., Chasoy, M. E., Alfonso-Rodríguez, C. A., & Muñoz, A. L. (2019). Plazma bohatá na krevní destičky, účinný nástroj v dermatologii. Journal of Tissue Engineering and Regenerative Medicine, 13 (5), 892–901. doi: 10,1002 / termín.2832, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30793521
 6. Qarqaz, F. A. a Al-Yousef, A. (2018). Mikroneedling kůže na jizvy po akné spojené s pigmentací u pacientů s tmavou pokožkou. Journal of Cosmetic Dermatology, 17 (3), 390–395. doi: 10.1111 / jocd.12520, https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.12520
 7. Šuca, H., Zajíček, R., & Vodsloň, Z. (2017). MICRONEEDLING - FORMA KOLAGENOVÉ INDUKČNÍ TERAPIE - NAŠE PRVNÍ ZKUŠENOSTI. Acts Chirurgiae Plasticae, 59 (1), 33–36. Citováno z https://www.researchgate.net/journal/0001-5423_Acta_chirurgiae_plasticae
Vidět víc