Tritop

Tato stránka obsahuje informace o Tritop pro veterinární použití .
Poskytované informace obvykle zahrnují následující:
  • Tritop Indikace
  • Varování a upozornění pro Tritop
  • Informace o směru a dávkování pro Tritop

Tritop

Toto ošetření se vztahuje na následující druhy:
  • kočky
  • Psi
  • Koně
Společnost: Zoetis

značka neomycin sulfátu, isoflupredon acetátu, topická mast s hydrochloridem tetracainu
Pouze pro použití u zvířat

Pro lokální použití uší a kůže u psů, koček a koníTritop Pozor

Federální zákony (USA) omezují použití tohoto léku na licencovaného veterináře nebo na jeho příkaz.

Popis

TRITOP Topical Ointment (neomycin sulfát, isoflupredon acetát, tetracain hydrochloridová mast) obsahuje v každém gramu silné protizánětlivé činidlo isoflupredon acetát 1 mg (0,1 %); antibiotikum neomycin sulfát, 5 mg (0,5 %) (ekvivalent 3,5 mg neomycinu); a topické anestetikum tetracain hydrochlorid, 5 mg (0,5 %). Tato kombinace je vhodná pro léčbu nebo doplňkovou terapii mnoha ušních a kožních onemocnění, stejně jako obvazy na povrchové rány vyskytující se u psů, koček a koní. Jeho účinek je specifický, pokud jde o protizánětlivé, baktericidní a anestetické vlastnosti.

Isoflupredon acetát

Výzkumní pracovníci uvedli, že isoflupredon acetát je 14krát účinnější než hydrokortison jako protizánětlivý steroid, měřeno testem implantace bavlněných pelet.

kolik metforminu mám brát

Isoflupredon acetát výrazně inhibuje zánětlivou reakci svým kontrolním vlivem na pojivovou tkáň a cévní složky. Lokálně aplikovaný isoflupredon acetát je rychle účinný. U zánětu vnějšího ucha, poranění skořepy, ulcerací ušních klapek a podrážděných kožních lézí může být zánětlivá reakce také účinně inhibována isoflupredon acetátem. Chronické stavy reagují pomaleji a recidivy jsou častější.

Neomycin

Neomycin je antibiotická látka získaná z kultur půdního organismu Streptomyces fradiae . Jeho antimikrobiální řada zahrnuje jak grampozitivní, tak gramnegativní organismy, které jsou běžně odpovědné za ušní infekce nebo s nimi souvisí, jako jsou stafylokoky, streptokoky, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes a mnoho kmenů organismů Proteus a Pseudomonas. Není aktivní proti plísním. Neomycin je neobvykle netoxický pro epiteliální buňky v tkáňové kultuře a v terapeutických koncentracích nedráždi. Přítomnost neomycinu v topické masti TRITOP umožňuje kontrolu infekcí způsobených organismy citlivými na neomycin.

tetrakain

Tetrakain hydrochlorid je topické anestetikum, které je ve srovnatelných koncentracích účinnější než prokain nebo kokain a má větší schopnost než prokain pronikat přes sliznice. Trvání anestetického účinku tetrakainu přesahuje dobu produkovanou butakainem nebo fenakainem.

jak dostat péro tlustší

Mnoho výzkumníků prokázalo, že lokální anestezie hraje významnou roli v podpoře hojení, zejména tam, kde je hlavním faktorem bolest. Předpokládá se, že trauma stimuluje lokální receptory bolesti, což má za následek reflexní vazodilataci, edém, citlivost a svalové křeče.

Pokud je reflex odstraněn použitím lokálního anestetika, jako je tetracain, je zvýhodněno zlepšení těchto tkáňových změn, které narušují hojení. Ukázalo se, že lokální anestetické působení tetrakainu má velkou hodnotu při zmírnění reflexu bolesti u bolestivých stavů kůže a uší.

VÝHODY TRITOPOVÉ MASTI

1. Silný protizánětlivý účinek isoflupredon acetátu.

2. Širokospektrální baktericidní účinek neomycinu.

3. Rychlý anestetický účinek tetrakainu.

4. Rychlá úleva od příznaků.

jaké vitamíny jsou dobré pro ed

5. Snižuje další traumata, která si sami způsobili.

6. Snadná aplikace.

Tritop Indikace

Topická mast TRITOP je indikována jako léčba nebo doplňková terapie určitých ušních a kožních onemocnění u psů, koček a koní způsobených nebo spojených s organismy citlivými na neomycin a/nebo alergií. Kromě toho je indikován jako povrchový obvaz aplikovaný na drobné řezné rány, rány, tržné rány, odřeniny a pro pochirurgickou aplikaci, kde je žádoucí snížení bolesti a zánětlivé reakce.

Topická mast TRITOP je užitečná při léčbě takových stavů, jako je akutní otitis externa u psů a v menší míře chronická otitis externa u psů. Je také účinný při léčbě infekcí análních žláz a vlhké dermatitidy u psů a je užitečným obvazem na drobné řezné rány, tržné rány, oděrky a pooperační terapii u koní, koček a psů.

Topická mast TRITOP lze také použít po amputaci paspárků, ocasů a drápů, po stříhání uší a kastracích.

Varování

Není pro lidské použití. Nepoužívat u koní určených k lidské spotřebě.

Klinické a experimentální údaje prokázaly, že kortikosteroidy podávané zvířatům perorálně nebo injekčně mohou vyvolat první fázi porodu, jsou-li použity během posledního trimestru těhotenství, a mohou urychlit předčasný porod následovaný dystokií, smrtí plodu, zadrženou placentou a metritidou.

Navíc kortikosteroidy podávané psům, králíkům a hlodavcům během březosti vedly k rozštěpu patra u potomků. Kortikosteroidy podávané psům během březosti také vedly k dalším vrozeným anomáliím, včetně deformovaných předních končetin, fokomelie a anasarky.

Opatření

Před nakapáním jakéhokoli léku do ucha důkladně prohlédněte vnější zvukovod, abyste se ujistili, že nedošlo k protržení bubínku, aby se předešlo možnosti přenosu infekce do středního ucha a poškození hlemýždě nebo vestibulárního aparátu dlouhodobým kontaktem. Pokud v průběhu léčby zaznamenáte sluchovou nebo vestibulární dysfunkci, přerušte používání topické masti TRITOP.

Neúplná odpověď nebo exacerbace lézí reagujících na kortikosteroidy může být způsobena přítomností necitlivých organismů nebo dlouhodobým používáním přípravků obsahujících antibiotika, což vede k nadměrnému růstu necitlivých organismů, zejména Monilia. Pokud tedy nedojde ke zlepšení do dvou nebo tří dnů nebo pokud zarudnutí, podráždění nebo otok přetrvává nebo se zvětšuje, je třeba znovu stanovit diagnózu a zahájit vhodná terapeutická opatření.

Tetrakain a neomycin mají potenciál senzibilizovat. Je třeba věnovat pozornost tomu, aby zvířata, která jsou léčena, vykazovala známky přecitlivělosti nebo alergie na topickou mast TRITOP (neomycin sulfát, isoflupredon acetát, tetracain hydrochloridová mast). Pokud jsou takové příznaky zaznamenány, léčba topickou mastí TRITOP by měla být ukončena.

jaký je rozdíl mezi metoprolol tartarátem a sukcinátem

Správa

Při léčbě zánětu vnějšího ucha a jiných zánětlivých stavů zevního zvukovodu může být množství masti dostatečné k vyplnění zevního zvukovodu aplikováno jednou až třikrát denně. Při použití na kůži nebo sliznice postižené místo očistěte, naneste malé množství masti a jemně rozetřete nebo rozetřete. Postižená oblast může být ošetřena jednou až třikrát denně a tyto denní aplikace pokračují v souladu s klinickou odpovědí. Omezte léčbu na období, kdy je lokální anestezie nezbytná pro kontrolu traumatu, který si sami způsobili.

JAK DODÁVÁNO

Topická mast TRITOP je k dispozici v 10 gramových tubách se speciálním aplikačním hrotem.

Úložný prostor

Skladujte při kontrolované pokojové teplotě 20° až 25° C (68° až 77° F).

NADA #30-025, Schváleno FDA

Distribuce: Zoetis Inc., Kalamazoo, MI 49007

Revize: březen 2013

PAA036267

Potřebujete předpis na ženskou viagru

CPN: 36903560

Společnost ZOTIS INC.
333 PORTAGE STREET, KALAMAZOO, MI, 49007
Telefon: 269-359-4414
Služby zákazníkům: 888-963-8471
Webová stránka: www.zoetis.com
Bylo vynaloženo veškeré úsilí k zajištění přesnosti výše zveřejněných informací Tritop. Zůstává však odpovědností čtenářů, aby se seznámili s informacemi o produktu obsaženými na štítku produktu v USA nebo na příbalovém letáku.

Copyright © 2021 Animalytix LLC. Aktualizováno: 2021-08-30

Kategorie Vet