To je to, co znamená mít nezjistitelný HIV

To je to, co znamená mít nezjistitelný HIV

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

U = U
#UequalsU
Undetectable = Untransmittable

Ať už jste to někde viděli nebo ne, musíte uznat, že je to chytlavé. Ale víte, co to znamená?

V roce 2016 explodovala U = U po celém světě, tlačena Kampaň prevence přístupu . U = U je slogan, který se pokouší šířit jednoduchou zprávu: undetectable = untransmittable. Přesněji řečeno, nedetekovatelná virová nálož viru lidské imunodeficience (HIV) = neschopnost přenášet HIV na sexuálního partnera (Prevence, n.d.).může úzkost bolet na hrudi

Životně důležité orgány

 • Jedinci, kteří mají nedetekovatelnou hladinu a nadále dodržují léčbu, se mohou zapojit do sexuálního chování bez obav z přenosu viru na sexuálního partnera.
 • Matky, které jsou HIV + a dodržují léčbu, mají také významně snížené riziko přenosu viru na své dítě narozením nebo kojením.
 • Pokud jsou hladiny viru nedetekovatelné, znamená to také, že postup HIV do pozdějších stadií - a AIDS - je výrazně zpomalen.
 • V rámci pravidelné péče by lidé žijící s HIV měli pravidelně kontrolovat virovou zátěž.

Vědecké důkazy za U = U a snahy dostat zprávu tam jsou obrovské (NIAID, 2019). Od té doby, co byl poprvé objeven v 80. letech a přezdíván imunitní deficit související s homosexuály (GRID), byl HIV a jeho pozdější stádium syndromu získané imunodeficience (AIDS) zahalen stigmatem. Ze strachu z šíření viru se někteří lidé s HIV zdrží sexuálního kontaktu nebo porodu.

U = U umožňuje, aby tyto obavy byly použity na backburner. Jedinci, kteří mají nedetekovatelnou hladinu a zůstávají nezjistitelní a dodržují léčbu, se mohou zapojit do sexuálního chování, aniž by se museli obávat přenosu viru na sexuálního partnera. Matky žijící s HIV mají také významně snížené riziko přenosu viru na své dítě narozením nebo kojením. A mít nezjistitelné úrovně neznamená pouze dobré zprávy z hlediska přenosu. Pokud jsou hladiny viru nedetekovatelné, znamená to, že léčba je účinná, virus se nerozmnožuje tak rychle a hladiny CD4 + mohou zůstat vysoké, což výrazně zpomaluje postup HIV do pozdějších stadií a do AIDS. Ve skutečnosti, studie prokázali, že virová suprese může zvýšit průměrnou délku života u lidí s HIV (květen 2014).

Protože je vždy možné, aby se virové hladiny vrátily zpět (i bez toho, abyste o tom věděli), měli byste s poskytovatelem zdravotní péče prodiskutovat přesná doporučení týkající se toho, do kterého chování je bezpečné se zapojit.

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčněPřepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

příčiny vysokého testosteronu u žen
Zjistit více

Co je HIV / AIDS?

Chcete-li poskytnout určité pozadí, než se vrátíme k tomu, co nezjistitelné znamená: HIV je virus, který infikuje člověka. Konkrétněji, HIV je virus, který infikuje CD4 + T buňky lidského imunitního systému.

HIV je sexuálně přenosná infekce (STI), ale může se také přenášet z matky na dítě během těhotenství a kojení nebo kontaktem s infikovanou krví, například sdílením jehel během intravenózního užívání drog. Přibližně 70% nových případů HIV ve Spojených státech postihuje muže, kteří mají sex s muži (MSM), ale HIV mohou potenciálně získat všichni, včetně žen a kojenců.

Infekce HIV postupuje ve fázích, které se vyznačují různými příznaky. Dokonce i bez léčby může úplná progrese HIV z expozice konečnému AIDS trvat déle než deset let. Fáze HIV jsou:

 1. Akutní infekce: Je charakterizována chřipkovým onemocněním, které se obvykle projeví dva až čtyři týdny po expozici. Nejběžnějšími příznaky jsou horečka a zduření lymfatických uzlin.
 2. Klinická latence (chronická infekce): K této fázi dochází poté, co tělo reaguje na počáteční infekci a snižuje virovou zátěž. Toto období může trvat přibližně deset let a je obvykle bez příznaků. Bez léčby však virová zátěž pomalu stoupá a hladiny CD4 + T buněk pomalu klesají na pozadí.
 3. AIDS: Toto je pozdní stádium HIV a je definováno buď počtem CD4 + T buněk<200 cells/mm3 or an AIDS-defining illness. Individuals with AIDS are at increased risk of acquiring opportunistic infections, which are infections that may not normally cause complications in an HIV negative (HIV-) individual but can in someone who is living with HIV.

Co to znamená mít nedetekovatelný HIV?

Jakmile je infikován HIV, virus se v těle eplikuje. To znamená, že virus používá buňky hostitele k vytvoření většího množství viru, takže se může dále šířit. Množství HIV v těle se nazývá virová zátěž HIV a měří se v množství kopií viru v daném objemu. Více kopií znamená, že v těle je více viru; méně kopií znamená, že v těle je méně viru.

V rámci pravidelné péče by lidé s HIV měli pravidelně kontrolovat virovou zátěž. To může dát jednotlivci a jeho poskytovateli zdravotní péče informaci o tom, jak dobře se HIV zvládá a zda léčba funguje. Virová zátěž, která se nesnižuje, může znamenat, že někdo nedodržuje léky nebo že je třeba vyzkoušet různé způsoby léčby. Podle HIV.gov Lidé s HIV by měli mít zkontrolovanou virovou zátěž každé tři až šest měsíců před zahájením léčby jakýmkoli novým lékem proti HIV a dva až osm týdnů po zahájení nebo změně jakýchkoli léků proti HIV (HIV.gov, 2017).

Léčba HIV se nazývá antiretrovirová terapie (ART). Většina lidí, kteří každý den dodržují ART, může dosáhnout nedetekovatelné úrovně do šesti měsíců. Jak dlouho to trvá, závisí na jednotlivých faktorech, jako je genetika, kmen HIV, kterým byl jedinec infikován, a zda si u kmene vyvinula jakýkoli druh rezistence na antivirové léky. Pokud si někdo udržuje nezjistitelné hladiny po dobu šesti měsíců po první nezjistitelné virové zátěži, říká se, že mají trvale nezjistitelné hladiny (NIH, n.d.).

Nedetekovatelné hladiny HIV znamenají, že hladiny viru jsou tak nízké, že laboratorní testy nedokážou detekovat virus v krvi. Většina laboratoří nedokáže detekovat méně než 50 kopií / ml viru, takže definice nezjistitelné virové zátěže obvykle znamená, že máte<50 copies/mL. According to HIV.gov , nezjistitelné hodnoty se mohou pohybovat od<40-75 copies/mL (HIV.gov, 2017).Je nedetekovatelný HIV to samé jako vyléčení?

Je důležité si uvědomit, že nedetekovatelný HIV není synonymem pro vyléčení. Přestože jsou hladiny viru nižší, než jaké je možné zjistit současným testováním, stále jsou přítomny v malém množství. HIV je navíc typem retroviru, což znamená, že začleňuje svůj genetický materiál do genetického materiálu buněk, které infikuje. To platí i v případě, že má někdo nezjistitelné úrovně. Pokud tedy někdo, kdo má nedetekovatelné hladiny, přestane užívat svůj lék nebo jej nebude brát vždy tak, jak je předepsáno, virové hladiny se opět zvýší a již nebude považován za nedetekovatelný HIV. HIV vyžaduje celoživotní léčbu; v současné době neexistuje žádný lék na HIV.

Můžete dostat HIV od někoho, kdo má nezjistitelné hladiny?

Základní zpráva je tato: Nemůžete se nakazit HIV sexuálním kontaktem s někým, kdo žije s HIV a který má po dobu nejméně šesti měsíců nezjistitelnou virovou nálož (NIH, n.d.). To přineslo revoluci ve způsobu života lidí s HIV a je to také skvělá zpráva pro pracovníky veřejného zdravotnictví a kohokoli jiného, ​​kdo má zájem na prevenci HIV. Dosažení nezjistitelné úrovně dává každému, kdo má HIV, cíl léčby a je silným krokem k ukončení epidemie HIV.

Mezi běžné metody přenosu HIV patří pohlavní styk z matky na dítě během těhotenství a porodu nebo sdílení jehel během intravenózního užívání drog. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) , riziko někoho s nezjistitelným HIV přenosem viru některou z těchto metod je následující (CDC, 2019):

 • Sexuální kontakt: Existuje účinně nulové riziko přenosu HIV z HIV pozitivního partnera s nezjistitelnou úrovní na HIV negativního partnera prostřednictvím análního sexu, orálního sexu nebo vaginálního sexu.
 • Těhotenství: Šance na matku, která je nezjistitelná při přenosu HIV na novorozence během těhotenství, porodu a porodu, mohou být<1%. This means the woman can plan for a vaginal delivery, as a Caesarean delivery (which is offered to mothers with HIV who do not have undetectable levels) offers no additional protection regarding the risk of transmission. And according to the Americká vysoká škola porodníků a gynekologů (ACOG) : [V] aginální porod je vhodný pro těhotné ženy infikované HIV, které byly udržovány na cART [kombinovaný ART] a které mají virovou nálož 1 000 kopií / ml nebo méně při porodu nebo blízko porodu. S těmito ženami lze zacházet podobným způsobem jako u žen neinfikovaných HIV. (ACOG, 2018)
 • Kojení: Během kojení je stále možné přenášet HIV, i když má matka nezjistitelné hladiny viru. Z tohoto důvodu USA doporučují, aby matky s HIV nekojily své kojence.
 • Sdílení jehel: Riziko přenosu HIV je pravděpodobně nižší, pokud má partner jehly nedetekovatelnou hladinu. V současné době však není k dispozici dostatek důkazů, které byste mohli vědět jistě. Zdržení se užívání injekčních drog je stále nejlepší způsob, jak zabránit přenosu touto metodou.

Dosažení nezjistitelné úrovně HIV je jednou z metod prevence. Existují i ​​jiné způsoby, jak snížit šíření HIV. Procvičování bezpečného sexu (tj. Vyhýbání se sexu bez kondomů) může snížit riziko přenosu u sérodiskordantních párů (sexuální partner, kde jeden jedinec má HIV a jeden jedinec je HIV-). Lidé, kteří nemají HIV, mohou navíc užívat léky jako Truvada, generikum Truvada nebo Descovy jako preexpoziční profylaxi (PrEP), která při správném užívání může snížit riziko nákazy HIV pohlavním stykem přibližně o 99% (CDC, nd) .

Reference

 1. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2019, 12. listopadu). Riziko a prevence HIV: Léčba HIV jako prevence. Citováno z https://www.cdc.gov/hiv/risk/art/index.html
 2. Výbor pro porodnickou praxi Odborná pracovní skupina pro HIV. (2018, 22. srpna). Stanovisko výboru ACOG: Řízení porodu a porodu u žen s infekcí virem lidské imunodeficience. Americká vysoká škola porodníků a gynekologů (ACOG) . Citováno z Odkaz Infekce? IsMobileSet = false
 3. HIV.gov. (2017, 15. května). Co můžete očekávat při první návštěvě péče o HIV: Co můžete očekávat při návštěvách u lékaře? Citováno z https://www.hiv.gov/hiv-basics/starting-hiv-care/getting-ready-for-your-first-visit/what-to-expect-at-your-first-hiv-care-visit
 4. May, M. T., Gompels, M., Delpech, V., Porter, K., Orkin, C., Kegg, S.,… Sabin, C. (2014). Dopad na délku života HIV-1 pozitivních jedinců s počtem buněk CD4 a odpovědí virové zátěže na antiretrovirovou terapii. AIDS , 28 (8), 1193–1202. doi: 10.1097 / qad.0000000000000243, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24556869
 5. Národní institut pro alergie a infekční nemoci (NIAID). (2019, 10. ledna). Věda je jasná: s HIV je nezjistitelné stejné jako nepřenosné. Národní instituty zdraví (NIH) . Citováno z https://www.nih.gov/news-events/news-releases/science-clear-hiv-undetectable-equals-untransmittable
 6. Kampaň prevence přístupu. (n.d.). O U = U: USA: Kampaň prevence přístupu. Citováno z https://www.preventionaccess.org/about
Vidět víc
Kategorie Sti