Testosteronová náplast pro substituční terapii testosteronem

Testosteronová náplast pro substituční terapii testosteronem

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Díky náporu reklam a online reklam o nízkém T by vás mohlo zajímat, jestli to máte sami.

Nízké T - to je nízký testosteron - má zvláštní příznaky a je určeno krevním testem nebo vzorkem slin, které poskytují hladinu testosteronu pod určitým množstvím. Pokud ve skutečnosti máte nízké T, může váš poskytovatel zdravotní péče doporučit testosteronovou náplast. Tady je to, co potřebujete vědět o testosteronové náplasti.

Životně důležité orgány

 • Testosteronová náplast (značka AndroDerm) je léčba nízkého testosteronu (hypogonadismus).
 • Jedná se o substituční terapii testosteronem nebo TRT.
 • Testosteronová náplast je k dispozici pouze na lékařský předpis.
 • Poraďte se s poskytovatelem zdravotní péče, pokud máte podezření, že máte nízkou hladinu testosteronu.

Co je to testosteronová náplast?

Lék na předpis známý jako testosteronová náplast je léčba nízkého testosteronu (také známá jako hypogonadismus). Je součástí substituční terapie testosteronem nebo TRT. Náplast je transdermální, což znamená, že se nanáší na kůži, kde uvolňuje pomalou nepřetržitou dávku testosteronu do krevního řečiště.

Testosteronová náplast se prodává pod značkou AndroDerm. Není k dispozici na volném trhu nebo jako generický lék.

reklama

způsobuje vysoký krevní tlak přibírání na váze

Doplňky podpory římského testosteronu

Nabídka pro váš první měsíc je 15 $ (sleva 20 $)

Zjistěte více

v klinické testy , po 28denním užívání AndroDermu dosáhlo 97% mužů s hypogonadismem (nízkým testosteronem) ve studované skupině normální hladiny testosteronu (Allergan, 2020). Podle a studie zveřejněno v Journal for Nurse Practitioners AndroDerm je nejúčinnější metodou TRT, přičemž až 92% pacientů dosáhlo normální hladiny testosteronu (Luthy, 2018).

Rizika a vedlejší účinky testosteronové náplasti

Stejně jako mnoho jiných léků na předpis i TRT přichází s určitými riziky. Může to způsobit ( Grech, 2014 ):

 • Neplodnost a smršťování varlat
 • Akné a mastná pleť
 • Gynekomastie (zvětšená mužská prsa)
 • Kalcifikace krevních cév
 • Krevní sraženiny
 • Změny v toku moči, včetně potíží s močením
 • Spánková apnoe
 • Otoky nohou nebo kotníků
 • Erytrocytóza (tvorba příliš mnoha červených krvinek)

Substituční léčba testosteronem přichází s teoretickým zvýšeným rizikem rakoviny prostaty a benigní hyperplazie prostaty (BPH). Testosteron může řídit růst prostaty a zvyšovat hladinu prostatického specifického antigenu (PSA). Velké klinické studie nebyly provedeny na TRT a riziku rakoviny nebo BPH, ale je možné, že by tento účinek prokázaly dlouhodobější studie (Grech, 2014; Miah, 2019).

kdy se růst u samců zastaví

Mezi další teoretická rizika patří kardiovaskulární problémy , včetně zvýšeného rizika infarktu nebo cévní mozkové příhody, ale toto nebylo v klinických studiích prokázáno (Grech, 2014; Fernández-Balsells, 2010).

TRT také potlačuje přirozenou schopnost vašeho těla vytvářet testosteron, což může způsobit rebound efekt - to znamená, že se můžete cítit horší, když přestanete užívat TRT.

Substituční léčba testosteronem není pro každého. To nemusí být pro vás to pravé pokud máte určité zdravotní potíže, jako je rakovina prsu nebo rakovina prostaty, uzlík prostaty nebo zvýšená hladina PSA (Luthy, 2018).

Možné nežádoucí účinky transdermálního testosteronu zahrnují zarudnutí, podráždění, vyrážku nebo puchýře v místě aplikace.

Toto není úplný seznam nebo rizika a potenciální vedlejší účinky TRT. Vyhledejte lékařskou pomoc od zdravotnického pracovníka nebo se obraťte na svého lékárníka, pokud máte otázky týkající se možných rizik a vedlejších účinků transdermální náplasti.

Jaké jsou vedlejší účinky TRT?

2 minuty čtení

Jak mohu získat testosteronovou náplast?

Testosteronová náplast je k dispozici pouze na lékařský předpis. Poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče, pokud máte podezření, že byste mohli mít nízký testosteron, a zjistěte, zda je testosteronová náplast pro vás to pravé.

Co je testosteron?

Testosteron je androgen nebo mužský pohlavní hormon, který je přítomen od narození u mužů i žen. U mužů jej produkují varlata a nadledviny, zatímco u žen produkují vaječníky a nadledviny. Během puberty narůstá hladina testosteronu, produkuje růst svalů, ochlupení těla a u mužů i vývoj spermií. Testosteron hraje důležitou roli v našem zdraví po celý život. Reguluje klíčové funkce, jako je libido, sexuální reakce, hustota kostí, svalová hmota a nálada. Testosteron přirozeně klesá s věkem.

Úrovně testosteronu: Normální vs. nízké

Hladina testosteronu se měří krevním testem nebo testovací soupravou zahrnující vzorek slin. Podle Americké urologické asociace (AUA) je hodnota nižší než 300 ng / dL označuje nízkou hladinu testosteronu (Mulhall, 2018). Přesný rozsah normálních hodnot se však liší v závislosti na laboratoři nebo prostředku, který test provádí.

Nízký testosteron (nebo nedostatek testosteronu) má tendenci se objevovat u mužů, jak stárnou, přičemž hladiny testosteronu klesají přibližně o 1–2% ročně po 40 letech (Miah, 2019). Jedna studie to zjistila nízké hladiny testosteronu postihují 20% mužů ve věku 60 let, 30% mužů ve věku 70 let a 50% mužů starších 80 let (Harman, 2001).

Příznaky nízkého testosteronu

Mezi příznaky nízké hladiny testosteronu patří erektilní dysfunkce (ED), nízký sexuální apetit, snížená svalová hmota, změny spánkových vzorců, snížený objem spermatu, deprese a vypadávání vlasů.

Přečtěte si více o deset nejčastějších příznaků nízkého testosteronu zde .

Příznaky nízkého testosteronu: 10 příznaků nízkého T

6 minut čtení

rozdíl mezi hsv1 a hsv2

Další léčba nízkého testosteronu

U mužů s nízkým obsahem testosteronu je k dispozici řada dalších možností léčby.

Aktuální léčba

Kromě testosteronové náplasti zahrnují další ošetření, která můžete na pokožku aplikovat, gely (značky AndroGel, Testim a Fortesta) a roztoky (značka Axiron). Výhodou topické léčby je, že se vstřebávají pomalu a hladiny v krvi jsou velmi stabilní.

Injekce

Injekční formy testosteronu jsou obvykle podávány poskytovatelem zdravotní péče. Mohou trvat kdekoli od týdne do několika měsíců, než je třeba podat novou injekci, aby se udržela hladina testosteronu.

Bukální (tvář)

Bukální testosteronový systém (značka Striant) je lék určený k lepení na dásně. Hlavní nevýhodou je, že může způsobit podráždění.

červené hrbolky na mém penisu

Pelety

Pelety testosteronu (značka Testopel) jsou implantovány do kyčle (těsně pod kůží). Během 3–6 měsíců pomalu uvolňují testosteron do těla.

Nosní gel

Nosní testosteronový gel (značka Natesto) se aplikuje na každou nosní dírku třikrát denně. Mnoho poskytovatelů zdravotní péče čeká na údaje o dlouhodobé bezpečnosti, než je předepíše.

Mnoho poskytovatelů zdravotní péče obvykle navrhne nejprve použití topických gelů, protože poskytují stabilní hladinu testosteronu a jsou relativně snadno použitelné. Ve studii spokojenosti pacientů s TRT nebyl významný rozdíl mezi gely, injekcemi nebo peletami (Kovac, 2014).

Pokud máte podezření, že máte nízkou hladinu testosteronu, nezapomeňte si promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste zjistili, zda je TRT pro vás to pravé. Můžete si také přečíst více o TRT zde .

Reference

 1. Allergan. Nejdůležitější informace o předpisech: Androderm. (2020) Citováno z https://media.allergan.com/actavis/actavis/media/allergan-pdf-documents/product-prescribing/2018-04-Androderm-USPI-Clean.pdf
 2. Fernández-Balsells, M. M., Murad, M. H., Lane, M., Lampropulos, J. F., Albuquerque, F., Mullan, R. J. a kol. (2010). Nežádoucí účinky léčby testosteronem u dospělých mužů: Systematický přehled a metaanalýza. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, 95 (6), 2560–2575. doi: 10.1210 / jc.2009-2575. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20525906
 3. Grech, A., Breck, J., & Heidelbaugh, J. (2014). Nežádoucí účinky substituční léčby testosteronem: aktualizace důkazů a kontroverze. Terapeutický pokrok v bezpečnosti léčiv, 5 (5), 190–200. doi: 10.1177 / 2042098614548680. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4212439/
 4. Harman, S. M., Metter, E. J., Tobin, J. D., Pearson, J., & Blackman, M. R. (2001). Podélné účinky stárnutí na hladinu celkového a volného testosteronu u zdravých mužů. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, 86 (2), 724–731. doi: 10,1210 / jcem.86.2.7219. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11158037
 5. Kovac, J. R., Rajanahally, S., Smith, R. P., Coward, R. M., Lamb, D. J., & Lipshultz, L. I. (2014). Spokojenost pacientů s substituční terapií testosteronem: Důvody, které vedly k volbám. The Journal of Sexual Medicine, 11 (2), 553–562. doi: 10,1111 / jsm.12369. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24344902
 6. Luthy, K.E., Williams, C., Freeborn, D. S., & Cook, A. (2017). Srovnání léků na substituční terapii testosteronem při léčbě hypogonadismu. The Journal for Nurse Practitioners, 13 (4), 241-249. doi: 10.1016 / j.nurpra.2016.11.016. Citováno z https://www.npjournal.org/article/S1555-4155(16)30716-4/pdf
 7. Miah, S., Tharakan, T., Gallagher, K.A., Shah, T. T., Winkler, M., Jayasena, C. N., Ahmed, H. U., & Minhas, S. (2019). Účinky substituční terapie testosteronem na prostatu: klinická perspektiva. F1000Research, 8 , F1000 Fakulta Rev-217. doi: 10,12688 / f1000research.16497.1. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6392157/
 8. Mulhall, J.P., Trost, L.W., Brannigan, R.E., et al. (2018) Hodnocení a zvládání nedostatku testosteronu: směrnice AUA. Journal of Urology, 200 : 423. Citováno z https://www.auanet.org/guidelines/testosterone-deficiency-guideline
Vidět víc