Chirurgie redukce pokožky hlavy: jak to funguje?

Chirurgie redukce pokožky hlavy: jak to funguje?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Chirurgie redukce pokožky hlavy - nazývaná také chirurgie redukce alopecie - je procedura, která odstraňuje plešatějící tkáň pokožky hlavy a nahrazuje ji pokožkou hlavy nesoucí vlasy. Tento postup existuje od poloviny 70. let k léčbě mužské plešatosti (androgenní alopecie) , ale lze jej také použít k léčbě jizevnatá alopecie (vypadávání vlasů v důsledku zjizvení pokožky hlavy) (Unger, 1992 a Sattur, 2011). Snížení alopecie lze provést samostatně nebo v kombinaci s jinými technikami obnovy vlasů, jako je transplantace vlasů; funguje nejlépe pro plešatění oblastí na temeni hlavy a není užitečné pro ustupující vlasovou linii nebo čelní vypadávání vlasů (1). Před zákrokem byste se měli poradit o rizicích, výhodách a alternativních způsobech léčby se svým specialistou na vypadávání vlasů.

Kliknutím sem se dozvíte více o různých typech vypadávání vlasů.

FDA schválené otc pilulky na hubnutí

Životně důležité orgány

 • Chirurgie snižující skalp, nazývaná také chirurgie snižující alopecii, může být použita ke zmenšení rozsahu vaší plešaté pokožky hlavy.
 • Tento postup se obvykle používá u jiných technik obnovy vlasů, jako je transplantace vlasů.
 • Nejlepší kandidáti jsou nad 40 let se zdravou pružnou pokožkou hlavy a dobrým růstem vlasů na boku a na zadní části hlavy.
 • K protažení (opětovnému rozšíření plešatějící oblasti) dochází ve všech případech chirurgického zákroku na redukci pokožky hlavy v různé míře.

Postup

Redukce pokožky hlavy se obvykle provádí jako ambulantní zákrok, což znamená, že ve stejný den můžete jít domů. Operace obvykle začíná lokálními injekcemi anestetika (znecitlivující léky) do pokožky hlavy, ale v některých případech lze použít celkovou anestezii. Pomocí jakéhokoli z řady řezných vzorů chirurg vystřihne plešatějící pokožku hlavy. Poté se okolní vlasová pokožka nesoucí vlasy natáhne a vytáhne nahoru, aby zakryla odstraněnou pokožku hlavy, a nakonec sešije na místo. Někdy lze ke zvýšení efektivity operace na redukci pokožky hlavy použít doplňkový postup: rozšíření pokožky hlavy a prodloužení pokožky hlavy.

Při rozšiřování pokožky hlavy umístí váš chirurg tkáňové expandéry, které vypadají jako balónky, pod pokožku hlavy po stranách a zadní části hlavy, kde máte dobrý růst vlasů. Během příštích čtyř až dvanácti týdnů se expandéry postupně nafukují, aby se napnula vlasová pokožka nesoucí vlasy. Tento proces umožňuje snadnější uzavření pokožky hlavy po odstranění plešatění. Alternativně může expanze pokožky hlavy také zvýšit její redukci. Tento postup je kombinován s malým počátečním chirurgickým zákrokem na redukci pokožky hlavy, aby chirurg měl přístup k pokožce hlavy. Během první malé operace na redukci pokožky hlavy vloží chirurgické zařízení s gumičkami pod pokožku hlavy. Napětí na gumičkách se během následujícího měsíce nebo dvou postupně zvyšuje. To zatáhne pokožku hlavy nesoucí vlasy a natáhne ji, aby bylo možné provést druhou rozsáhlejší operaci redukce pokožky hlavy.

Cena redukce pokožky hlavy se velmi liší a závisí na chirurgovi, rozsahu plešatosti, který má být opraven atd. Odhady nákladů v USA mohou být tisíce dolarů. Jelikož se to považuje za kosmetickou chirurgii, pojišťovny nehradí náklady na zákrok.

reklama

1. měsíc léčby vypadávání vlasů čtvrtletně zdarma

Najděte si plán vypadávání vlasů, který vám vyhovuje

Zjistěte více

Kdo by měl / neměl mít operaci na redukci pokožky hlavy?

Operace redukce pokožky hlavy není pro každého; výsledky závisí na vašem stupni a vzorci vypadávání vlasů, spolu s dalšími faktory. Po konzultaci se specialistou na vypadávání vlasů můžete diskutovat, zda jste vhodným kandidátem na tento postup.

Kandidáti na operaci redukce pokožky hlavy mají následující vlastnosti:

 • Více než 40 let
 • Husté vlasy po bocích a zadní části hlavy (vlasy dárce)
 • Zdravá pružná pokožka hlavy
 • Vypadávání vlasů způsobené genetikou (androgenní alopecie)

Lidé, kteří by se měli této operaci vyhnout zahrnout ty s (Sattur, 2011):

 • Napjatá, nepružná pokožka hlavy
 • Tenké vlasy po stranách a zadní části hlavy
 • Plešatá oblast, která má stále značné množství vlasů (lépe ošetřena lékařským ošetřením, jako je minoxidil)
 • Vypadávání vlasů, které postupuje
 • Vypadávání vlasů, které je dočasné a je způsobeno stresem, hormony, nemocí atd.

Rizika chirurgického zákroku na redukci pokožky hlavy

Stejně jako u jiných operací byste měli s chirurgem prodiskutovat rizika a přínosy zákroku. Mezi rizika nebo vedlejší účinky patří:

 • Krvácející
 • Infekce
 • Nepřirozený vzhled vlasů; vaše linie vlasů nebo směr růstu vlasů mohou vypadat jinak
 • Necitlivost nebo mravenčení pokožky hlavy
 • Zrychlené vypadávání vlasů: vlasy v oblasti chirurgického zákroku často vypadnou během několika týdnů po operaci; tyto vlasy obvykle dorostou, ale v některých případech nemusí
 • Protahování: k tomu dochází ve všech případech, ale v různé míře. Jedná se o opětovné rozšíření plešatějící oblasti a je způsobeno nataženou pokožkou hlavy, která byla sešita a ztratila svou těsnost. Plešatá oblast může opětovný růst o 10-50% v důsledku protažení (Sattur, 2011).
 • Nedostatek průtoku krve způsobující, že nově přemístěná pokožka hlavy neroste dobře
 • Nedostatek dostatečných dárcovských vlasů pro budoucí procedury obnovy vlasů

Očekávání a zotavení

Po operaci redukce pokožky hlavy byste se měli vyvarovat namáhavé fyzické aktivity po dobu nejméně tří týdnů. Pravděpodobně budete muset svého chirurga navštívit několikrát po pooperačním období. Můžete očekávat určitou bolest, otok a modřiny; nezapomeňte s lékařem před zákrokem prodiskutovat varovné příznaky. Můžete si všimnout, že vaše vlasy vypadávají asi šest týdnů po operaci; to je obvykle dočasné a nové vlasy by měly dorůst zpět po dalších šesti týdnech. Někteří lidé potřebují po operaci opravu nebo revizi; například opravit nevzhlednou jizvu nebo provést transplantaci vlasů k vyplnění tenkých oblastí.

Pro každý kosmetický zákrok je zásadní realistické očekávání. Pokud jste mladí, s mírným vypadáváním vlasů, které stále pokračuje a nechcete mít jizvy na hlavě, pak tento postup není pro vás vhodný. Než začnete s jakýmkoli postupem, prodiskutujte svá očekávání s odborníkem na vypadávání vlasů, abyste mohli učinit informované rozhodnutí. Mějte na paměti, že redukce pokožky hlavy zmenšuje pouze plešatou oblast, která je přítomna v době operace; nezabrání budoucímu plešatění nebo vypadávání vlasů, ke kterému může dojít s věkem.

Další informace o ošetření vypadávání vlasů se dozvíte kliknutím tady .

jak pěstovat pennis delší a tlustší

Reference

 1. Sattur, S. (2011). Přehled chirurgických metod (s výjimkou transplantace vlasů) a jejich role v řízení vypadávání vlasů dnes. Journal of Kožní a estetická chirurgie, 4 (2), 89. doi: 10.4103 / 0974-2077.85020, Odkaz,
 2. Unger, M. G. (1992). Redukce pokožky hlavy. Dermatologické kliniky, 10 (3), 345–355. doi: 10.1016 / 0738-081x (92) 90078-d Citováno z https://www.cidjournal.com/article/0738-081X(92)90078-D/pdf
Vidět víc