Red Mountain Weight Loss Medical Spa

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Lékařské lázně považujeme za moderní vynález, ale oni pocházejí z staletí . V Římské říši vojáci navštěvovali lázně, aby se uzdravili ze svých bitevních ran. Později lidé ve Francii a Německu ve 14. století chodili do léčebných lázní a hledali léčbu onemocnění ledvin, záchvatových poruch, neplodnosti a dokonce paralýzy (Katz, 2008). Není tedy žádným překvapením, že se lidé nyní v moderní době obracejí na medispas pro léčbu hubnutí.

Životně důležité orgány

 • Red Mountain Weight Loss je řetězec klinik na hubnutí na americkém jihozápadě.
 • Nabízejí dietní plány šité na míru každému klientovi na základě lékařské prohlídky.
 • Prodávají několik značkových produktů, které mohou mít sporné výhody.

Jednou z populárních léčebných lázní na hubnutí je síť klinik zvaných Red Mountain Weight Loss. Má tato společnost něco cenného co nabídnout? Možná. Produkty, které prodávají, však nabízejí pochybné výhody.dlouhodobé vedlejší účinky inhalátoru ventolin

Red Mountain Weight Loss

Red Mountain Weight Loss je butiková léčebná lázeň založená Dr. Suzanne Bentz ve Scottsdale v Arizoně. V současné době mají více než tucet míst v Arizoně a Texasu, zejména v oblastech Phoenix, Tucson a Dallas-Fort Worth. S odbornou péčí inzerují programy na hubnutí s průvodcem a prodávají značkové doplňky. Některá místa nabízejí i další služby, jako je konturování těla.

reklama

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistěte více

Podle jejich webové stránky , programy mohou stát první měsíc od 170 do 554 USD. Nepřijímají pojištění.

Nabízejí dva lékařské programy na hubnutí: vlajkový 3krokový program RM3 a menší (o jeden krok) RM Lifestyle. Jejich webové stránky nezachycují všechny rozdíly mezi těmito dvěma, ačkoli pacienti na RM3 dostávají patentované léky na předpis Red Mountain, zatímco pacienti na RM Lifestyle ne. Jinak se zdá, že programy jsou podobné a nabízejí tipy na stravu, návrhy doplňků, zdravé recepty a obecné rady, jak žít cestou Red Mountain Way.

Nabízí program na hubnutí Red Mountain něco jiného než návštěvu dietologa, který by se mohl pojistit? Na povrchu ne. Většina jejich produktů jsou doplňky, které lze zakoupit v jakékoli lékárně pod různými obchodními názvy.

Jelikož se jedná o relativně novou společnost, je obtížné získat nezaujaté posudky. Nemůžeme přezkoumat stravovací plány Red Mountain. Protože každý program individualizují, neexistuje způsob, jak je analyzovat. Na co se můžeme podívat, jsou doplňky a léky, které prodávají.

Red Mountain léky na předpis

Pokus o identifikaci toho, co Red Mountain předepisuje (a prodává), může být obtížné. Literatura k programu RM3 zmiňuje mnoho patentovaných léků na předpis, ale hodně štěstí, když zjistíte, co v nich je.

K tomu budete muset prohledat Patentový úřad USA a po nějakém kopání zjistíte, že vydal dva patenty společnosti Red Mountain Med Spa, LLC. Oba jsou pro léky na hubnutí obsahující resveratrol a lidský choriový gonadotropin (HCG) (Bentz, 2015). Proč tedy velké tajemství? Co jsou to za léky?

Resveratrol

Resveratrol je přirozeně se vyskytující chemikálie produkovaná mnoha rostlinami, když jsou zraněny nebo infikovány. Hroznové skiny, arašídy a sója mají vysokou úroveň. Až do 90. let to nezískalo velký zájem o lékařský svět. Tehdy to někteří vědci teoretizovali resveratrol v červeném víně může souviset s nízkou úrovní koronárních onemocnění srdce ve Francii (Renaud, 1992).

Pozdější výzkum navrhl nemusí to být tak jednoduché (Bhatt, 2012). Přesto to nastartovalo vlnu zájmu a studium této dosud nedůležité molekuly. V průběhu let lidé uváděli resveratrol jako potenciální lék na rakovinu, artritidu, CHOPN, Alzheimerovu chorobu, obezitu a asi tucet dalších stavů. Jeden rostlinný fenol to však nemůže udělat, je to tak?

Asi ne. Ale co se týče hubnutí, jak to jde? Odpověď není špatná. Pokud jste myš , to je (ne, 2018).

Resveratrol je stále v rané fázi výzkumu. Mnoho studií dosud zahrnovalo potkany a myši. I když ukazují určité sliby, účinky se nemusí u lidí vztahovat všechny. Studie 2012 s pacienty s diabetem typu 2 zjistila některé mírné výhody resveratrolu, včetně nižšího systolického krevního tlaku a vyšších hladin bílkovin, ale nižší tělesná hmotnost mezi nimi nebyla (Bhatt, 2012). Další studie obézních mužů zjistila podobné výsledky s žádné významné změny tělesné hmotnosti nebo tělesného tuku (Poulsen, 2013).

To znamená, že jiné studie se lišily. Nedávná metaanalýza tomu nasvědčovala resveratrol ano ovlivňují tělesnou hmotnost, BMI a obvod pasu. Tento účinek však může být relativně mírný (Tabrizi, 2020).

Při jeho užívání není velké riziko studie neprokázaly žádné vedlejší účinky pro většinu lidí. Lidé s určitými vzácnými zdravotními stavy, jako je nealkoholické ztučnění jater (NAFLD), mohou mít nepříznivé účinky (Salehi, 2018).

Porota stále hledá resveratrol pro hubnutí. Jedna věc, kterou si můžeme být jisti, je, že to není kouzelná pilulka. Nemůžete vyskočit a shodit libry, když jste sledovali nejnovější minisérii HBO a jedli těstoviny alfredo. Dieta a cvičení jsou stále nejspolehlivějšími způsoby, jak zhubnout a udržet ji. Ale resveratrol smět nabídnout mírnou podporu směrem k cílům hubnutí.

Resveratrol je k dispozici na přepážce z mnoha zdrojů.

Lidský choriový gonadotropin (HCG)

A co další složka receptury Red Mountain, lidský choriový gonadotropin (HCG)? HCG je hormon produkovaný během těhotenství stimuluje produkci progesteronu. Objevuje se také v některých rakovinných tkáních (Betz, 2021). Jak to, že se zvyklo na dietní výrobky?

V roce 1954 lékař jménem Albert Simeons se domníval, že HCG může ovlivnit odbourávání tuků v kombinaci s ultra nízkokalorickou dietou (Rabe, 1987). Věřil, že to mimo jiné funguje jako potlačující chuť k jídlu a snižuje chuť k jídlu při dietě. Desítky let studií však nikdy nedokázaly potvrdit žádnou z jeho teorií. Vědecká shoda byla, že HCG neovlivňuje hmotnost. Navzdory tomu Simeon nadále propagoval svůj nápad a prodával programy s injekcemi HCG.

V roce 1974 vydal Food and Drug Administration rozhodnutí to uvedlo (US Food and Drug Administration, 1974):

Z důvodu rozšířeného používání HCG v těchto programech snižování hmotnosti musí označení na tomto léčivém přípravku výslovně uvádět, že neexistují žádné podstatné důkazy o účinnosti HCG při snižování hmotnosti, potlačení chuti k jídlu nebo snižování hladu a nepohodlí spojeného s omezeným příjmem kalorií. diety.

jaké jsou příznaky nedostatku vitaminu d

Simeons se pokusil žalovat, ale federální soudy potvrdily toto pravidlo v roce 1978. Mysleli byste si, že by to byl konec příběhu o HCG pro hubnutí.

Ale na konci 90. let a na počátku 2000 se v americké televizi začaly objevovat infomercials pro nepřeberné množství produktů prodávaných mužem jménem Kevin Trudeau. Vydělal na všechno, od léčby plešatosti přes plány nemovitostí až po eliminátory elektromagnetického chaosu. Trudeau měl historii na špatné straně zákona, včetně vyšetřování pyramidových her a vězení za vydávání se za lékaře (Copel, 2005).

Prodal miliony knih o magických lécích a dietách a propagoval mezi nimi HCG. Federální obchodní komise proti němu podala několik soudních zákazů a soudy mu uložily pokuty v řádu milionů dolarů. Trudeau je v současné době hostem federálního vězeňského tábora Montgomery poté, co vzdoroval mnoha soudním příkazům, aby přestal propagovat falešná tvrzení.

Přes jeho záběry se zákonem může jeho dědictví představovat zcela novou generaci falešných tvrzení o HCG, které jsou prospěšné pro hubnutí. Vědecký konsenzus se od 70. let nezměnil. V roce 1995 nová metaanalýza studií HCG opět zjistila, neexistoval žádný důkaz o HCG jako léčbě obezity (Lijesen, 1995).

Marketing HCG se stal natolik rozšířeným, že Americká lékařská asociace přidala řádek do svého prohlášení o zásadách týkajících se programů hubnutí. Dávají to jasně najevo použití lidského chorionického gonadotropinu (HCG) pro hubnutí je nevhodné (American Medical Association, n.d.). Je to jediný lék, který AMA ve své politice označila.

Jediným použitím schváleným FDA pro HCG je léčba ženské neplodnosti. Poskytovatelé zdravotní péče však mohou předepisovat schválené léky pro jiné účely. Tato praxe je známá jako předepisování mimo značku a je často dokonale platným použitím pro konkrétní lék. Postoj FDA k HCG se však od jejich rozhodnutí v roce 1974 nezměnil FDA výslovně uvádí, že HCG není bezpečný ani účinný při hubnutí . Volně prodejné doplňky, které tvrdí, že obsahují homeopatický HCG, jsou ve Spojených státech nelegální (US Food and Drug Administration, 2016).

Doplňky Red Mountain

Kromě patentovaného léku na předpis Red Mountain prodává několik multivitaminů a doplňků dostupných v obchodě. Mnohé z nich jsou produkty, které uvidíte jinde, často se štítky propagujícími vlastnosti spalování tuků nebo lepší pohodu. A Red Mountain opakuje mnoho z těchto tvrzení. Toto vyloučení odpovědnosti obsahuje téměř každá stránka produktu: Tyto výroky nebyly hodnoceny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Účelem tohoto produktu není diagnostikovat, ošetřovat, léčit nebo předcházet nemocem.

To neznamená, že některé z těchto doplňků nemusí mít nějaké pozitivní účinky. Mnoho přírodních látek se k hodnocení FDA nikdy nepředloží. Některá tvrzení o účinnosti nejsou stejná jako u HCG. Jiní mohou mít za sebou řadu důkazů. Nebudeme chodit do každého z nich, protože RM prodává asi dva tucty. Pamatujte, že mnoho podobných produktů může být v místní lékárně k dispozici za nižší cenu.

Stojí program Red Mountain za to?

To nemůžeme říci, protože neexistuje žádný výzkum jejich konkrétních programů nebo produktů. Jakýkoli program hubnutí by měl začít u vašeho pravidelného poskytovatele zdravotní péče. Podívejte se, co doporučují, a řiďte se jejich radami. Možná vám bude příjemnější navštívit nezávislého odborníka na výživu, který pojme pojištění a nemá vlastní značku produktů, které by propagoval. Bez ohledu na to, pokud chcete zhubnout, je důležité to učinit pod bezpečným vedením kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče.

Reference

 1. Vyhledávač zásad American Medical Association (n.d.). Citováno 24. února 2021 z https://policysearch.ama-assn.org/policyfinder/detail/*?uri=%2FAMADoc%2FHOD.xml-0-663.xml
 2. Bentz, M., Bentz, S., Roscetti, R., Arenas, M. (2015) Formulation and Methods for Weight Loss and Body Contouring. Patent USA č. 9 029 320 B2 Washington, DC: Patentový úřad a úřad pro ochranné známky USA. Citováno z https://pdfpiw.uspto.gov/.piw?PageNum=0&docid=09029320
 3. Betz, D. a Fane, K. (2021). Lidský choriový gonadotropin. V StatPearls. Publishing StatPearls. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30422545/
 4. Bhatt, J. K., Thomas, S., & Nanjan, M. J. (2012). Doplnění resveratrolu zlepšuje glykemickou kontrolu u diabetes mellitus 2. typu. Výzkum výživy, 32 (7), 537–541. doi: 10.1016 / j.nutres.2012.06.003. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22901562/
 5. Copel, L. (2005, 23. října). Počkejte, je toho víc. Washington Post. Citováno z https://www.washingtonpost.com/archive/lifestyle/2005/10/23/wait-theres-more/0066fa69-7f33-41f1-b5be-dde983d3a239/
 6. Katz, B. a McBean, J. (2008). Začlenění léčebných lázní do praxe prováděné lékařem. Dermatologické kliniky, 26 (3), 307-v. doi: 10.1016 / j.det.2008.03.008. Retrieved from https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18555948/
 7. Lijesen, G. K., Theeuwen, I., Assendelft, W. J. a Van Der Wal, G. (1995). Účinek lidského choriového gonadotropinu (Hcg) při léčbě obezity pomocí Simeonovy terapie: metaanalýza založená na kritériích. British Journal of Clinical Pharmacology, 40 (3), 237–243. doi: 10.1111 / j.1365-2125.1995.tb05779.x. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8527285/
 8. Poulsen, M. M., Vestergaard, P. F., Clasen, B. F., Radko, Y., Christensen, L. P., Stødkilde-Jørgensen, H. a kol. (2013). Suplementace vysokých dávek resveratrolu u obézních mužů: Výzkumem zahájená, randomizovaná, placebem kontrolovaná klinická studie metabolismu substrátu, citlivosti na inzulín a složení těla. Cukrovka, 62 (4), 1186–1195. doi: 10,2337 / db12-0975. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23193181/
 9. Rabe, T., Richter, S., Kiesel, L., & Runnebaum, B. (1987). [Analýza rizika a přínosu redukční diety hCG-500 kcal (Cura romana) u žen]. Porodnictví a gynekologie, 47 (5), 297–307. doi: 10,1055 / s-2008-1035826 Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3609673/
 10. Renaud, S., a de Lorgeril, M. (1992). Víno, alkohol, destičky a francouzský paradox pro ischemickou chorobu srdeční. Lancet, 339 (8808), 1523–1526. doi: 10.1016 / 0140-6736 (92) 91277-f. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1351198/
 11. Salehi, B., Mishra, A. P., Nigam, M., Sener, B., Kilic, M., Sharifi-Rad, M. a kol. (2018). Resveratrol: Meč s dvojitým ostřím ve výhodách pro zdraví. Biomedicíny, 6 (3). doi: 10,3390 / biomedicines6030091. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30205595/
 12. Sun, J., Zhang, C., Kim, M., Su, Y., Qin, L., Dong, J., Zhou, Y., & Ding, S. (2018). Rané potenciální účinky doplňku resveratrolu na adaptaci kosterního svalstva spojené s cvičením vyvolaným úbytkem hmotnosti u obézních myší. Zprávy BMB, 51 (4), 200–205. doi: 10,5483 / bmbrep.2018.51.4.236. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29519293/
 13. Tabrizi, R., Tamtaji, O. R., Lankarani, K. B., Akbari, M., Dadgostar, E., Dabbaghmanesh, M. H. a kol. (2020). Účinky příjmu resveratrolu na hubnutí: Systematický přehled a metaanalýza randomizovaných kontrolovaných studií. Kritické recenze v potravinářské vědě a výživě, 60 (3), 375–390. doi: 10.1080 / 10408398.2018.1529654. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30421960/
 14. USA, Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. (1974). Chorionický gonadotropin 39 Fed. Reg. 42397 (5. prosince 1974). Citováno z https://www.loc.gov/item/fr039235/
 15. USA, Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. (2016). Otázky a odpovědi týkající se produktů HCG pro hubnutí. Citováno z https://www.fda.gov/drugs/medication-health-fraud/questions-and-answers-hcg-products-weight-loss
Vidět víc