Masáž prostaty / dojení prostaty: existují prokázané výhody?

Masáž prostaty / dojení prostaty: existují prokázané výhody?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Prostata se v posledních desetiletích vynořila ze stinné temnoty. Předělal svou pověst příležitostně rozšířené nepříjemnosti starších lidí na hotspot mužského sexuálního potěšení a základ nové oblasti preventivní medicíny - zdraví prostaty.

Ačkoli jeho status mužského bodu G (viz níže) popadl většinu sexy titulků, realitou je, že tento kritický reprodukční orgán může často jít na fritzu. To může vést muže k tomu, aby vyhledávali konkrétní léčebné postupy nebo terapie k řešení chronických stavů.

Jednou z nich je masáž prostaty nebo dojení prostaty.

co dělá testosteron boostery s vaším tělem

Životně důležité orgány

  • Jak muži stárnou, zvyšuje se jejich pravděpodobnost problémů s prostatou.
  • Navrhovatelé tvrdí, že masáž prostaty nebo dojení prostaty mohou vyčistit prostatický kanál a zmírnit nebo zmírnit příznaky prostatitidy.
  • Ačkoli některé studie naznačují, že terapie masáží prostaty může být pro některé muže prospěšná, důkazy nejsou přesvědčivé.
  • Prostaty vyvolané orgasmy byly popsány v lékařská literatura , nicméně (Levin, 2017).

Co je to prostata? Co to dělá?

Prostata je žláza, která leží mezi močovým měchýřem a penisem. Často je popisován jako ořechový, i když to platí jen u mladších mužů, jak to za chvíli zjistíme.

Úkolem prostaty je produkovat prostatickou tekutinu, která je součástí spermatu. Tato tekutina vyživuje a chrání spermie (produkované ve varlatech) a nakonec je dostane tam, kam potřebují. Během ejakulace se prostata stahuje a tekutina se posílá do močové trubice. Močová trubice je trubice v penisu, která transportuje sperma a moč z těla.

Jak stárneme, může se prostata zvětšovat kvůli několika stavům. Tři nejčastější problémy s prostatou jsou benigní hypertrofie prostaty (BPH), která postihuje většinu mužů starších 50 let; prostatitida, zánět prostaty někdy způsobený infekcí; a rakovina prostaty, nejčastější forma rakoviny u mužů. U 1 z 9 mužů bude někdy v průběhu života diagnostikována rakovina prostaty.

Protože prostata obklopuje krk močového měchýře a močové trubice, může zvětšená prostata způsobit potíže s močením. Problémy mohou zahrnovat tok moči, potíže s močením, časté nutkání na močení (včetně nutnosti několikanásobného vstávání přes noc) a pocit neúplného vyprazdňování močového měchýře.

Rakovina prostaty má své vlastní úvahy, léčby a terapie; masáže prostaty se nedoporučuje jako jedna z nich. Někteří urologové si myslí, že manipulace s žlázou by teoreticky mohla způsobit šíření všech rakovinných buněk.

Masáž prostaty v lékařském prostředí

Některé studie zkoumali masáž prostaty v lékařském kontextu jako léčbu zvětšené prostaty. Studie publikovaná v Medscape General Medicine (Hennenfent, 2006) zkoumala pět mužů, kteří trpěli retencí moči (tj. Neschopností čůrat) kvůli zvětšené prostatě. Všichni podstoupili opakovanou masáž prostaty (kromě léčby antimikrobiálními léky, alfa-blokátory a finasteridem u dvou subjektů) jako alternativu k odstranění prostaty. Všech pět - kteří měli na začátku studie katétry - znovu získalo schopnost močit, bylo jim možné odstranit hadičky a vyhnout se operaci.

Několik studií také popisují masáž prostaty používanou jako léčba chronické prostatitidy. Jedna studie publikovaná v časopise Urology (Ateya, 2006) zjistila, že je neúčinná. Další studie provedená UCLA Medical Center a Institutem mužské urologie v Los Angeles sledovala 73 mužů s chronickou prostatitidou, kteří byli léčeni antibiotiky a pravidelnou masáží prostaty urology. Čtyřicet procent z nich vidělo, že se jejich příznaky úplně vyřeší, a 21 procent zaznamenalo určité zlepšení.

Masáž prostaty tedy zjevně není kouzelnou kulkou pro prostatitidu a je zapotřebí dalšího výzkumu. Existují neoficiální případy lékařů, kteří to doporučují, ale je nepravděpodobné, že byste na to dostali předpis.

Ale pokud jde o přínosy pravidelné ejakulace pro zdraví, věda je docela přesvědčivá, že je prospěšná - více o tom za okamžik.

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistěte více

Rozdíl mezi masáží prostaty a dojením prostaty

Během masáže prostaty může být prostata stimulována prstem nebo masérem prostaty uvnitř konečníku. Při vnější masáži prostaty se na perineum (oblast mezi varlata a řiť) aplikuje tlak.

Dojení prostaty se někdy používá zaměnitelně s masáží, ale obvykle se jedná o stimulaci prostaty k sexuálnímu potěšení během masturbace, během níž může být uvolňován pre-ejakulát.

Přínosy masáže prostaty pro zdraví

I když porota stále ještě neřeší zdravotní přínosy masáže prostaty, několik studií naznačuje, že pravidelná ejakulace má zdravotní přínosy, včetně nižšího rizika rakoviny prostaty. A dlouhodobé studium Harvard Medical School (Harvard, 2014) zjistila, že muži, kteří hlásili 21 nebo více ejakulací za měsíc, měli o 31 procent nižší riziko rakoviny prostaty než muži, kteří ejakulovali 4 až 7krát za měsíc.

k čemu se losartan draselný užívá

Reference

  1. Ateya, A., Fayez, A., Hani, R., Zohdy, W., Gabbar, M. A., & Shamloul, R. (2006). Hodnocení prostatické masáže při léčbě chronické prostatitidy. Urologie , 67 (4), 674–678. doi: 10.1016 / j.urology.2005.10.021 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16566972
  2. Harvard Health Publishing. (2014). Četnost ejakulace a rakovina prostaty. Citováno z https://www.health.harvard.edu/mens-health/ejaculation_frequency_and_prostate_cancer. https://www.health.harvard.edu/mens-health/ejaculation_frequency_and_prostate_cancer
  3. Hennenfent, B., Lazarte, A., & Feliciano, A. (2006). Opakovaná masáž prostaty a medikamentózní léčba jako alternativa k transuretrální resekci prostaty. Medscape General Medicine , 8 (4), 19. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1868377/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1868377/
  4. Levin, R. J. (2018). Prostaty vyvolané orgasmy: Stručný přehled ilustrovaný vysoce relevantní případovou studií. Klinická anatomie , 31 (1), 81–85. doi: 10,1002 / cca 23006 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ca.23006
Vidět víc