Vědci, prosím, nesklízejte sluneční energii svým buttolem

Vědci, prosím, nesklízejte sluneční energii svým buttolem

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Pravděpodobně je tu někde vtip, něco o opalování, kde slunce nesvítí. Skutečná otázka však zní, je to směšná záležitost, že se lidé opalovali na perineu, nebo je to něco vážného? Opálení perinea, pro ty neznámé, vystavuje oblast mezi konečníkem a šourkem nebo vulvou přímému slunečnímu záření. Také se tomu říká butthole sunning od těch, kteří se chtějí dostat přímo k věci. A ano, pokud se má věřit fotografiím na sociálních médiích, obecně to vyžaduje, abyste oblast vystavili tak, že budete držet nohy ve vzduchu, zatímco se budete opalovat.Životně důležité orgány

  • Uživatel Instagramu se stal virálním, když zveřejnil obrázek své praxe vystavování perinea, prostoru mezi její vulvou a konečníkem, slunci (stejný termín lze použít pro muže, odkazující na oblast mezi šourkem a konečníkem).
  • Tvrdí, že může zvýšit energii, zvýšit libido a dokonce vám poskytnout lepší spánek.
  • Důkazy? To není přesvědčivé.

Příspěvek na Instagramu, který se zdá, že to všechno začal, je od ženy, která jde o Metaphysical Meagan. Tvrdí, že perineální slunění je ve skutečnosti starodávnou taoistickou praxí a že pouhých 5 minut denně ji nechává pod napětím celé hodiny. Ve skutečnosti až tak, že se vzdala kávy. Ale to je jen jeden z mnoha zdravotních tvrzení, titulek její fotografie uvedený pro tuto praxi. Tvrdí, že vám může poskytnout nejen zvýšení celkové energie, ale také lepší spánek, lepší kreativitu a regulovanější cirkadiánní rytmus.

Abychom se dostali na minimum, když vystavujeme vaše spodní části slunce, mluvili jsme s Dr. Evanem Goldsteinem, zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Bespoke Surgical, přední soukromé praxe specializující se na elitní standard sexuálního zdraví a wellness péče pro moderní gay mužský. Je také spoluzakladatelem Future Method, zcela nového přístupu krok za krokem k péči o sex s formulacemi podloženými vědou. Dr. Goldstein se nevyhýbá tabuizovaným problémům ani nerozptyluje stigmata kolem sexuálního zdraví a stal se odborníkem na anál v běžných médiích. Pokud existují skutečné výhody toho, co je v podstatě opakem bělení tvého kreténa, doktor Goldstein by o nich věděl.

reklamaVíce než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistěte více

Jak se stal sluncem perineum trendem?

Není jasné, zda se skutečně jedná o wellness trend, který nastupuje - hashtag #ButtholeSunning, který sama použila mikrofluencerka Meagan, má pouze 189 fotografií, ne všechny jsou relevantní. Pokud by to byla ve skutečnosti starodávná toaistická praxe, jak tvrdí Meagan, dalo by se říci, že ji již před mnoha lety následovalo mnoho lidí. Ale všichni se také zdají nejistí.

Jeden z jejích následovníků Instagramu, Ra of Earth, sledoval snímek obrazovky ze sexuologického Tao Dr. Stephena T. Changa, zakladatele institutu Qi, což naznačuje, že sluneční světlo má vynikající germicidní vlastnosti, které pomohou udržet anální a vaginální oblasti zdravé a bez choroboplodných zárodků. Kniha také tvrdí, že tato praxe je vynikající při léčbě hemoroidů (Chang, 2000).

Ale kniha, doplněná siluetou někoho, kdo touží po slunci pohybem nazvaným Cvičení na uctívání slunce, byla původně vydána v roce 1986. A v této části je velmi málo textu nazvaném Využití slunečního světla a žádná zmínka o tom, že je to starodávný praxe. Meagan později navázal na další příspěvek a tvrdil: Perineum sunning je starodávná taoistická praxe, která vznikla na Dálném východě. V taoismu se perenium [sic] neboli Hui Yin nazývá „Brána života a smrti“. Jedná se o bránu, do které energie vstupuje a opouští tělo. Dále vysvětluje, že se o tom dozvěděla mými studiemi taoismu a tantrických praktik a že o tom mluví Mantak Chia ve své práci.

Příspěvek se stal virálním. Zdá se však, že tento trend nemá žádnou trakci. Dokonce byly zpochybněny zprávy herce Josha Brolina, který se o tuto praxi pokoušel. Brolin repostoval obrázek MetaphysicalMegan na Instagram a přidal titulek o svém vlastním katastrofálním pokusu, který skončil těžkým spálením sluncem. Moje zvrásněná díra je šíleně spálená, napsal a dodal: Chystal jsem se strávit den nakupováním se svou rodinou a místo toho kvůli intenzitě bolesti polevu používám krémy z aloe a pálení. Zeptali jsme se, ale Dr. Goldstein hlásí, že do jeho praxe nepřišli žádní pacienti, kteří by se ptali na opalování jejich kousků.

Ale i když Brolin ke své rutině nepřidává čas šířící se na slunci, Meagan má slavnou společnost. V roce 2014 řekla Shailene Woodley Into The Gloss: Další věcí, kterou chci udělat, je dát mé pochvě trochu vitaminu D. Takže Meagan není jediná, která má v přírodě yoni. Četl jsem článek bylinkářky, kterou jsem studoval o kvasinkových infekcích a dalších problémech s pohlavními orgány, pokračovala herečka Big Little Lies. Řekla, že není nic lepšího než vitamin D. Pokud se cítíte vyčerpaní, jděte na hodinu na slunce a uvidíte, kolik energie dostanete. Nebo pokud žijete na místě, které má silné zimy, až konečně vyjde slunce, roztáhněte si nohy a trochu se sluníčko. Což nás vede k otázce milionů dolarů zde:jak zvýšit zájem o sex

Je perineum opalování bezpečné a má nějaké výhody?

Expozice na slunci má jasně své výhody, protože souvisí s produkcí vitaminu D. Potřebuje však někdo zadní část, aby mohl těžit z těchto výhod? Zjevně ne, říká doktor Goldstein. Nedávné obavy z vystavení slunci a jeho souvislosti s rizikem rakoviny kůže způsobují, že mnoho lidí zkracuje svůj čas na přímém slunečním světle a mnoho poskytovatelů zdravotní péče se jednoduše necítí dobře, když tvrdí, že kdykoli je vystaven UV záření bezpečný (zejména bez opalovacího krému) - a to je, když mluvíme o tvé silnější kůži.

Jednou z hlavních obav o opalování na perineu je, že vaše pokožka v této oblasti je tenčí a citlivější, zejména u žen. (Meagan, slyšíte nás?) Tento typ vystavení slunci, bez adekvátní ochrany, může vést k významnému spálení a podráždění s dlouhodobými komplikacemi možného vzniku rakoviny, varuje Dr. Goldstein. Tady půjdeme na končetinu a řekneme, že pálení a podráždění nejsou věci, které vedou ke zdravému libido. V nesčetných článcích, které hovořily s nejrůznějšími odborníky, je jasná jedna věc: I když je to trendy, opalování na perineu lékaři ani dermatologové nedoporučují.

Metafyzický Meagan však tvrdil, že pouze 30 sekund slunečního světla v této oblasti denně stačí k tomu, abyste mohli sklízet plody. Kolik škod by tedy mohlo být způsobeno za pouhých 30 sekund? Přímé sluneční záření na tělo každého člověka může mít účinky, zejména v oblastech, které mají křehkou a tenkou pokožku, spolu s omezenou (nebo žádnou) ochranou, vysvětluje Dr. Goldstein. Může 30 sekund slunce způsobit poškození vaší díry? Asi ne. Dlouhodobé expozice oblasti, která je obvykle mimo dohled, může vést k poškození. Ale jako každá oblast, s vhodnou ochranou SPF a postupnou expozicí je vše možné.

Slnění perinea může STI zhoršit

Existuje jeden jasný vedlejší účinek opalování těchto citlivých oblastí: mohlo by to zhoršit některé pohlavně přenosné infekce (STI). Studie uvádějí, že se virus herpes simplex zhoršuje vystavením slunci, vysvětluje Dr. Goldstein. Stres čehokoli může způsobit propuknutí ohniska, a pokud je v této oblasti zaznamenáno lokální trauma, protože toto opalování může vyvolat, teoreticky se virus může znovu objevit.

A existují studie, které naznačují, že HPV může zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže bez ohledu na vystavení slunci. Dr. Goldstein zdůrazňuje, že přidání slunečního světla do směsi může potenciálně zhoršit situaci: Stejně jako u jakékoli formace rakoviny mohou být změny DNA vylepšeny opalováním. Ten kretén se nijak neliší. Otázkou zde je čas strávený na slunci, ale opravdu nemáme dostatek informací, abychom mohli s jistotou říci, že je nějaký bezpečný. Jaká doba trvání způsobí jakou škodu a jak dlouho, to je stále nejasné, shrnuje. Takže i když se 30 sekund zdá být dostatečně neškodných, nikdo nemůže s jistotou říci, že Meaganových 5 minut opalování perinea je bez zdravotních obav - zejména proto, že jsou to oblasti těla, které obvykle nejsou vystaveny slunečnímu záření.

Přínosy vitaminu D pro zdraví

Takže pokud existují nějaké zdravotní výhody perinea slunění, dostanou se k vitaminu D. A ty jsou absolutně stojí za diskusi, protože mnozí z nás ve Spojených státech nedostávají tolik tohoto zásadního vitaminu, jak bychom měli. Značný 41,6% dospělých ve Spojených státech jsou ohroženi nedostatkem vitaminu D, protože nemají dostatek tohoto slunečního svitu (Forrest, 2011). A zdravotní přínosy vitaminu D pokrývají celé vaše tělo, od potenciální ochrany proti chřipce po udržení zdraví kostí, jak stárnete. Ukázalo se však, že ani vitamin D nezvyšuje vaši sexuální energii nebo vám pomáhá lépe spát, takže skutečně neexistuje žádný základ pro tvrzení, že tato praxe přináší tyto výhody.

Ale mnoho lékařů se necítí dobře, když navrhuje čas na slunci, dokonce ani kvůli denní dávce vitaminu D. Zvýšení příjmu dietními zdroji a v případě potřeby doplnění je standardní lékařskou radou. Je třeba počítat s jakýmkoli časem stráveným na slunci a opalovací krém byste neměli absolutně vynechávat. (Váš dermatolog by denně doporučoval krém na opalování, aby vaše pokožka vypadala mladě.)

Reference

  1. Chang, S. T. (2000). Tao sexuologie: kniha nekonečné moudrosti. Kuala Lumpur: Synergy Books International.
  2. Forrest, K. Y., & Stuhldreher, W. L. (2011). Prevalence a korelace nedostatku vitaminu D u dospělých v USA. Výživový výzkum, 31 (1), 48–54. doi: 10.1016 / j.nutres.2010.12.001, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21310306
Vidět víc