Transplantace penisu: nedávný vědecký průlom

Transplantace penisu: nedávný vědecký průlom

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Může to znít jako krmivo pro horor nebo špatně koncipovaný projekt Adama Sandlera (což může být totéž), ale transplantace penisu je skutečný postup.Alespoň to bylo od dubna 2018, kdy chirurgové v nemocnici Johna Hopkinse transplantovali penis veteránovi americké armády, který byl vážně zraněn poté, co v Afghánistánu narazil na výbušné zařízení. Pacient přišel o nohy a penis; ve 14hodinové proceduře chirurgové provedli transplantaci penisu a šourku od zemřelého dárce a opravili část jeho břišní stěny.

Životně důležité orgány

  • Transplantace penisu je poměrně nový lékařský postup, při kterém se penis a šourek zemřelého dárce transplantují žijícímu příjemci.
  • Transplantace penisu je velmi vzácný postup.
  • Kandidát na transplantaci penisu mohl ztratit celý nebo část penisu kvůli zranění nebo rakovině.
  • Stejně jako u většiny transplantací přichází postup s vážným rizikem.

Pacient byl propuštěn z nemocnice s močovým katétrem pro močení, ale lékaři řekli, že bude odstraněn během několika týdnů a že bude schopen mít erekci do šesti měsíců. Jsme optimističtí, že bude získat téměř normální močové a sexuální funkce , řekl W. P. Andrew Lee, ředitel plastické a rekonstrukční chirurgie na Lékařské fakultě Johns Hopkins University v Baltimore v Marylandu (Nitkin, 2018).

(Postup nezahrnul varlata z etických důvodů: Produkce spermií by zahrnovala genetický materiál zemřelého dárce.)Je to skutečné ohromující poranění, které není snadné přijmout, řekl příjemce transplantátu, který požádal o zachování anonymity. Když jsem se poprvé probudil, cítil jsem se konečně normálnější… [také] s jistotou. Důvěra ... jako konečně jsem v pořádku. (Nitkin, 2018)

reklama

nejlepší pilulky na erektilní dysfunkci

Získejte 15 $ z první objednávky léčby EDSkutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

pilulky, aby se váš výkop zvětšil
Zjistit více

Následné články v roce 2019 zjistily, že pacientovi se daří dobře. Jeho návrat funkce skutečně překonal naše očekávání, uvedl Dr. Richard Redett, profesor plastické a rekonstrukční chirurgie u Johns Hopkins v New England Journal of Medicine. Rok a půl po transplantaci , pacient byl schopen normálně močit, pociťovat běžné pocity v penisu, mít téměř normální erekci a dosáhnout orgasmu (Cavalcanti, 2020).

Transplantace penisu je mimořádně vzácný . První úspěšný postup byl proveden v roce 2014, kdy lékař v Jižní Africe připojil dárcovský penis k 21letému muži, jehož genitálie se po zpackané obřízce změnily na gangrenózní. V roce 2016 provedl chirurgický tým ve všeobecné nemocnici v Massachusetts transplantaci 64letému muži, který kvůli rakovině ztratil penis. Další jihoafrická oběť špatně provedené obřízky dostala transplantaci příští rok (Zaleski, 2020). První transplantace penisu, která kdy byla provedena, byla údajně provedena v Číně v roce 2006, i když údajně musela být obrácena.

Dr. Curtis Cetrulo, jeden z hlavních chirurgů 64letého pacienta, řekl že tři roky po operaci tento pacient viděl pozitivní výsledky podobné pacientům Johns Hopkins (Cavalcanti, 2020).

Důvody pro transplantaci penisu

Ve vzácných případech může být penis částečně nebo úplně odstraněn. Tyto zahrnují:

  • Trauma nebo zranění
  • Rakovina penisu (forma rakoviny, která je velmi vzácná)

Kdo je kandidát?

Není jasné, co z někoho dělá vhodného kandidáta na transplantovaný penis, a postup není široce prováděn. Byly vyvinuty pokyny pro starší postup zvaný faloplastika (viz Druhy transplantací penisu níže), který se také používá ke konstrukci mužských pohlavních orgánů u osoby, která podstupuje operaci potvrzující pohlaví. Indikace pro faloplastiku zahrnují vrozená absence, hypoplázie nebo malformace penisu; zmrzačující trauma; nejednoznačné genitálie; infekce; a iatrogenní příčiny, jako jsou poranění obřízkou (Rashid, 2013).

Bump on penis: zde jsou obvyklé příčiny

5 minut čtení

Americká armáda uvádí, že přibližně 1400 jejích členů každoročně utrpí urogenitální poranění, ale není známo, kolik z nich by mělo nárok na transplantaci penisu.

jak dlouho chlapi obvykle vydrží v posteli

Cena zákroku se může pohybovat od 300 000 do 400 000 USD a standardní dohoda o dárci orgánů nezahrnuje všechny problémy s tělem - transplantace penisu není na seznamu. Transplantační týmy tedy musí oslovit rodiny zemřelých potenciálních dárců. Pacient Johns Hopkins byl na čekací listině na transplantaci více než rok.

Postup

Transplantace penisu je vzácná, nákladná a komplikovaná. Ale naroubování penisu od zemřelého dárce na živého příjemce je chaotické sloučení, které zahrnuje šití milimetrů širokých cév a nervů s nepatrnými stehy, MIT Technology Review poznamenal (Zaleski, 2019).

Typy transplantací penisu

V době transplantace pacienta Johns Hopkins byl standardní postup rekonstrukce mužských genitálií a faloplastika , válcovaná trubice tkáně, krevních cév a nervů odebraná z předloktí nebo stehna a transplantovaná do rozkroku, ersatz penis, který potřebuje externí pumpu, aby se vztyčil (Zaleski, 2019).

Existuje rozdíl mezi obřezaným a neobřezaným penisem?

4 minuty čtení

Potenciální rizika a komplikace

Jako každý pacient, který podstoupí transplantaci orgánu, musí i pacienti po transplantaci penisu užívat imunosupresivní léky, aby zajistili, že jejich těla nevytvářejí imunitní odpověď proti cizí tkáni, a tak transplantovaný orgán odmítají. Dlouhodobá imunosuprese může narušit schopnost imunitního systému bojovat proti závažným onemocněním, jako je rakovina. Redett i Cetrulo to zdůraznili jako riziko spojené s tímto postupem.

Cetrulo však uvedl, že výsledkem tohoto postupu je zlepšení kvality života odůvodnila svá rizika . Někteří lidé by mohli říci, že tento typ transplantace mění život, ale ne záchranu života, stojí za to tedy riziko? řekl. Myslím, že naši pacienti na tuto otázku odpovídají (Cavalcanti, 2020).

Reference

  1. Cavalcanti a další, A., Group, T., & Ibarrondo a další, F. (2020, 23. července). Transplantace celkového penisu, šourku a dolní stěny břicha: NEJM. Citováno 31. července 2020 z https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc1907956
  2. Nitkin, K. (2018, 23. dubna). První transplantace penisu a šourku se u Johns Hopkins stává historií. Citováno 31. července 2020 z https://www.hopkinsmedicine.org/news/articles/first-ever-penis-and-scrotum-transplant-makes-history-at-johns-hopkins
  3. Rashid, M. a Tamimy, M. S. (2013). Faloplastika: Sen a realita. Indický časopis plastické chirurgie: oficiální publikace Asociace plastických chirurgů Indie, 46 (2), 283–293. https://doi.org/10.4103/0970-0358.118606
  4. Zaleski, A. (2019, 14. října). Seznamte se se zraněným veteránem, který dostal transplantaci penisu. Citováno 31. července 2020 z https://www.technologyreview.com/2019/10/14/132305/meet-the-wounded-veteran-who-got-a-penis-transplant/
Vidět víc