Otázky anatomie penisu: sval nebo kost?

Otázky anatomie penisu: sval nebo kost?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Otázka: Je penis sval?

Odpověď: Vaše játra jsou orgán, kůže je orgán, takže penis je orgán, říká doktor Cohen. Penis se skládá z mnoha různých vrstev tkáně, ale jednou z hlavních složek je hladký sval. Hladký sval působí mnohem odlišněji než kosterní sval.

V zásadě existují dva typy svalů v těle. Existují kosterní svaly, jako jsou vaše břišní svaly nebo bicepsy, které dobrovolně používáte k tomu, abyste udrželi držení těla a zvedali věci. Hladké svaly naopak neustále samy pracují, aby udržovaly vnitřní funkce, jako je průtok krve a trávení potravy, plynulý chod (Starkebaum, 2019).

V corpus cavernosa se dvě houbovité trubice tkáně hladkého svalstva dilatují a umožňují únik krve z kavernózních tepen, aby se trubice naplnily, vysvětluje Cohen. Ve ochablém stavu dochází k malému průtoku krve, ale při vzrušení se tepny a hladký sval rozšiřují, takže krev může maximálně naplnit penis pro penetrační styk.

osteomyelitida je infekce kosti a kostní dřeně.

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

co mohu vzít pro zvýšení sexuální touhy
Zjistěte více

Otázka: Můj penis je zakřivený - je to normální?

Odpověď: Další mylná představa je, že penisy by měly být rovné šipkám, ale nejsou, říká. Muži sledují porno a vidí tyto velké, rovné tvrdé penisy, ale většina lidí se rodí s určitým typem křivky v penisu.

A pokud nejste spokojeni s velikostí penisu, nejste sami. Výzkum zjistil, že téměř 70% mužů uvedli, že nejsou spokojeni s velikostí svého penisu (Tiggermann, 2008).

lze buspiron užívat podle potřeby

Muži mají tendenci být penocentrickí, říká Cohen, což znamená, že nemohou přestat myslet na svůj penis (obvykle velikost nebo zakřivení), stejně jako ženy mohou být zaměřeny na boky nebo velikost prsou. Tato nespokojenost může vést muže k tomu, aby hledali způsoby, jak to udělat změnit jejich penis buď chirurgickým zákrokem, nebo jinými nechirurgickými metodami (Littara, 2019). Implantáty penisu, protahovací cvičení a injekce jsou několika příklady způsobů, jak se muži snaží upravit velikost svého penisu. Mnohé z těchto postupů jsou ale riskantní a mohou dokonce způsobit trvalé poškození. A bohužel neexistuje způsob, jak to získat zpět.

Dělat ne zkuste jakékoli protahovací cvičení penisu bez lékařského dohledu, říká Cohen. Osobně doporučuji lidem cvičení a penilní pomůcky používané k narovnání zakřivení penisu a prevenci úbytku délky u nemocí rakovina prostaty , těžká cukrovka a Peyronieho choroba (což je, když se v penisu hromadí plak a způsobí jeho ohnutí).

Cohen také varuje před přechodem na internet, kde je spousta videí o tom, jak provádět lékařsky neschválené protahovací cvičení penisu, jako například jelqing.

Nejsem si jistý, kde a kdy to začalo, ale někdo se rozhodl, že když si napnete penis X několikrát za den, dostanete centimetry délky. Většina pacientů, které jsem viděl, způsobila tímto způsobem trvalé poškození. Je to, jako by vás někdo chytil za paži a přitahoval ji tak silně, jak jen může, aby natáhl vaše svaly a vazy - něco nakonec ustoupí a může se zlomit.

Otázka: Můžete si zlomit penis?

Odpověď: Není to snadné, ale odpověď je ano, můžete si zlomit penis, říká Cohen.

I když se penis může zlomit, neznamená to, že je to kost.

Penis není kost. Některá zvířata mají v penisech kosti, ale lidé ne, vysvětluje. Pokud vyvinete dostatečný tlak na vztyčený penis, můžete způsobit roztržení nebo prasknutí v měkké tkáni, což se nazývá zlomenina penisu . Je to obvykle lékařská pohotovost, která vyžaduje chirurgický zákrok, abyste neztratili trvalou funkci penisu.

volně prodejné přírodní pilulky na erekci

Naštěstí zlomeniny penisu nejsou tak časté, odhaduje se na 1 ze 100 000 vyskytující se každý rok ve Spojených státech (Rodriguez, 2019). Trauma jako toto se stane, když vztyčený penis je silně ohnutá, což se nejčastěji děje během masturbace nebo prudkého sexu (Mirzazadeh, 2017).

Co se týče zlomenin, o které jsem se mnohokrát postaral, muži dělají něco, co by neměli dělat, a pak to nakonec zlomí, říká Cohen. Typickou sexuální polohou je obrácená cowgirl, ale může k ní dojít téměř v jakékoli poloze. Penis v zásadě postrádá vstup pochvy a zasáhne pánevní kost, což způsobí prudký ohyb a prasknutí. Nakonec uvidíte muže s křivými penisy z takového opakujícího se traumatu - penis se začne křičet nahoru nebo dolů jako had.

Dodává, že bláznivé sexuální manévry s přídavkem alkoholu, stejně jako drsný sex, jsou vždy receptem na katastrofu. Nebudu lidem říkat, aby se svým intimním partnerem nezkoušeli různé věci. Pokud to děláte bezpečně, všechno by mělo fungovat dobře. Musíte žít svůj život, prostě být chytrý. Zacházíte-li se svým tělem jako s chrámem, bude to trvat celý život.

Reference

  1. Littara, A., Melone, R., Morales-Medina, J.C., Iannitti, T, & Palmieri, B. (2019). Kosmetická operace na vylepšení penisu: tříleté retrospektivní klinické hodnocení v jednom centru u 355 případů. Scientific Reports, 9, 6323. doi: 10.1038 / s41598-019-41652-w. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31004096/
  2. Mirzazadeh, M., Fallahkarkan, M., & Hosseini, J. (2017). Epidemiologie zlomenin penisu, diagnostika a léčba v Íránu: narativní přehled. Translační andrologie a urologie, 6 (2). 158-166. doi: 10.21037 / tau.2016.12.03. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28540222/
  3. Rodriguez, D., Li, K., Apoj, M. a Munarriz, R. (2019). Epidemiologie zlomenin penisu v pohotovostních odděleních Spojených států: Přístup k rozdílům v péči může vést k neoptimálním výsledkům. The Journal of Sexual Medicine, 16 (2). 248-256. doi: 10.1016 / j.jsxm.2018.12.009. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30770071/
  4. Tiggemann, M., Martins, Y., a Churchett, L. (2008). Mimo svaly: neprozkoumané části obrazu těla muže. Journal of Health Psychology, 13 (8). 1163-1172. doi: 10,1177 / 1359105308095971. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18987089/
  5. Americká národní lékařská knihovna (NIH) - Typy svalové tkáně (2019, 1. listopadu). Citováno 15. října 2020 z https://medlineplus.gov/ency/imagepages/19841.htm
Vidět víc