Anatomie penisu: jak se jednotlivé části spojují

Anatomie penisu: jak se jednotlivé části spojují

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Lidský penis - je to fascinující kousek techniky schopný zdánlivě bezpočet potěšení, obav a komplikací. Pokud jeden máte nebo s ním strávíte hodně času, možná si myslíte, že jste jeho anatomii důvěrně obeznámeni. Vsadíme se, že se ještě musíte naučit pár věcí.

Životně důležité orgány

 • Penis je součástí vnějšího mužského reprodukčního systému (který zahrnuje také šourek a varlata).
 • Struktura penisu zahrnuje žalud, corpus cavernosum a corpus spongiosum. Všechny obsahují erektilní tkáň, která se plní krví a vytváří erekci.
 • Anatomické nepravidelnosti penisu mohou být přítomny od narození nebo se mohou vyvinout s věkem.
 • Mezi tyto nepravidelnosti patří mikropenis, uvězněný penis a Peyronieho choroba.

Nejdříve nejdříve: Penis je mužský pohlavní orgán, který se používá k reprodukci a močení. Penis transportuje moč z močového měchýře z těla, když vycikáte. Po pubertě nese penis z těla během ejakulace spermie (které se produkuje ve varlatech) a sperma (které se produkuje ve semenných váčcích, prostatě a bulbourethrálních žlázách).A kromě těchto dvou přísně biologických funkcí je penis také zdrojem sexuální rozkoše.

Anatomie penisu

Penis je umístěn na spodní části pánve, nad šourkem, vakem tkáně, který obsahuje varlata.reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.Zjistit více

Většina částí penisu sestává z erektilní tkáně naplněné cévami. Erekce je výsledkem změny průtoku krve, během níž se krevní cévy v penisu naplní krví. Když tato krev odtéká, penis opět ochabne.

Struktura penisu zahrnuje:

Močová trubice

Močová trubice je trubice, která stéká po délce penisu. Přenáší moč a sperma z těla.

Žalud (hlava penisu nebo žalud penisu)

Žárovka zahrnuje špičku penisu. U neobřezaných mužů je žalud pokrytý vlhkou tkání zvanou sliznice. (Sliznice, známá také jako sliznice, lemuje mnoho dutin a průchodů těla, včetně úst a gastrointestinálního traktu.) U obřezaných mužů je předkožka odstraněna a žalud je keratinizován nebo nahrazen suchou kůží.

V jakém věku přestává muž tvrdnout?

4 minuty čtení

Předkožka (předkožka)

Předkožka je dvouvrstvý prsten tkáně, který pokrývá žalud. Skládá se z tkáně hladkého svalstva, krevních cév, neuronů a sliznic. Předkožka je zatažitelná. Čištění pod ním je nutné, aby se zabránilo hromadění smegmy nebo olejů produkovaných předkožkou, které mohou při pravidelném odstraňování způsobit podráždění a infekci.

Konvenční moudrost tvrdí, že žalud neobřezaného penisu je citlivější než obřezaný žalud, který se údajně stává tvrzeným a méně citlivým při neustálém vystavování a otírání o oděv.

Hřídel

Hřídel penisu je oblast mezi žaludem a břichem.

Corpus cavernosum

V množném čísle, corpora cavernosa. Tyto dvě trubičky houbovité tkáně stékají po obou stranách penisu. Když se tato tkáň zahltí krví, dojde k erekci.

Corpus spongiosum

Tato trubice houbovité tkáně stéká po přední části penisu a končí u žaludu. Corpus spongiosum se také plní během erekce.

Tunica albuginea

Tohle je vláknitá tkáň který obklopuje a obsahuje corpora cavernosa a poskytuje základní podporu této erektilní tkáni (Brock, 1997).

Frenulum

Frenulum je pružný pás pojivové tkáně přímo pod žaludem, který vypadá jako ten, který hovoří o pavučině a pomáhá předkožce zatáhnout se. Během obřízky může nebo nemusí být odstraněn.

Anatomické nepravidelnosti penisu

Micropenis

Mikropenis je abnormálně malý penis, který je přítomen od narození. Mikropenis je definován jako délka nataženého penisu (SPL) u dospělých mužů do 3,66 palce nebo méně. Mikropenis je velmi vzácný: studie naznačují 0,6 procenta mužů celosvětově mají tento stav (Cleveland Clinic, n.d.)

Co je to mikropenis? Příčiny a léčba

5 minut čtení

Hypospadias

Jedná se o vrozenou vadu, při které je otvor pro moč spíše na spodní straně penisu než na špičce. Tento stav lze upravit chirurgicky.

Chordee

Abnormální zakřivení konce penisu, které je přítomné od narození, může chordee vyžadovat v závažných případech chirurgickou korekci.

aphalia

Extrémně vzácný stav, kdy se vrozený muž (tj. Osoba, která má chromozomy XY) narodil bez viditelného penisu. Vyskytuje se u méně než 1 z 30 milionů živě narozených dětí. Méně než 100 případů byly hlášeny (Berhane, 2019).

Nenápadný penis

To popisuje řadu problémů, kdy penis vypadá menší, než se očekávalo. Tyto zahrnují mikropenis, uvězněný penis, penis s páskou nebo částečně skrytý penis způsobený nadměrným stydkým tukem u obézních dětí nebo dospělých mužů (Cimador, 2015).

Uvězněný penis

K uvězněnému penisu dochází z důvodu nesprávně provedené obřízky. Pokud je odstraněno příliš málo nebo příliš mnoho předkožky, může to způsobit adheze zatáhněte pod kůži šourku (Cimador, 2015).

Webbed penis

Webbed penis je deformace, ve které kůže šourku sahá až na pokožku penisu (El-Koutby, 2010).

Fimóza (nebo parafimóza)

Jedná se o stav, kdy je předkožka příliš napnutá a nelze ji stáhnout nebo vrátit do normální polohy nad hlavou penisu. (To je běžné u neobřezaných dětí a obvykle se vyřeší přirozeně v době, kdy je dítěti tři roky. Ve vzácných případech může vyžadovat zásah, pokud způsobí příznaky jako zarudnutí, bolest nebo otok.)

Fimóza (těsná předkožka): příčiny a léčba

4 minuty čtení

Balanitida

Balanitida je zánět žaludu, obvykle způsobený virovou, bakteriální nebo kvasinkovou infekcí. Je to běžné - 3% až 11% mužů to zažívá během svého života - a dá se ulevit léky. Posthitis je zánět předkožky (předkožky) a balanopostitida zahrnuje jak žalud, tak předkožku ( Wray, dva 020 ). Obřezaní muži mají a 68% nižší šance vývoje balanitidy než u neobřezaných mužů (Morris, 2017).

Peyronieho choroba

Peyronieho choroba je stav, při kterém se tkáň jizvy hromadí v penisu a vytváří ji křivku. Předpokládá se, že rozpad tunica albuginea způsobí, že se tam vytvoří kolagenové plaky, což má za následek deformace a bolest (Herwig, 2015). Peyronieho choroba může způsobit bolestivé erekce a může se časem zhoršovat a způsobit erektilní dysfunkci (ED).

většina dostupných léků na hubnutí schválených FDA je jaký typ léků?

Reference

 1. Berhane, M., Abera, G., Alemu, S., & Eshetu, B. (2019). Aphalia: Extrémně vzácná vrozená malformace urogenitálního traktu - kazuistika. Etiopský žurnál zdravotnických věd, 29 (3), 409–412. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6689716/
 2. Bossio, J. A., Pukall, C. F., & Steele, S. S. (2016). Zkoumání citlivosti penisu u novorozenců obřezaných a intaktních mužů pomocí kvantitativního senzorického testování. Journal of Urology, 195 (6), 1848-1853. Citováno z https://doi.org/10.1016/j.juro.2015.12.080
 3. Brock, G., Hsu, G.L., Nunes, L., von Heyden, B., & Lue, T.F. (1997). Anatomie tunica albuginea v normálním penisu a Peyronieho choroba. The Journal of urology, 157 (1), 276–281. Citováno z https://doi.org/10.1016/S0022-5347(01)65359-X
 4. Cimador, M., Catalano, P., Ortolano, R., & Giuffrè, M. (2015). Nenápadný penis u dětí. Recenze přírody. Urology, 12 (4), 205–215. Citováno z https://doi.org/10.1038/nrurol.2015.49
 5. Clevelandská klinika. Micropenis: Příznaky, příčiny, léčba. (n.d.). Citováno 3. srpna 2020 z https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17955-micropenis
 6. El-Koutby, M., & Mohamed Amin, e. (2010). Webbed penis: Nová klasifikace. Journal of Indian Association of Pediatric Surgeons, 15 (2), 50–52. Citováno z https://doi.org/10.4103/0971-9261.70637
 7. Hatipoğlu, N., & Kurtoğlu, S. (2013). Micropenis: etiologie, diagnostika a léčebné přístupy. Časopis klinického výzkumu v pediatrické endokrinologii, 5 (4), 217–223. Citováno z https://doi.org/10.4274/Jcrpe.1135
 8. Herwig, R. a Bayerl, M. (2015). Ruptura povrchové tunica albuginea jako počáteční výchozí bod Peyronieho choroby: téma pro interdisciplinární úvahy. BioMed research international, 2015, 751372. Citováno z https://doi.org/10.1155/2015/751372
 9. Morris, B. J. a Krieger, J. N. (2017). Penilní zánětlivé poruchy kůže a preventivní role obřízky. International journal of preventive medicine, 8, 32. Citováno z https://doi.org/10.4103/ijpvm.IJPVM_377_16
 10. Wray AA, Velasquez J, Khetarpal S. Balanitis. [Aktualizováno 2020 28. května]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK537143/
Vidět víc