Jeden z pěti kancelářských hrnků je potažený lejnem, varuje špičkový americký profesor mikrobiologie

Jeden z pěti kancelářských hrnků je potažený lejnem, varuje špičkový americký profesor mikrobiologie

Jeden z pěti hrnků ve vaší kancelářské kuchyni je pokrytý drobnými skvrnami POO vašich kolegů, odhalil špičkový mikrobiální profesor.

Dr Charles Gerba, který provedl bombovou studii fekálních látek na pracovišti, varoval, že houby v kuchyni šíří hnědou látku z hrnku do hrnku.

Ohromujících 20 procent kancelářských hrnků je potaženo fekáliemi

Studie, že až 90 procent hrnků v kuchyních na pracovišti je pokryto nebezpečnými choroboplodnými zárodky.

jak rychle působí tráva nadržených koz

A ohromujících 20 procent z nich je pokryto fekáliemi.

Hygienická expertka doktorka Lisa Ackerley varovala: „Ať děláte cokoli, nenechávejte hrnky nebo láhve s vodou přes noc venku.

„Voda není sterilní a přes noc se na ní nahromadí bakterie. Ideálně si do práce přineste vlastní hrnek a láhev a nesdílejte je s kolegy.

„Před jídlem na stole použijte gel na ruce nebo antibakteriální ubrousky. Nejlepší způsob, jak se vyhnout kontaminaci, je dát si pauzu a jíst jinde.

Ideálně si do práce přineste vlastní hrnek a láhev a nesdílejte je s kolegy

doktorka Lisa Ackerleyová

'Takže, jako byste potřeboval omluvu, abyste se dostali z kanceláře, tady je - 'Šéfe, jdu na oběd, protože nechci E. coli.'

Dr Gerba řekl: Koliformní bakterie byly přítomny na 20 procentech kávových šálků před a na 100 procentech kávových šálků po otření hadříkem nebo houbičkou.

příznaky nízkého vitaminu D u mužů

„Na kelímcích před otíráním nebyla nalezena žádná E. coli. Nicméně 20 procent kávových šálků bylo po setření pozitivních na E. coli.

„Přítomnost nehygienických podmínek v kancelářské kuchyni a/nebo v prostorách pro přípravu kávy je znepokojivá.

'Přítomnost potenciálních patogenů v tomto prostředí vyžaduje zahájení řádných hygienických norem.'

je ashwagandha bezpečná pro dlouhodobé užívání

Studii podpořil v roce 2012 Dr. Scott Kelley z Kalifornské univerzity – který zjistil, že důstojníci, v nichž dominují muži, jsou „výrazně“ špinavější než důstojníci přecpaní ženami.

Identifikovala více než 500 různých druhů bakterií na židlích, telefonech a počítačových monitorech – většina z nich pocházela z nosů a zadků.

Dr Kelley řekl: 'Lidé tráví stále více času uvnitř budov, přesto víme málo o rozmanitosti bakterií a virů, kde žijeme, pracujeme a hrajeme.'

Nejméně jeden z těchto sedmi hrnků by byl ovlivněn