Odpružení Nemex-2

Tato stránka obsahuje informace o Nemex-2 Suspension pro veterinární použití .
Poskytované informace obvykle zahrnují následující:
  • Indikace zavěšení Nemex-2
  • Varování a upozornění pro Nemex-2 Suspension
  • Informace o směru a dávkování pro suspenzi Nemex-2

Odpružení Nemex-2

Toto ošetření se vztahuje na následující druhy:
  • Psi
Společnost: Zoetis

(perorální suspenze pyrantel pamoate)
ZAVĚŠENÍ PSI ANTHELMINTIC

POUZE PRO ZVÍŘATAPopis

Nemex-2 je suspenze pyrantel pamoátu v chutném vehikulu s karamelovou příchutí. Každý ml obsahuje 4,54 mg pyrantelové báze jako pyrantel pamoát.

Pyrantel pamoát je sloučenina patřící do skupiny chemicky klasifikované jako tetrahydropyrimidiny. Je to žlutá, ve vodě nerozpustná krystalická sůl tetrahydropyrimidinové báze a kyseliny pamoové obsahující 34,7% aktivitu báze. Chemická struktura a název jsou uvedeny níže:

(E)-1,4,5,6-Tetrahydro-1-methyl-2-[2-(2-thienyl)vinyl]pyrimidin 4,4'methylenbis[3-hydroxy-2-naftoát] (1:1)

Indikace a použití suspenze Nemex-2

Suspenze Nemex-2 je vysoce chutná formulace určená k jednorázovému ošetření k odstranění velkých oblých červů (Toxocara canis a Toxascaris leonina) a měchovci (Ancylostoma caninum a Uncinaria stenocephala) u psů a štěňat. Přítomnost těchto parazitů by měla být potvrzena laboratorním vyšetřením stolice. Poraďte se se svým veterinárním lékařem o pomoc při diagnostice, léčbě a kontrole parazitismu.

Suspenze Nemex-2 může být také použita k prevenci reinfestace T. canis u štěňat a dospělých psů a u kojících fen po porodu.

Opatření

TENTO PRODUKT JE ZÁVĚSNÝ A JAKO TAKOVÝ SE ODDĚLÍ. K ZAJIŠTĚNÍ ROVNOMĚRNÉ RESUSPENZE A DOSAŽENÍ SPRÁVNÉHO DÁVKOVÁNÍ, JE MIMOŘÁDNĚ DŮLEŽITÉ, ABY SE VÝROBEK PŘED KAŽDÝM POUŽITÍM DŮKLADNĚ PROtřepal .

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ

Dávkování a podávání

Podávejte 1 čajovou lžičku (5 ml) na každých 10 lb tělesné hmotnosti. Před léčbou ani po ní není nutné zadržovat jídlo. Psům je tento odčervovač obvykle velmi chutný a dávku z misky ochotně slíznou. Pokud se zdráháte dávku přijmout, přimíchejte malé množství krmiva pro psy, abyste podpořili konzumaci. Doporučuje se, aby psi chovaní v podmínkách stálého vystavení napadení červy měli do 2-4 týdnů po léčbě následnou prohlídku stolice.

Pro maximální kontrolu a prevenci reinfestace se doporučuje ošetřovat štěňata ve věku 2, 3, 4, 6, 8 a 10 týdnů. Kojící feny by měly být ošetřeny 2-3 týdny po porodu. Dospělí psi chovaní v silně kontaminovaných ubikacích mohou být ošetřováni v měsíčních intervalech, aby se zabránilo T. canis reinfestace.

STUDIE BEZPEČNOSTI A ÚČINNOSTI: Kritické studie (počet červů) u psů prokázaly, že Nemex-2 v doporučeném dávkování je vysoce účinný proti T. leonina (99 %), T. canis (85 %), A. caninum (97 %) a U. stenocephala (94 %).

Jednou z nejvýraznějších a nejvýznamnějších vlastností Nemex-2 je jeho široká terapeutická bezpečnost u psů. Akutní orální LDpadesátkapyrantel pamoátu podávaného v želatinových kapslích samicím a samcům psů je vyšší než 314 mg báze na lb tělesné hmotnosti, což ukazuje na terapeutický index přesahující 138násobek doporučené dávky. V subakutních a chronických studiích nebylo možné připsat Nemexu-2 žádné významné morfologické abnormality při podávání psům v denních dávkách až 94 mg báze na lb tělesné hmotnosti (40x) po dobu 19, 30 a 90 dnů. Klinické studie provedené v široké škále geografických oblastí s použitím více než 40 různých plemen psů neprokázaly žádné toxické účinky vyvolané léky. Do těchto studií byla zahrnuta kojící štěňata, odstavená štěňata, dospělí jedinci, březí feny a samci v chovu. Další údaje prokázaly bezpečné použití přípravku Nemex-2 u psů, kteří mají infestaci srdečními červy a/nebo dostávají léky na dirofilárie, u psů vystavených organofosfátovým obojkům proti blechám nebo ošetření proti blechám/klíšťatům a u psů podstupujících souběžnou léčbu nebo medikaci v době odčervení, např. jako imunizace a antibakteriální léčba.

DOPORUČENÉ SKLADOVÁNÍ: Uchovávejte při teplotě do 30°C (86°F).

Jak se dodává

Nemex-2 je dodáván ve 2 fl. oz. (60 ml) a 16 fl. oz. (473 ml) lahvičky.

Schváleno FDA pod NADA # 100-237

Distribuce: Zoetis Inc., Kalamazoo, MI 49007

Revize: červen 2019

2 FL OZ (60 ml)

Produkt Španělska

40028074

16 FL OZ (473 ml)

40028076

CPN: 3690121.4

Společnost ZOTIS INC.
333 PORTAGE STREET, KALAMAZOO, MI, 49007
Telefon: 269-359-4414
Služby zákazníkům: 888-963-8471
Webová stránka: www.zoetis.com
Bylo vynaloženo veškeré úsilí k zajištění přesnosti výše zveřejněných informací o odpružení Nemex-2. Zůstává však odpovědností čtenářů, aby se seznámili s informacemi o produktu obsaženými na štítku produktu v USA nebo na příbalovém letáku.

Copyright © 2021 Animalytix LLC. Aktualizováno: 29.07.2021

Kategorie Vet