Přírodní léky na alergie: fungují?

Přírodní léky na alergie: fungují?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Alergie jsou způsobeny přehnanou reakcí imunitního systému na obvykle neškodné látky ve světě kolem nás. Mezi běžné alergeny patří zvířecí srst, prach, jídlo (jako arašídy nebo korýši) a pyl.

Alergická rýma nebo senná rýma je běžnou reakcí na inhalované alergeny. Sezónní alergie se mohou objevit v určitých ročních obdobích (například na jaře a / nebo na podzim) nebo mohou být vyvolány celoročně (celoroční). A jsou extrémně časté: 40 až 60 milionů Američanů má alergickou rýmu.Životně důležité orgány

 • Alergie jsou způsobeny přehnanou reakcí imunitního systému na obvykle neškodné látky ve světě kolem nás.
 • Existuje řada lékových tříd, které mohou pomoci zmírnit příznaky alergie, včetně antihistaminik a glukokortikoidů, a ty mají nejlepší důkaz pro práci.
 • Zatímco některé přírodní léky jsou podloženy důkazy nebo studiemi, které ukazují účinnost, je těžké říci 100%, zda skutečně budou fungovat.
 • Několik přírodních léků na alergie může způsobit alergické reakce samo.

Příznaky alergie

Příznaky sezónních alergií mohou být zpočátku podobné nachlazení, včetně:

vyčistí tlusté střevo a pomůže zhubnout
 • Kýchání nebo rýma
 • Postnasální kapání
 • Kašel
 • Ucpání nosu, uší nebo dutin
 • Vodnaté nebo svědivé oči
 • Svědění v krku

Méně časté příznaky zahrnují sípání, dušnost a bolesti hlavy.

Přírodní léčba alergií

Ujasníme si to Pokud se chystáte vzít něco pro své příznaky alergie, je nejpravděpodobnější, že vaše příznaky ulehčí léky. Existuje řada lékových tříd, které mohou pomoci zmírnit příznaky alergie, včetně antihistaminik a glukokortikoidů, a ty mají nejlepší důkaz pro práci. Jak již bylo řečeno, můžete zvážit některé přírodní léčby. I když některé z těchto věcí mají nějaké podpůrné důkazy a / nebo studie, které ukazují účinnost, je těžké říci 100%, zda skutečně budou fungovat.Butterbur

Ukázalo se, že tato léčivá rostlina je stejně účinná jako antihistaminika na předpis ve třech vysoce kvalitních, kontrolovaných evropských studiích. V lékárnách jsou k dispozici doplňky. Pokud jste alergičtí na ambróziu, neberte ji - protože je to samotná rostlina, existuje šance, že na ni můžete být také alergičtí.

Vitamín C

Některé studie naznačují, že vitamin C, silný antioxidant, může zpomalit produkci histaminu a být tak užitečný pro alergiky.

jak používat rogain pro ženy

Solný nosní výplach

Oplachování nosu volně prodejným fyziologickým roztokem (často se provádí pomocí zařízení zvaného Neti pot) může vyplachovat alergeny a hlen, což zmírňuje příznaky alergie, jako je přetížení. Jen nezapomeňte při míchání roztoku používat vodu z vodovodu.Bromelain

Zdá se, že tento přírodní enzym získaný z ananasu má protizánětlivé vlastnosti. Jedna studie na zvířatech zjistila, že snižuje alergické reakce u myší.

Probiotika

Podle studie z roku 2017 provedené na univerzitě na Floridě probiotická kombinace laktobacilů a bifidobakterií (prodávaných jako Kyo-Dophilus) snížila příznaky senné rýmy u skupiny dospělých se sezónními alergiemi.

Quercetin

Stejně jako bromelain se ve studiích na zvířatech ukázalo, že tento antioxidant je účinný proti alergické rýmě. Flavonoid nebo rostlinný pigment, kvercetin, se nachází ve vysokých množstvích v zeleném čaji, jablkách, bobulích a červeném víně; je k dispozici také jako doplněk.

jak vypadá erektilní dysfunkce

HEPA filtry

Použití čističe vzduchu a vakua, které s filtry HEPA může být velkou pomocí, pokud vás trápí vnitřní alergeny. Filtry HEPA (pro vysoce účinný částicový vzduch) odstraňují 99,97% prachu, pylu, plísní, bakterií a dalších částic ve vzduchu o velikosti 0,3 mikronu. Čistička vzduchu HEPA odstraní ze vzduchu dráždivé látky; vakuum s filtrem HEPA zachytí prach a alergeny a zabrání jejich vyloučení ve výfukových plynech.

Miláček

Některé studie zjistily, že konzumace medu zlepšuje příznaky alergické rýmy; jiný výzkum byl neprůkazný.

Mátový olej

Máta peprná je přírodní protizánětlivý prostředek. Aromaterapie s mátovým olejem vloženým do spařovače může pomoci zmírnit některé příznaky senné rýmy - kýchání, rýma a kašel - způsobené zánětem. Někteří lidé však mohou být na ni alergičtí.

Kopřiva dvoudomá

Klinická studie z roku 2017 zjistila, že lidé se sezónními alergiemi, kteří užívali extrakt z kořenového kopřiva, zaznamenali snížení příznaků alergie a nižší krevní obraz eosinofilů (bílé krvinky bojující proti chorobám uvolněné během alergických reakcí). Vědci však poznamenali, že skupina užívající placebo také hlásila zlepšení.

Spirulina

Bylo zjištěno, že tato modrozelená řasa má protizánětlivé vlastnosti. Jedna studie zjistila, že užívání 2 000 mg spiruliny po dobu 12 týdnů pomohlo snížit příznaky u lidí s alergickou rýmou.

jak si přirozeně zvětšit penis

Možné nežádoucí účinky

Několik přírodních léků na alergie může způsobit alergické reakce samo. Také nemusí být bezpečné, abyste je užívali kvůli svému celkovému zdraví nebo jiným lékům nebo doplňkům, které užíváte. Než začnete s jakýmkoli novým doplňkem, měli byste se vždy poradit s poskytovatelem zdravotní péče.

Další možnosti léčby

Úlevu můžete najít pomocí léků, jako jsou volně prodejná antihistaminika, dekongestiva, kortikosteroidy nebo oční kapky.

Váš poskytovatel zdravotní péče může předepsat léky na předpis, které mohou být silnější a které mohou snížit zánět nosu a dutin.

Nebo mohou doporučit alergické záběry, což je forma imunoterapie, která pomáhá vašemu imunitnímu systému aklimatizovat se na určité alergeny. Zde pacient dostává pravidelné injekce malého množství alergenu nebo alergenů. Práce může trvat měsíce nebo roky.

Reference

 1. Gray, R. D., Haggart, K., Lee, D. K. C., Cull, S., & Lipworth, B. J. (2004, červenec). Účinky léčby máslem intermitentní alergickou rýmou: placebem kontrolované hodnocení. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15281472
 2. Schapowal, A., & Petasites Study Group. (2004, prosinec). Butterbur Ze339 pro léčbu občasné alergické rýmy: účinnost závislá na dávce v prospektivní, randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studii. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15611396
 3. Vollbracht, C., Raithel, M., Krick, B., Kraft, K., & Hagel, A. F. (2018, září). Intravenózní vitamin C při léčbě alergií: prozatímní podskupinová analýza dlouhodobé observační studie. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29950123 .
 4. Head, K., Snidvongs, K., Glew, S., Scadding, G., Schilder, A. G., Philpott, C., & Hopkins, C. (2018, 22. června). Solné zavlažování pro alergickou rýmu. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29932206 .
 5. Secor, E. R., Szczepanek, S. M., Castater, C. A., Adami, A. J., Matson, A. P., Rafti, E. T.,… Silbart, L. K. (2013). Bromelain inhibuje alergickou senzibilizaci a myší astma prostřednictvím modulace dendritických buněk. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3870104/ .
 6. C, J., Culpepper, Tyler, Nieves, Rowe, C, C., ... Bobbi. (2017, 22. února). Probiotika (Lactobacillus gasseri KS-13, Bifidobacterium bifidum G9-1 a Bifidobacterium longum MM-2) zlepšují kvalitu života specifickou pro rinokonjunktivitidu u jedinců se sezónními alergiemi: dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná, randomizovaná studie. Citováno z https://academic.oup.com/ajcn/article/105/3/758/4569700 .
 7. C, J., Culpepper, Tyler, Nieves, Rowe, C, C., ... Bobbi. (2017, 22. února). Probiotika (Lactobacillus gasseri KS-13, Bifidobacterium bifidum G9-1 a Bifidobacterium longum MM-2) zlepšují kvalitu života specifickou pro rinokonjunktivitidu u jedinců se sezónními alergiemi: dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná, randomizovaná studie. Citováno z https://academic.oup.com/ajcn/article/105/3/758/4569700 .
 8. Sagit, M., Polat, H., Gurgen, S. G., Berk, E., Guler, S., & Yasar, M. (2017, srpen). Účinnost kvercetinu v experimentálním modelu alergické rýmy na krysách. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28493194 .
 9. Asha’ari, Z. A., Ahmad, M. Z., Jihan, W. S., Che, C. M., & Leman, I. (2013). Požití medu zlepšuje příznaky alergické rýmy: důkazy z randomizované placebem kontrolované studie na východním pobřeží poloostrovní Malajsie. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24188941 .
 10. Herro, E. a Jacob, S.E. (2010). Mentha piperita (máta peprná). Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21144345 .
 11. Bakhshaee, M., Mohammad Pour, A. H., Esmaeili, M., Jabbari Azad, F., Alipour Talesh, G., Salehi, M., & Noorollahian Mohajer, M. (2017). Účinnost podpůrné léčby alergické rýmy extraktem z kořene kopřivy (Urtica dioica): randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná klinická studie. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29844782 .
 12. PMC, E. (n.d.). Citováno z https://europepmc.org/article/med/18955364 .
 13. Karkos, P. D., Leong, S. C., Arya, A. K., Papouliakos, S. M., Apostolidou, M. T., & Issing, W. J. (2007, srpen). „Doplňková ORL“: systematický přehled běžně používaných doplňků. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17125579 .
Vidět víc