Microblading pro vlasovou linii: jak to funguje?

Microblading pro vlasovou linii: jak to funguje?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Většina lidí nepotřebuje kosmetickou chirurgii - to není tajemství. Ale mnozí se rozhodnou podstoupit volitelné procedury pro pohodlí kolem dlouhodobé fyzické nejistoty nebo jednoduše pro zvýšení sebevědomí. I když vám nejdříve přijdou na mysl invazivnější zákroky, jako je zvětšení prsou a rhinoplastika (operace nosu), je k dispozici rozšiřující se řada minimálně invazivních ošetření, jako je mikrobladění.

Microblading rychle získal popularitu jako způsob, jak částečně natrvalo vyplnit tenké obočí nebo se přiblížit k vytoužené tloušťce obočí u celebrit, jako je Cara Delevingne. V poslední době se microblading používá ke zlepšení vzhledu vypadávání vlasů a rozšiřuje své ošetřované oblasti o něco dále na sever - na pokožku hlavy.Životně důležité orgány

  • Microblading se stal populárním jako semi-permanentní tetování na obočí.
  • Microblading pokožky hlavy může způsobit, že vlasy podél linie vlasů nebo na koruně nebo spáncích vypadají silnější.
  • Cílem microbladingu je rafinovaně kombinovat semipermanentní linie tetování s vašimi stávajícími vlasy pro co nejpřirozenější vzhled.
  • Vzhledem k tomu, že před ošetřením je aplikován znecitlivující krém, nepohodlí je minimální.
  • K dosažení požadovaného výsledku může trvat několik sezení microbladingu.
  • Je třeba se dotknout mikroplošování, ale přesně to, jak dlouho vydrží, závisí na typu vaší pokožky, rozpisu mytí vlasů a vystavení slunci.

Co je microblading pokožky hlavy? Jak to funguje?

Pravděpodobně jste už slyšeli nebo jste viděli mikrobladění obočí, což je pravděpodobně nejoblíbenější oblast pro tuto léčbu. (Je to podobné jako s permanentním make-upem, jako je tetované oční linky.) Microblading je semi-permanentní tetování navržené tak, aby napodobovalo přirozené chloupky, aby maskovalo řídnoucí vlasy, a většina estetiků provádějící tento postup pracuje na strategickém smíchání linií, které vytvářejí. hladce do přirozených vlasů, které tam jsou. Mikrobladění pokožky hlavy je jednoduše, když se to provádí na vlasové linii nebo pokožce hlavy, nikoli na obočí.

Řezy se provádějí vlasovými tahy v ošetřované oblasti a do dermis se zapouští kosmetický pigment. Některá místa vyžadují před ošetřením konzultaci s estetikem, aby bylo možné diskutovat o umístění a sladit barvu vlasů se správným pigmentem. U žen jsou mikrobladicí nejčastěji ošetřovány oblasti spánků, přední linie vlasů a část. Muži mají tendenci mít své chrámy a temeno hlavy hotové, i když někteří se rozhodnou pro všestrannější pokrytí. Microblading do vlasové linie je také oblíbenou léčbou ustupujících vlasových linií.

reklama

jak víte, že máte nedostatek hořčíku

1. měsíc léčby vypadávání vlasů čtvrtletně zdarmamalý hrbolek na špičce penisu

Najděte si plán vypadávání vlasů, který vám vyhovuje

Zjistit více

Bolí mikrobladění pokožky hlavy?

Následná péče je také jednoduchá a bezbolestná a podobná té s tetováním. Dr. Jeffrey S. Fromowitz, M.D., F.A.A.D je dermatolog certifikovaný radou, který praktikuje obecnou, kosmetickou a dětskou dermatologii ve své praxi Boca Raton, Dermatology of Boca, vysvětluje, že oblast může být červená a trochu zanícená a může dojít k tvorbě krust. Navrhuje, aby to bylo trochu snadné a pár dní se vyhýbalo místům, která nemusí být tak čistá, jako je tělocvična. Také vám nebude umožněno umýt si vlasy po celý týden, aby se pigment uložený v dermis mohl usadit. Vzhledem k tomu, že sluneční záření může zesvětlit barvu barviva, měli byste si na pokožku hlavy aplikovat také krém na opalování, pokud trávíte čas venku (Bonusový tip: Použití krémů na opalování je vždy dobrý nápad!).

Úvahy o mikrobladění pokožky hlavy

Některým lidem však může tento kosmetický postup způsobit více problémů, než si klade za cíl. Kožní stavy, jako je ekzém a psoriáza, mohou být léčením zhoršeny, vysvětluje Dr. Fromowitz. Rovněž zdůrazňuje, že někteří lidé mohou mít na pigment alergii, takže je důležité být informován o svých alergiích se svým estetikem a zeptat se, jaký typ barvy používají. I když je stále možné získat léčbu, lidé s těmito stavy mohou chtít před registrací mluvit s lékařem, jako je dermatolog.

Mikrobladění pokožky hlavy také není v určitém okamžiku doporučeno. Cílem pro většinu estetiků je rafinovaně spojit vytetované linie s existujícími vlasy v řídnoucích oblastech, a když jsou vlasy dostatečně řídké, mikrobladění již nevytváří stejnou iluzi. Prameny vlasů lze replikovat pomocí tetování, ale není nic, s čím by se mohly spojit, aniž by v oblasti byly nějaké skutečné vlasy. Pokud si nejste jisti, kde stojíte, poraďte se s estetikem, který dokáže určit, zda jste dobrým kandidátem na kosmetický zákrok. Dermatologové tento postup obvykle neprovádějí.

Je však také důležité mít na paměti, že ošetření microbladingem nepomáhá s růstem nových vlasů, na rozdíl od jiných ošetření plešatosti, které podporují růst vlasů. Estetici mohou replikovat vlasy na plešatých místech, ale není to totéž jako například transplantace vlasů. Ačkoli je microblading formou tetování, je také důležité si uvědomit, že nejde o trvalé řešení. Jak je vysvětleno níže, je do toho zapojena nějaká údržba.Jak dlouho trvají výsledky?

Zatímco mnoho odborníků tvrdí, že léčba mikrobladením pokožky hlavy může trvat až rok, záleží na člověku. Pigment lze do pokožky vložit pouze tak daleko, jako tetování. Ale na rozdíl od běžných oblastí tetování ztrácíte pokožku na pokožce hlavy rychleji díky každodenním činnostem, které odstraňují buňky, jako je mytí vlasů. Microblading nevydrží na mastné pokožce tak dlouho a časté mytí vlasů může také urychlit tempo, kterým pigment opouští pokožku. Sluneční záření může také zesvětlit barvu a tlumit požadovaný dopad.

Získání požadovaného cíle pro mikrobladění pokožky hlavy však může trvat i více než jedno sezení. Většina salonů vyžaduje retušování nebo zdokonalování relace několik měsíců po počátečním jmenování, aby byl zajištěn konečný vzhled. A pokud doufáte, že budete léčeni velkou částí pokožky hlavy, možná ji budete muset rozdělit do několika sezení.