Pánské rutiny péče o pleť: jak vytvořit ten, který vám vyhovuje

Pánské rutiny péče o pleť: jak vytvořit ten, který vám vyhovuje

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Dnes má o péči o pleť zájem více než kdy jindy. Průmysl péče o pleť nikdy neztratil příležitost a zaměřuje se na více než kdy jindy na muže - od zvlhčovačů přes oleje na obličej, séra až po masky. Díky tomu může být zavedení základní rutiny péče o pleť matoucí. Ale to jsou některé z nejlepších způsobů, jak začít.

Životně důležité orgány

  • Starejte se o svou pokožku tím, že ji chráníte před UV zářením, abyste ji chránili před příznaky stárnutí a rakoviny kůže.
  • Vyberte si zvlhčovač na obličej (nejméně 30 SPF) a čisticí prostředek podle typu vaší pokožky; můžete také chtít odlupovat.
  • Ohledně konkrétních obav o léčbu se obraťte na dermatologa certifikovaného deskou.

Jak vytvořit rutinu péče o pleť

Naučte se svůj typ péče o pleť

Nejprve určete typ pleti: normální, mastnou, suchou, citlivou nebo kombinovanou.

Účinným způsobem, jak určit typ pleti, je posoudit tvář asi 30 až 60 minut po jejím umytí, říká Dr. Brendan Camp, MD , dermatolog a dermatopatolog s MDCS: Medical Dermatology & Cosmetic Surgery v New Yorku. To je obvykle dost času na to, aby vaše produkce mazu (oleje) dosáhla základní hodnoty, říká. Pokud je váš obličej mastný nebo vypadá lesklý, pravděpodobně máte mastnou pleť. Pokud je suchý na dotek nebo nevidíte žádný olej na tkáni po jeho použití k blotování pokožky, pravděpodobně máte suchou pokožku.

může nedostatek hořčíku způsobit dušnost

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

Zjistit více

Kluci s mastnou pokožkou by se měli rozhodnout pro produkty péče o pleť, které jsou lehčí - jako jsou pleťové vody, gely nebo séra - protože obsahují méně oleje než krémy, říká Camp. Muži se suchou pokožkou by mohli mít prospěch z použití krémových zvlhčovačů, které mají tendenci být o něco těžší, a produktů s zvlhčovadly, jako je kyselina hyaluronová, které přitahují vlhkost k pokožce.

Lidé s citlivou pokožkou často ohlásí, že mnoho produktů, které používají, dráždí jejich pokožku nebo ji zčervená, říká Camp. Lidé s citlivou pokožkou mohou považovat za užitečné testovat nové produkty péče o pleť na vnitřní straně paže po dobu tří až pěti dnů, aby vyhodnotili reakci před aplikací na obličej. Dobrou volbou jsou produkty s uklidňujícími přísadami, jako je alantoin, aloe, zelený čaj a niacinamid.

wellbutrin xl 450 mg hubnutí

Chlapi s kombinovanou pokožkou mohou mít mastnou pleť na čele a nose (neboli T-zónu) a normální nebo suchou pokožku na tvářích. Pro dosažení nejlepších výsledků budete možná muset použít kombinaci produktů.

Očistit

Denní rutina začíná očištěním obličeje. Obecně je nejlepší umýt si obličej dvakrát denně - ráno a v noci - teplou vodou a jemným čisticím prostředkem na obličej. Možná však není nutné ráno si umýt obličej čističem, pokud máte suchou pokožku, říká Camp. Může stačit jednoduché opláchnutí vodou.

Nikdy si neumývejte obličej mýdlovým mýdlem - může pokožku zbavit oleje a příliš ji vysušit. Olej na pokožce pomáhá udržovat určité množství vlhkosti a také udržuje vlasy hebké a poddajné, vysvětluje Camp. Použití čisticího prostředku odstraní olej, nečistoty a nečistoty bez vysušení pokožky.

Dvojité čištění je přístup, který zahrnuje mytí obličeje dvakrát. První čisticí prostředek se obvykle používá k odstranění zbytků z dříve aplikovaných obličejových produktů, včetně krémů na opalování, říká Camp. První krok dvojitého čištění často využívá čisticí prostředek na bázi oleje k emulgaci zbytku a jemnému odstranění z pokožky. Čisticí prostředky na bázi oleje nabízejí další výhodu spočívající v hydrataci pokožky a její měkkosti; neodstraní všechny přírodní oleje pokožky. Druhým krokem je často čisticí prostředek na bázi vody, který odstraní nečistoty na bázi vody, jako je pot a špína.

Praní na obličej s exfoliantem - jako je peeling na obličej - může odstranit odumřelé buňky pokožky, které se mohou hromadit a vypadat matně nebo zesílit známky stárnutí. (Mohou být však příliš drsné, pokud máte citlivou pokožku.) Po nanesení čisticího prostředku můžete použít pleťový toner, který může zmenšit póry a odstranit přebytečný olej, pokud máte potíže s vyrážkami.

jak poznat rozdíl mezi hsv1 a hsv2

Navlhčit

Zásadním krokem ve vašem režimu péče o pleť je zvlhčení. Jednoduchý režim péče o pleť, který začíná, poté se vyvine později, zahrnuje mytí obličeje ráno, po kterém následuje aplikace zvlhčovače s SPF, a večerní opětné umytí obličeje, cílené ošetření (jako je retinoid), následovaný zvlhčovačem bez SPF, říká Camp.

Je dobré začít používat oční krém od vysokoškolského studia. Oční krémy často obsahují peptidy a antioxidanty, jako je vitamin C. Peptidy jsou předchůdci produkce bílkovin a mohou stimulovat vaši pokožku k produkci nového kolagenu a elastinu, říká Camp. To je užitečné při řešení jemných linek kolem očí. Antioxidanty mohou pomoci neutralizovat volné kyslíkové radikály z UV záření; přebytek volných kyslíkových radikálů předurčuje pokožku k změnám pokožky způsobeným UV zářením, jako je nerovnoměrný tón pleti, sluneční skvrny a vrásky.

Další potenciálně užitečnou přísadou do očních krémů je kyselina hyaluronová, která přitahuje vlhkost k pokožce a dodává jí bujnější a mladistvý vzhled. Pokud chcete minimalizovat tmavé kruhy, můžete je maskovat očním krémem, který je zbarvený nebo obsahuje slídu, minerál s reflexními vlastnostmi.

Chraňte pokožku před sluncem

Americká akademie dermatologie doporučuje použít SPF 30 nebo vyšší, který nabízí širokospektrální pokrytí (což znamená, že chrání před UVA a UVB zářením). Stínění před poškozením sluncem a oběma typy záření může pomoci předcházet rakovině kůže a zpomalit známky stárnutí.

UVA záření proniká do dermis (druhá vrstva kůže) a mění kolagenová a elastinová vlákna, bílkoviny, které dodávají pokožce strukturu a pružnost, říká Camp. Vrásky, vrásky a ochabování mohou nastat, když je produkce těchto vláken potlačena, nebo když jsou poškozena radiací ze slunce. UVB záření může poškodit horní vrstvy kůže (epidermis); to může přispět k tvorbě rakoviny kůže.

jak se rychle zotavit po ejakulaci

Řešte jakékoli konkrétní obavy dalším ošetřením

Pokud máte konkrétní obavy, jako je akné - což mnoho lidí dělá dlouho po dospívání - nebo ošetření proti stárnutí, je dobré se poradit s dermatologem certifikovaným radou, který vám poskytne osobní doporučení, co je pro vás nejlepší.