Varování na meloxikam: důležité věci, které potřebujete vědět

Varování na meloxikam: důležité věci, které potřebujete vědět

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

jak získat dlouhého ptáka

Meloxicam je nesteroidní protizánětlivý lék na předpis (NSAID) používaný k léčbě bolesti a otoků spojených se zánětlivými stavy, jako je osteoartritida (nejběžnější forma artritidy, obvykle způsobená opotřebením kloubů) a revmatoidní artritida, nebo RA. Ačkoli tyto stavy nelze vyléčit, NSAID, jako je meloxikam, mohou pomoci zvládnout bolesti s nimi spojené - ale nejsou bez potenciálních rizik.Životně důležité orgány

 • Meloxicam je nesteroidní protizánětlivý lék na předpis (NSAID) používaný k léčbě bolesti a otoků spojených se zánětlivými stavy, jako je osteoartritida a revmatoidní artritida.
 • Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) vydal varování před černou skříní, jejich nejzávažnějším poradenstvím, ohledně rizik spojených s tímto lékem.
 • Upozornění na černou skříňku: Meloxikam může zvýšit riziko srdečních záchvatů a mozkových příhod, zejména u lidí se srdečními chorobami nebo jinými kardiovaskulárními rizikovými faktory. Toto riziko může být vyšší, pokud dlouhodobě užíváte meloxikam. Nepoužívejte meloxikam k léčbě bolesti těsně před nebo po operaci srdce, jako je postup bypassu koronární arterie (CABG). Meloxikam může také zvýšit riziko krvácení, ulcerací a děr (perforací) v žaludku nebo střevech.
 • Pokud jste těhotná, neměli byste užívat meloxikam během druhého nebo třetího trimestru (posledních šest měsíců těhotenství), protože tento lék může způsobit závažné srdeční problémy plodu.
 • Není známo, zda meloxikam přechází do mateřského mléka, takže kojící ženy by měly spolupracovat se svým poskytovatelem zdravotní péče, aby zvážily výhody a nevýhody tohoto léku při ošetřování.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) vydal varování před černou krabičkou, jejich nejpřísnějším poradenstvím ohledně léků na předpis, ohledně možných závažných vedlejších účinků meloxikamu. V této černé krabičce je několik bodů, na které byste si měli být vědomi, pokud diskutujete o užívání meloxikamu se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Meloxikam může zvyšovat riziko srdečních záchvatů a mozkových příhod, zejména u lidí se srdečními chorobami nebo jinými kardiovaskulárními rizikovými faktory. Toto riziko může být vyšší, pokud dlouhodobě užíváte meloxikam. Meloxikam by neměl být používán k léčbě bolesti těsně před nebo po operaci srdce, stejně jako NSAID zvýšit riziko srdečního infarktu nebo mrtvice dodržování těchto postupů (Kulik, 2015).

reklamaVíce než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistěte více

NSAID působí na různé části zánětlivé dráhy a snižují příznaky, jako je otok, ale také zasahovat do srážení krve a pomalý čas srážení (Rinder, 2002; Martini, 2014). To může celkově zvýšit riziko krvácení. S meloxikamem byste neměli užívat určité léky, protože toto riziko zvyšuje, včetně jiných NSAID, ředidel krve (jako je warfarin), antiagregačních látek (jako je aspirin) a selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) (Helin-Salmivaara, 2007; DailyMed, 2019). Pití velkého množství alkoholu při užívání meloxikamu také zvyšuje vaše riziko problémů s krvácením (NIH, 2020).Meloxikam může také zvýšit riziko krvácení, ulcerací a děr (perforací) v žaludku nebo střevech. Tyto stavy mohou nastat bez varování a mohou být fatální. Starší dospělí a ti, kteří mají v minulosti problémy s GI užívající meloxikam, mají vyšší riziko těchto nežádoucích účinků (FDA, 2012). Tento lék nemusí být užíván ústy, aby způsobil zažívací potíže. Totéž platí pro injekci.

Nesteroidní protizánětlivé léky, jako je meloxikam, by se také neměly užívat během třetího trimestru těhotenství. Tyto léky mohou interferovat s vývojem srdce plodu a přesměrovat tok krve v těle plodu, což může mít za následek progresivní srdeční problémy později (Bloor, 2013; Enzensberger, 2012).

pomůže mi metformin zhubnout

Pokud kojíte, vyhledejte lékařskou pomoc o používání meloxikamu. Není známo, zda se tento lék dostane do mateřského mléka. Zdravotnický pracovník může pomoci zvážit výhody používání tohoto léku při ošetřování (FDA, 2012). Lidé, kteří jsou nebo si přejí otěhotnět, by měli o užívání NSAID diskutovat s poskytovatelem zdravotní péče. Použití NSAID může ztěžovat implantaci embrya , což může znamenat, že je nutné ukončit jejich užívání u jedinců, kteří mají potíže s otěhotněním (Bermas, 2014).

Co je meloxikam?

Meloxicam je předpis NSAID schválený FDA k léčbě bolesti a otoků spojených s osteoartritidou, revmatoidní artritidou (chronický zánětlivý stav) a juvenilní revmatoidní artritidou (RA u dětí ve věku od dvou let) (FDA, 2012).

Meloxicam se také používá mimo označení k léčbě zánětu a bolesti spojené s vzplanutím dny. Dna je bolestivý typ artritidy charakterizovaný náhlým zarudnutím, bolestí a otokem kloubů. I když to obvykle postihuje jeden kloub na palci na noze, může to mít vliv na jakýkoli kloub v těle. Dna vyplývá z a hromadění kyseliny močové v těle a řada behaviorálních faktorů může vyvolat vzplanutí nebo útoky u vnímavých jedinců (Jin, 2012). Některé léky, jako je aspirin a některá diuretika (pilulky na vodu), a některá jídla, jako jsou korýši a červené maso, zvýšit úrovně kyseliny močové v těle (ACR, 2019). Meloxikam může pomoci zvládnout příznaky dny ale nezabrání budoucím útokům (Gaffo, 2019).

jak získat větší di k

Rovněž byl použit meloxikam off-label k léčbě bolesti spojené s ankylozující spondylitidou (AS), chronický zánětlivý stav, který postihuje páteř (Song, 2008). Stejně jako OA a RA neexistuje žádný lék na ankylozující spondylitidu, ale NSAID, jako je meloxikam, mohou pomoci zvládat bolest.

Nežádoucí účinky meloxikamu

Nejběžnějšími vedlejšími účinky meloxikamu jsou průjem, podrážděný žaludek a příznaky podobné chřipce (FDA, 2012). Mezi další možné nežádoucí účinky patří bolesti hlavy, závratě, kožní vyrážky a další gastrointestinální problémy, jako je pálení žáhy, nevolnost a plyn (DailyMed, 2019).

Pokud pocítíte silnou bolest břicha, která nezmizí, černou nebo krvavou stolici, tmavou moč, ztrátu chuti k jídlu, závratě nebo ztrátu vědomí, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Meloxikam může způsobit závažné alergické reakce (přecitlivělost). Mezi příznaky alergické reakce patří kopřivka, potíže s dýcháním, dušnost nebo kožní reakce, jako je puchýřovitá kožní vyrážka. Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc (DailyMed, 2019).

Interakce s meloxikamem

Varování o černé krabičce obsahuje upozornění na zvýšené riziko krvácení při užívání meloxikamu, ale kombinace tohoto léku na předpis s některými jinými léky může toto riziko také zvýšit. Z tohoto důvodu by se meloxikam neměl užívat s ředidly krve (jako je warfarin) a antiagregačními látkami (jako je aspirin) (Helin-Salmivaara, 2007; DailyMed, 2019).

Kombinace meloxikamu s jinými NSAID (např. NSAID naproxen, acetaminofen nebo ibuprofen) může také zvýšit riziko gastrointestinálních problémů, jako je žaludeční krvácení a žaludeční vředy.

Meloxikam může také ovlivňovat, jak dobře fungují některé další léky. Meloxikam snižuje, jak dobře se léky používají ke snížení vysokého krevního tlaku (antihypertenziva), jako ACE inhibitory, blokátory receptorů pro angiotensin (ARB) nebo beta-blokátory (Fournier, 2012; Johnson, 1994).

Meloxikam má také tento účinek na jiné léky, jako jsou diuretika (aka pilulky na vodu), léky, které snižují zadržování tekutin. Kličková diuretika, jako je furosemid, a thiazidová diuretika, jako je hydrochlorothiazid (HCTZ), nemusí dobře fungovat, pokud se užívají s meloxikamem. Tyto léky mohou zhoršit funkci ledvin, pokud se užívají společně, což může způsobit selhání ledvin (DailyMed, 2019).

věci, aby se váš ptáček zvětšil

Meloxikam může také zvýšit toxický účinek jiných léků na ledviny. Užívání meloxikamu s těmito léky, jako je cyklosporin, může zvýšit riziko nežádoucích účinků, jako jsou problémy s ledvinami. Kombinace těchto léků může vést k poškození ledvin nebo dokonce k akutnímu selhání ledvin (akutní selhání ledvin). Meloxikam může také způsobit, že se ve vašem systému vytvoří příliš mnoho určitých léků, jako je methotrexát, což může způsobit nežádoucí reakce (FDA, 2012).

Dávkování a názvy meloxikamu

Meloxicam je dostupný jako generický lék a prodává se také pod obchodními názvy Mobic a Vivlodex. Tablety meloxikamu, ať už generické nebo značkové, jsou dostupné v dávkách 5 mg, 7,5 mg, 10 mg a 15 mg. Existuje několik forem tohoto léku. Meloxikam se dodává ve formě perorální suspenze (7,5 mg / 5 ml), dezintegrační tablety (dávky 7,5 mg a 15 mg) a intravenózního (IV) roztoku (30 mg / ml). IV meloxikam se používá v nemocničním prostředí.

Většina lidí obvykle užívá jednu pilulku ústami denně. Pokud zapomenete užít dávku, užijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Pokud je však téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vezměte si další dávku jako obvykle. Neužívejte dvojnásobnou dávku. Tablety meloxikamu by měly být skladovány při pokojové teplotě a mimo dosah dětí.

30denní náklady na dodávky mezi 4 $ na více než 400 $ a mnoho pojistných plánů pokrývá meloxikam (GoodRx.com). Cena závisí na síle a na tom, zda si koupíte značku nebo generické léky.

Reference

 1. Americká vysoká škola revmatologie (ACR) (2019). Dna. Citováno dne 16. září 2020 z https://www.rheumatology.org/I-Am-A/Patient-Caregiver/Diseases-Conditions/Gout
 2. Bloor, M., & Paech, M. (2013). Nesteroidní protizánětlivé léky během těhotenství a zahájení laktace. Anesthesia & Analgesia, 116 (5), 1063-1075. doi: 10.1213 / ane.0b013e31828a4b54. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23558845/
 3. Bermas, B.L. (2014). Nesteroidní protizánětlivé léky, glukokortikoidy a antirevmatická léčiva modifikující onemocnění pro léčbu revmatoidní artritidy před a během těhotenství. Current Opinion in Rheumatology, 26 (3), 334-340. doi: 10,1097 / bor.0000000000000054. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24663106/
 4. DailyMed (2019). Tableta meloxikamu. Citováno dne 16. září 2020 z https://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/drugInfo.cfm?setid=d5e12448-1ca1-46a4-8de4-e8b94567e5a8
 5. Enzensberger, C., Wienhard, J., Weichert, J., Kawecki, A., Degenhardt, J., Vogel, M., & Axt-Fliedner, R. (2012). Idiopatická konstrikce plodu Ductus Arteriosus. Journal of Ultrasound in Medicine, 31 (8), 1285-1291. doi: 10.7863 / jum.2012.31.8.1285. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22837295/
 6. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) (2012). Tablety Mobic (meloxikam) a perorální suspenze. Citováno z https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2014/012151s072lbl.pdf
 7. Fournier, J. P., Sommet, A., Bourrel, R., Oustric, S., Pathak, A., Lapeyre-Mestre, M., & Montastruc, J. L. (2012). Intenzifikace léčby nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID) a hypertenzí: populační kohortní studie. Evropský žurnál klinické farmakologie, 68 (11), 1533–1540. doi: 10,1007 / s00228-012-1283-9. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22527348/
 8. Gaffo, A. L., MD, MsPH. (2019, 4. prosince). Léčba dny. Citováno 18. září 2020 z https://www.uptodate.com/contents/treatment-of-gout-flares/
 9. GoodRx.com (n.d.). Meloxikam. Citováno 16. září 2020 z https://www.goodrx.com/meloxicam
 10. Jin, M., Yang, F., Yang, I., Yin, Y., Luo, J. J., Wang, H., & Yang, X. F. (2012). Kyselina močová, hyperurikémie a vaskulární onemocnění. Frontiers in bioscience (Landmark edition), 17, 656–669. doi: 10,2741 / 3950. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3247913/
 11. Johnson, A. G., Nguyen, T. V. a Day, R. O. (1994). Ovlivňují nesteroidní protizánětlivé léky krevní tlak? Metaanalýza. Annals of internal medicine, 121 (4), 289–300. doi: 10,7326 / 0003-4819-121-4-199408150-00011. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8037411/
 12. Kulik, A., Bykov, K., Choudhry, N. K., & Bateman, B. T. (2015). Podávání nesteroidních protizánětlivých léků po bypassu koronární arterie: Využití přetrvává navzdory krabicovému varování. Pharmacoepidemiology and Drug Safety, 24 (6), 647-653. doi: 10,1002 / pds.3788. Citováno z https://scholar.harvard.edu/files/nkc/files/2015_nsaids_after_cabg_pds.pdf
 13. Martini, A. K., Rodriguez, C. M., Cap, A. P., Martini, W. Z., & Dubick, M. A. (2014). Acetaminofen a meloxikam inhibují agregaci a koagulaci krevních destiček ve vzorcích krve od lidí. Krevní srážlivost a fibrinolýza, 25 (8), 831-837. doi: 10,1097 / mbc.0000000000000162. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25004022/
 14. Národní instituty zdraví (NIH). (2020, 15. dubna). Meloxicam: Informace o drogách MedlinePlus. Citováno z https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a601242.html
 15. Rinder, H. M., Tracey, J. B., Souhrada, M., Wang, C., Gagnier, R. P., & Wood, C. C. (2002). Účinky meloxikamu na funkci krevních destiček u zdravých dospělých: Randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie. The Journal of Clinical Pharmacology, 42 (8), 881-886. doi: 10.1177 / 009127002401102795. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12162470/
 16. Song, I. H., Poddubnyy, D. A., Rudwaleit, M., & Sieper, J. (2008). Výhody a rizika léčby ankylozující spondylitidou nesteroidními protizánětlivými léky. Artritis & Rheumatism, 58 (4), 929-938. doi: 10,1002 / čl. 23775. Citováno z https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/art.23275
Vidět víc