Mechanické srdeční chlopně - řešení pro srdeční onemocnění chlopní

Mechanické srdeční chlopně - řešení pro srdeční onemocnění chlopní

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Vaše srdce je jedním z nejodolnějších svalů v těle - je zodpovědné za čerpání krve bohaté na kyslík do celého těla a za přivádění krve s nedostatkem kyslíku zpět do plic. Z tohoto důvodu má vaše srdce čtyři komory (levá síň, pravá síň, levá komora, pravá komora) a čtyři jednosměrné chlopně. Tyto ventily vedou tok krve srdcem a zabraňují pohybu krve dozadu. • Trikuspidální chlopeň: udržuje tok z pravé síně do pravé komory
 • Plicní chlopně: udržuje tok z pravé komory do plicní tepny (tepna, která odvádí krev do plic, aby se znovu okysličila)
 • Mitrální chlopně: udržuje tok z levé síně do levé komory
 • Aortální chlopně: udržuje tok z levé komory do aorty (největší tepna opouštějící srdce)

Životně důležité orgány

 • Když onemocnění srdeční chlopně postupuje navzdory lékům a změnám životního stylu, můžete být kandidátem na operaci náhrady chlopně.
 • Aortální chlopně a mitrální chlopně jsou dva ventily, které budou s největší pravděpodobností nahrazeny mechanickou srdeční chlopní.
 • Hlavní výhodou mechanické srdeční chlopně je to, že může trvat 20–30 let.
 • Hlavní nevýhodou mechanické srdeční chlopně je to, že musíte podstoupit celoživotní antikoagulační (ředění krve) terapii po operaci náhrady chlopně.
 • Alternativou je bioprotetická chlopně (tkáňová chlopně); tento typ trvá 10–20 let, ale nevyžaduje antikoagulační léčbu.

Někdy mohou selhat srdeční chlopně - to se nazývá chlopenní srdeční choroba (VHD). VHD nejčastěji postihuje aortální a mitrální chlopně. Existují tři hlavní způsoby, jak mohou srdeční chlopně selhat:

 • Regurgitace (nebo nedostatečnost): Při regurgitaci se ventil neuzavírá správně a krev prosakuje dozadu. Mezi typy patří mitrální regurgitace a aortální regurgitace.
 • Stenóza: Stenóza nastává, když jsou chlopňové lístky buď roztavené, nebo příliš tuhé, aby se úplně otevřely. Tím se otvor zúží a sníží se průtok krve. Mezi typy patří mitrální stenóza a aortální stenóza.
 • Atrézie: Atrézie je nejméně častá z těchto tří a je výsledkem špatně vyvinuté srdeční chlopně, která nemá otvor pro průtok krve. Vyskytuje se při narození a je typem vrozené srdeční vady.

reklama

můžete jíst grapefruit při užívání lipitoru

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčněPřepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistit více

Chlopňová srdeční choroba je často zpočátku léčena léky a úpravami životního stylu. Bohužel se porucha funkce chlopní u některých lidí zhoršuje natolik, že je nutné podstoupit operaci k opravě nebo výměně poškozené srdeční chlopně. Toto rozhodnutí zahrnuje diskusi s poskytovatelem zdravotní péče o závažnosti onemocnění chlopně, o tom, zda potřebujete operaci srdce z jiných důvodů, a o vašem celkovém zdraví. Kdykoli je to možné, srdeční chlopně se spíše opravuje než vyměňuje. Oprava srdeční chlopně je bohužel náročnější a ne všechny ventily lze opravit. Jakmile se rozhodnete podstoupit výměnu srdeční chlopně, budete se svým týmem poskytovatelů zdravotní péče diskutovat, který typ protetické srdeční chlopně je pro vás nejlepší volbou. Toto je sdílené rozhodnutí, protože může mít celoživotní důsledky. Výměna srdeční chlopně zahrnuje odstranění nefunkční chlopně a její nahrazení buď mechanickou chlopní, nebo biologickou chlopní.

Mechanické ventily jsou obvykle vyrobeny z titanu nebo uhlíku a jsou navrženy tak, aby napodobovaly původní ventil. Mohou být použity pro výměna aortální chlopně nebo mitrální chlopně (Harris, 2015). Většina mechanických ventilů má jeden ze dvou tvarů: monoleaflet nebo bileaflet. The monoleptové ventily mít jediný disk, který se nakloní a otevře se, jehož příkladem je ventil Medtronic Hall (Gaasch, 2019). The dvoucestné ventily (např. ventily St. Jude Medical, Carbomedics a On-X) mají dva disky, které se mohou otvírat na závěsech (Gaasch, 2019). Mechanické ventily jsou dlouhodobé (obvykle 20–30 let) a může trvat zbytek vašeho života (Tillquist, 2011). To znamená, že lidé s mechanickými srdečními chlopněmi musí brát celoživotní léky na ředění krve (jako warfarin), protože chlopně poskytují místo pro tvorbu krevních sraženin (Harris, 2015). Z tohoto důvodu většina kardiologů nedoporučujeme mechanické srdeční chlopně u žen v plodném věku, u lidí náchylných k pádům nebo u osob s vysokým rizikem krvácení (Harris, 2015).

Mechanické ventily se doporučují určitým lidem na základě preferencí pacientů, schopnosti užívat ředidla krve, jiných zdravotních stavů, které můžete mít, mimo jiné. Obecně platí, že mladší pacienti (mladší než 55 let) se často rozhodnou pro mechanický ventil kvůli tomu, jak dlouho vydrží. Jak již bylo zmíněno, musíte být také dostatečně zdraví, abyste užívali celoživotní antikoagulační léky (ředění krve).

průměrná velikost mužského penisu

Potenciální rizika mechanických ventilů

Hlavní nevýhodou mechanických srdečních chlopní je potřeba celoživotní antikoagulace. Pohyb krve chlopní aktivuje krevní destičky a zvyšuje riziko tvorby krevní sraženiny. Vy tedy potřebují ředidla krve (Tillquist, 2011). Zatímco antikoagulancia vám pomáhají snižovat riziko sraženin, také zvyšují pravděpodobnost, že budete mít abnormální krvácení. S přibývajícím věkem se také zvyšuje šance na krvácení; lidé starší 60 let s mechanickými ventily na antikoagulaci jsou téměř sedmkrát větší pravděpodobnost krvácet než podobný pacient mladší 60 let (Tillquist, 2011). Kromě rizika vzniku krevních sraženin nebo krvácení existuje riziko infekce chlopně, která se nazývá endokarditida. Lidé s mechanickými srdečními chlopněmi vyžadují pečlivé sledování jejich antikoagulační léčby.Další možnosti srdeční chlopně

Pokud nejste kandidátem na mechanickou srdeční chlopnu (nebo ji nechcete mít), existují další možnosti, jmenovitě biologické chlopně. Jednou z možností je srdeční chlopně dárce, která pochází od lidského dárce. Ty se používají jen zřídka a jsou vyhrazeny lidem, kteří trpí srdečním onemocněním zvaným infekční endokarditida. Běžněji jsou volbou bioprostetické chlopně (tkáňové chlopně). Bioprotetické chlopně obvykle pocházejí z hovězí (krávy) nebo prasečí (prasečí) tkáně. Obvykle trvají asi 10–20 let , takže ne tak dlouho jako mechanické ventily (Tillquist, 2011). Vzhledem k tomu, že nevydrží tak dlouho, existuje větší šance, že budete potřebovat reoperaci, abyste vyměnili tkáňový ventil. To je jeden z důvodů, proč jsou bioprotetické chlopně často přitažlivější pro starší lidi nebo pro lidi s kratší délkou života. Výhodou však je, že bioprotetické chlopně mají nižší pravděpodobnost vzniku krevních sraženin, takže nemusíte brát celoživotní ředidla krve. Díky tomu jsou bioprotetické chlopně dobrou volbou pro lidi, kteří nejsou schopni užívat antikoagulancia nebo u nichž existuje vysoké riziko krvácení. Někteří lidé mohou být kandidáty na náhradu transcatheterové náhrady aortální chlopně (TAVR) biologickou chlopní; tento postup umožňuje chirurgovi vyměnit aortální chlopeň přes ohebnou trubici (katétr) místo velkého řezu na hrudi.

U některých lidí, navzdory užívání léků a přijetí doporučených změn v životním stylu, jejich chlopňové srdeční onemocnění pokračuje v pokroku a jedinou zbývající možností je operace srdeční chlopně. Poraďte se s kardiologem (specialistou na srdce) o možnostech výměny chlopní. Diskutováním o rizicích a výhodách můžete učinit informované rozhodnutí, které ovlivní vaše dlouhodobé zdraví.

Reference

 1. Harris, C., Croce, B., & Cao, C. (2015). Tkáňové a mechanické srdeční chlopně. Ann Cardiothorac Surg, 4 (4), 399. doi: 10,3978 / j.issn.2225-319X.2015.07.01, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26309855
 2. Gaasch, W. H. a Suri, R. M. (2019, 12. dubna). UpToDate - typy protetických ventilů. Citováno 4. února 2020, z https://www.uptodate.com/contents/choice-of-prosthetic-heart-valve-for-surgical-aortic-or-mitral-valve-replacement#H2441809857
 3. Tillquist, M. N., Tillquist a Maddox, T. M. (2011). Srdeční křižovatka: rozhodování mezi mechanickou nebo bioprotetickou výměnou srdeční chlopně. Preference pacientů a jejich dodržování, 5, 91–99. doi: 10,2147 / ppa.s16420, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21448466
Vidět víc