„Maskne“: Může nosit krycí obličej způsobit pupínky?

„Maskne“: Může nosit krycí obličej způsobit pupínky?

Důležité

Informace o novém koronaviru (virus, který způsobuje COVID-19) se neustále vyvíjí. Náš nový obsah koronavirů budeme pravidelně obnovovat na základě nově publikovaných recenzovaných nálezů, ke kterým máme přístup. Nejspolehlivější a nejaktuálnější informace naleznete na Web CDC nebo Rady WHO pro veřejnost.

Vzhledem k tomu, že pandemie koronavirů udeřila svět útokem na konci roku 2019 a do roku 2020, vědci, vědci a zdravotníci zjistili, že nošení masky snižuje vaši šanci na šíření a nákazu respiračním virem. U některých lidí s citlivou pokožkou však může být nošení masky trochu problematické.

jak dlouho přežívá koronavirus mimo tělo

Životně důležité orgány

  • Nosit masku může způsobit prasknutí tváře, ať už zachycením potu, oleje a nečistot, nebo otřením o pokožku.
  • Můžete zkusit ovládat maskne pomocí pečlivě vybraných čisticích prostředků a zvlhčovačů.
  • Nepoužívejte make-up a nedotýkejte se obličeje.

Jak většina lidí ví, obličej je citlivá oblast, která již může být náchylný k rozvoji akné , jako jsou otevřené komedony (černé tečky), uzavřené komedony (bílé tečky) a zánětlivé léze (uzliny, pustuly a papuly). Jakákoli část těla s vysokou hustotou olejových žláz může být náchylná k ucpání nebo podráždění pokožky, což vede k vyrážkám a pupínkům (Fox, 2016).

Nosit obličejovou masku může zachytit všechny druhy olejů, potu a nečistot, které se zhoršují, když se během léta potíte. Možná budete muset často upravovat obličejovou masku, což může vést ke zvýšenému doteku na obličej a tření masky. To vše jsou perfektní podmínky pro růst bakterií způsobujících maskne na vaší tváři. Maskne je hovorový výraz, který se týká akné, podrážděných vlasových folikulů, malých hrbolků, kontaktní dermatitidy, svědění a růžovka (červená kůže), které se vyvíjejí v důsledku nošení masky (Genetics Home Reference, 2018).

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

Zjistit více

Jakkoli může být otrava maskne, je důležité pokračovat v nošení masky, aby se zabránilo šíření COVID-19.

Jak zacházíte s maskne?

Můžete pomoci léčit a předcházet maskne zavedením pravidelné rutiny péče o pleť. Vytváření rutiny péče o pleť začíná čisticím prostředkem a zvlhčovačem.

Při výběru čisticího a zvlhčovacího přípravku je důležité vzít v úvahu složení, třídu složení (například pěnu, tekutinu atd.) A typ pleti (mastnou, suchou, kombinovanou atd.). Jedna studie zjistili, že pěnové mytí na obličej bylo pro posluchače nejméně příjemnou a nejméně podrážděnou pokožkou účastníků studie (Del Rosso, 2013). Je také důležité se poradit se svým dermatologem, zejména pokud již užíváte jakýkoli druh léčby pokožky, abyste zajistili, že váš čisticí prostředek a zvlhčovač nebudou s vaší léčbou interagovat.

Blackhead vs. Whitehead vs. Pimple: Jaký je rozdíl?

7 minut čtení

Použití čisticího prostředku dvakrát denně odlupuje pokožku. Výrobky s retinolem mohou zvláště podporovat proces keratinizace, který umožňuje odumření odumřelých kožních buněk a uvolnění místa pro nové, zdravější kožní buňky. To může zpočátku způsobit podráždění, ale obvykle odezní po několika týdnech. Používání retinolu může také způsobit, že bude vaše pokožka náchylnější k spálení, proto používejte opalovací krém denně.

Použití hydratačního zvlhčovače udržuje vaši pokožku zdravou tím, že brání transepidermální ztrátě vody (TEWL). Ukázalo se, že výběr zvlhčovačů s SPF 30 snižuje TEWL (Del Rosso, 2013). TEWL je také přirozený proces, ale na podporu zdraví pokožky, zvlhčování může zabránit poškození a vedlejším účinkům léčby akné (Rensburg et al., 2019). Samotné zvlhčení by však nemělo být považováno za ošetření. Pokud si všimnete, že pokožka zčervená nebo svědí, přestaňte produkt používat a vyhledejte poskytovatele zdravotní péče.

Jak zabráníte maskne?

Zatímco čisticí prostředky a zvlhčovače mohou pomoci léčit a předcházet maskne, můžete se také podívat na obličejovou masku a návyky masky.

Maskovací tkanina

Pokud nepoužíváte lékařskou masku, jako je N95, KN95 nebo chirurgická maska, můžete mít sklon používat látkovou masku. Při výběru látkové masky může být obtížné zjistit, co je dostatečně porézní, abyste mohli snadno dýchat a zároveň dostatečně chránit, aby zabránili vniknutí virových částic. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje k výrobě masky použít 100% bavlnu, obzvláště pevně tkané bavlny, jako je prošívaná látka nebo bavlněné plachty . U řešení bez šití budou šátky, stará trička nebo čtvercové bavlněné látky fungovat okamžitě (CDC, 2020).

Látkové masky by se měly často prát, aby se masky nejen zbavily choroboplodných zárodků, ale také nečistot, potu, olejů a jiných dráždivých látek nahromaděných z vašeho obličeje. Při ručním praní používejte nejteplejší nastavení na pračce nebo bělidlo. Snažte se mít po ruce několik masek, protože CDC doporučuje po každém použití odložit masku, která se má umýt, aby byla zajištěna čistota (CDC, 2020).

Tretinoin před a po: jak dlouho trvá práce?

3 minuty čtení

Jiné návyky

Existují další kroky, které můžete podniknout, abyste udrželi zdravou pokožku při nošení masky.

Při nasazování se pokuste zajistit, aby byla vaše obličejová maska ​​bezpečná. Maska na obličej by měla být těsná, aby vás chránila před virovými částicemi. Tím zabráníte tomu, aby vám příliš sklouzl nebo se třel o obličej, a nedovolil vám dotknout se obličeje.

nedostatek vitaminu D může způsobit únavu

Nakonec se vyhněte nošení make-upu. Make-up může zachytit výše uvedené nečistoty, pot a bakterie na tváři. Nosit masku nad makeupem to může ještě zhoršit.

Přes své nepříjemnosti se ukázalo, že nošení masky poskytuje cennou ochranu před nemocemi, zejména koronaviry. Ačkoli pupínky a akné mohou být určitě nepříjemné, může to být malá cena za to, abyste zůstali zdraví a zabránili šíření nemocí. Tipy v tomto článku vám však mohou pomoci se těchto nepříjemností zbavit, takže můžete i nadále nosit masku, abyste byli vy i ostatní v bezpečí.

Reference

  1. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. (2020, 28. června). Pomozte pomalému šíření pomocí látkových potahů na obličej. Citováno 27. července 2020 z https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/diy-cloth-face-coverings.html
  2. Del Rosso, J. (2013). Role péče o pleť jako nedílná součást při léčbě akné vulgaris: Část 1: Význam přísad čisticího a zvlhčovacího prostředku, design a výběr produktu. The Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology, 6 (12), 19-27. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3997205/
  3. Fox, L., Csongradi, C., Aucamp, M., Du Plessis, J., & Gerber, M. (2016). Způsoby léčby akné. Molecules, 21 (8), 1063. doi: 10,3390 / molekuly 21081063 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6273829/
  4. Genetics Home Reference, NIH. (2018, září). Růžovka. Citováno 27. července 2020 z https://ghr.nlm.nih.gov/condition/rosacea
  5. Van Rensburg, S. J., Franken, A., & Plessis, J. L. (2019). Měření transepidermální ztráty vody, hydratace stratum corneum a pH povrchu kůže v pracovním prostředí: přehled. Skin Research and Technology, 25 (5), 595-605. doi: 10,1111 / srt.12711, https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/srt.12711
Vidět víc