Neumývá si obličej tak, aby pokožka vypadala mladě?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
jak dlouho trvá propuknutí herpesu při užívání acykloviru

Není mytí obličeje způsob, jak udržet pokožku mladou?

Vypadat starý je problém, který neustále slyším od svých klientů. Kolikrát to slyším v kterémkoli daném týdnu, může vzrůst během stresujících časů (jako nyní), ale nikdy to neklesne na nulu. Obavy ze stárnutí jsou zcela běžné a běžné, a proto může být spousta informací - některé dobré, jiné špatné - o tom, jak zvrátit stárnutí, nebo alespoň vypadat jako vy. Možná jste například slyšeli, že když si neumyjete obličej, vaše pokožka bude vypadat mladě.

reklamaZjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

Zjistit více

Výhody a nevýhody mytí obličeje

Umytí obličeje nemusí nutně urychlit proces stárnutí, ale je tu něco pravdy. Způsob, jakým si umýváte obličej a produkty, které používáte, a jak ovlivňují vaši pokožku, může podporovat stárnutí tím, že způsobí její poškození. Dobrým příkladem je nadměrné odlupování. Příliš nebo příliš často odlupování může způsobit poškození pokožky a urychlit proces stárnutí, protože je na pokožku velmi drsný a může vést k vráskám.

Neměli byste přeskakovat mytí obličeje, protože si musíte obličej očistit, aby byl čistý, abyste zabránili hromadění nečistot a oleje, což vede k budoucím vráskám. Je obzvláště důležité si ráno umýt obličej, protože vaše pokožka je v noci v reparačním režimu. To způsobí, že pokožka vylučuje přebytečný olej a toxiny. Je to nezbytný proces, ale měli byste si být jisti, že tento zbytek každé ráno očistíte.

jaké jsou výhody vitaminu k

Dobrá věc při mytí obličeje je, že čistí pokožku a zanechává ji zdravou. Čistá pokožka - odstranění zbytků, které se hromadí přes noc - pomůže vyhnout se budoucím vráskám. Nadměrné umytí obličeje však může poškodit ochrannou bariéru pokožky, což může způsobit podráždění a ovlivnit její schopnost zadržovat vlhkost - a všechny tyto faktory mohou přispět k předčasnému stárnutí. Agresivní tření, i když nepoužíváte exfoliační přípravek, povede jen k vráskám. A také z toho nebudete mít žádný další úklid.

Nejlepší způsob, jak si umýt obličej

Mytí obličeje dvakrát denně - ráno a večer znovu - by mělo vždy zůstat součástí vašeho režimu péče o pleť. Je důležité pamatovat na použití jemného čisticího prostředku, který není na pokožce příliš drsný a který může způsobit podráždění a poškození vrstvy epidermis. Pokud si nejste jisti, které produkty jsou vhodné pro vaši pokožku, můžete si promluvit s dermatologem, který vám poradí s vašimi konkrétními kožními problémy. Ale záleží také na vašem způsobu praní. Dbejte na to, abyste si obličej jemně krouživými pohyby umyli rukama. Vyvarujte se mytí obličeje žínkami, protože mohou také podráždit pokožku kvůli jejich drsné struktuře.

zdržování se ejakulace zvyšuje testosteron

Rutina péče o pleť: co to znamená? Měl bys mít?

9 minut čtení

Ovlivňuje typ pleti způsob, jakým naše pokožka stárne?

Váš typ pleti ovlivní to, jak se projevují známky stárnutí, ale ne to, zda stárnete rychleji. Například u někoho, kdo má mastnou pleť, se jeho pokožka může jevit silnější, takže vrásky jsou méně viditelné nebo méně patrné. U někoho, kdo má suchou pokožku, je jeho kůže tenčí, takže jemné linky a vrásky jsou přehnané. To neznamená, že někdo, kdo má suchou pokožku, stárne rychleji než někdo s mastnou pokožkou nebo naopak, pokud má stejný životní styl a režim péče o pleť.

Podobně citlivá pokožka nebo smíšená pleť vykazuje známky stárnutí odlišně, ale také to neovlivní rychlost stárnutí pokožky. Existují však věci, které rychlost ovlivňují. Všichni stárneme odlišně v závislosti na našem životním stylu a stravě, ale roli hraje také genetika. Ačkoli existují způsoby, jak změnit způsob, jakým se stárnutí objevuje na vaší tváři, nejlepší způsoby, jak řešit stárnutí, jsou návyky zdravého životního stylu. Nejdůležitější věcí, které můžete udělat, je nosit každý den opalovací krém, udržovat zdravou stravu a používat produkty péče o pleť, které obsahují jako přísadu kyselinu hyaluronovou.

Jak udržet pokožku na tváři vypadat mladě

Největšími faktory zde opět jsou životní styl a stravovací návyky. Přijetí zdravějších návyků, které zpomalují stárnutí našich buněk, bude mít na pokožku vizuální účinky. Pokud však již tyto návyky máte, může být čas se podívat na péči o pleť. Jednou oblastí, kde se tyto překrývají, je opalovací krém. Je také prokázáno, že opalovací krém pomáhá udržovat pokožku mladou, protože pomáhá předcházet vážnému poškození sluncem, které vede k tvorbě vrásek, slunečním skvrnám, hyperpigmentaci a v horším případě k rakovině kůže.

Ale udržování správného režimu péče o pleť vám také pomůže udržovat zdravou a mladistvou pokožku. To zahrnuje jemný čisticí prostředek, který odstraní veškeré nečistoty a přebytečné mastnoty, ale zároveň bude šetrný k pokožce, aby nezpůsobil žádné škody. Nosit zvlhčovač je velmi důležité, protože udržuje rovnováhu pokožky, zejména u pacientů, kteří mají extrémní suchost nebo mastnotu. Zvlhčovače poskytují správné množství hydratace, aby se zabránilo matnosti pokožky, což může vyvolat dojem, že jste starší než vy.