Je můj penis normální? Velikost, tvar, pevnost a zakřivení

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Obsah

  1. Normální délka a obvod penisu
  2. Opravdu záleží na velikosti penisu?
  3. Zakřivení penisu
  4. Peyronieho choroba
  5. Normální pevnost a frekvence erekcí
  6. Je můj penis normální?

Představa normálu straší mnoho mužů - zvláště pokud jde o váš penis. Strach z toho, že nejsme normální, brání spoustě chlapů mluvit s přáteli, rodinou, partnery a dokonce i jejich poskytovatelem zdravotní péče o zcela léčitelných nebo dokonce preventabilních zdravotních problémech, jako je erektilní dysfunkce (ED), předčasná ejakulace, bolestivý sex a dokonce Deprese. Jsme tady, abychom vám řekli, že normální penis není věc. Zdravé je vše, na čem by vám mělo záležet.

Ale protože stále čtete, vidíme, že chcete čísla. Tady je úplný přehled toho, co se kvalifikuje jako normální délka penisu, obvod, zakřivení a dokonce normální pevnost a frekvence erekce.

reklama

jak zjistit hpv u mužů

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistit více

Jak velký je průměrný penis?

Dobrá zpráva jako první. Statisticky vzato, máte normální penis. Huzzah! Né vážně. Váš penis je s největší pravděpodobností v normálním rozmezí. Studie z roku 2015 s více než 15 521 muži to zjistila průměrná velikost penisu vztyčeného penisu je 5,16 palce (13,12 cm) (Veale, 2015). Průměrný obvod (aka obvod) je 3,66 palce (9,31 cm).

Stejně jako u každé křivky zvonu existují lidé, kteří leží v extrémech na obou koncích, ale je důležité, abyste se nestyděli a neskrývali se tam, kde spadáte na normální spektrum penisu. Každý je jiný, a to je úžasné. Na této průměrné velikosti penisu je opravdu zajímavé, kolik penisů spadá do normálního rozmezí.

Podle průkopnického sexuologa Alfreda Kinseyho z Kinseyova institutu jsou extrémně velké penisy mimořádně vzácné. I když spousta mýtů a stereotypů spojuje velikost penisu s rasou, velikostí ruky a dokonce i velikostí obuvi, není dostatek věrohodných studií, které by podpořily tvrzení.

Opravdu záleží na velikosti penisu?

Nicméně tato čísla vás cítí, je důležité si uvědomit, že existuje mnoho dalších faktorů, které přispívají k dobrému sexu, než jen velikost penisu.

Studie Americké psychologické asociace z roku 2006 položila jednoduchou otázku: Záleží na velikosti? (Lever, 2006) Zjistili, že zatímco pouze 55% mužů se cítilo spokojeno s velikostí svého penisu, neuvěřitelných 85% žen bylo spokojeno s penisem svého partnera. Další studie z Archivu sexuálního chování zjistila, že muži, kteří byli spokojeni nebo velmi spokojeni s velikostí a tvarem penisu, byli O 10% větší pravděpodobnost, že budou sexuálně aktivní (Gaither, 2016).

Důvěra je sexy a penetrace není ani tím nejspolehlivějším způsobem, jak může váš partner dosáhnout orgasmu. Pokud jste opravdu znepokojeni velikostí vašeho penisu, péče vám může pomoci, aby váš penis vypadal větší. Můžete také vyzkoušet řadu konkrétních sexuálních pozic - jako je psí styl a boční sedlo -, které mohou muži s menšími penisy použít k dosažení maximální penetrace se svým partnerem.

A pamatujte, že jste pravděpodobně jediný člověk na Zemi, který se stará o velikost vašeho penisu - i když máte malý penis.

Jsou zakřivené penisy normální?

Některé penisy se křiví vlevo, jiné vpravo. Ostatní se stále křiví nahoru nebo dolů a některé jsou rovné jako šipka. Je naprosto normální, že váš penis má (střední) křivku. A ukázalo se, že zakřivený penis může být dokonce sexuální výhodou.

Podle Dr. Michaela Reitana, MD, může být zakřivený penis prospěšný pro některé pozice, v závislosti na vašem partnerovi. Pokud je pravda, že bod g a prostata vyžadují k dosažení orgasmu přímou stimulaci, může být užitečnější zakřivený penis než rovná tyč.

Penis je navržen tak, aby efektivně klouzal dovnitř a ven z poměrně poddajného lubrikovaného kanálu. Je to velmi efektivní z hlediska usnadnění vstupu a výsledkem je mužský vrchol a ejakulace, říká Reitano. Z pohledu příjemce však vytvořené tření, i když je příjemné, není zaměřeno na bod, který nejvíce reaguje na sexuální stimulaci u biologických žen. Tou oblastí je klitoris, který ve skutečnosti probíhá podél přední nebo přední stěny pochvy až k pánvi. Vzhůru a mírně zakřivený penis mu umožňuje efektivně se pohybovat dovnitř a ven z pochvy a soustředit špičku penisu na citlivou oblast přední stěny. Pro biologické muže, kteří mají vnímavý sex, může zakřivený penis stimulovat prostatu, což může být velmi příjemné.

Jiné extrémnější zakřivení penisu však může sex učinit bolestivým nebo dokonce nebezpečným.

Peyronieho choroba

Pokud se váš penis ohýbá pod úhlem více než 30 °, měli byste si promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče. To je charakteristika těžké Peyronieho choroby (nahromadění tkáně jizev vláknitého penisu), která může zvýšit vaše šance na zranění nebo dokonce lámání penisu . Podle Americké urologické asociace může váš poskytovatel zdravotní péče potenciálně léčit zakřivení penisu injekčním lékem známým jako Xiaflex u pacientů, kteří jsou stabilní (Peyronie má aktivní a stabilní fáze). Míra zakřivení však není jediná věc, které si musíte dělat starosti.

Důležitým faktorem je progrese křivky penisu a subjektivní bolest a nepohodlí. Jakákoli bolest během sexu nebo močení - stejně jako jakékoli nepohodlí během erekce - by měla být co nejdříve nahlášena poskytovateli zdravotní péče.

Pokud máte pocit, že nejste normální, promluvte si s poskytovatelem zdravotní péče o problémech s bolestí, výkonem nebo dokonce s obrazem těla. Prvním krokem k zdravějšímu životu je lepší konverzace o všech aspektech vašeho zdraví. Dokonce i váš penis.

Erektilní dysfunkce je víc než jen schopnost tvrdě se dostat , i když to je určitě velká část. Poskytovatelé zdravotní péče používají stupnici tvrdosti erekce, aby získali představu o tom, jak člověk definuje vzpřímený stav. Není to dokonalé opatření, ale jeho použití je dostatečně jednoduché a přináší dobré body o rozdílu mezi tvrdostí a dostatečnou tvrdostí pro penetraci.

Komplexnější nástroj pro posuzování naleznete v Mezinárodní index erektilní funkce (IIEF) . Pokud máte potíže s dosažením nebo udržením erekce, informujte svého poskytovatele zdravotní péče. Erektilní dysfunkce je poměrně častá (iu mladších mužů) a existuje řada možností, jak pomoci.

Síla a frekvence vaší erekce jsou ve skutečnosti velmi důležité. Krevní cévy v penisu jsou menší než tepny a žíly v jiných částech těla, takže jakékoli problémy, jako jsou ucpání, problémy s dilatací krevních cév nebo nerovnováha hormonů, se někdy projeví jako erektilní dysfunkce před něčím vážnějším, jako je infarkt nebo cévní mozková příhoda. .
Muži mají obvykle každou noc pět erekcí. Pravidelné erekce - včetně každodenních ranních erekcí - jsou důležitým celkovým ukazatelem zdraví člověka.

Pokud máte erekci, skvěle! Není třeba se obávat, že budete příliš tvrdí, protože vaše tělo může nabídnout jen tolik krve. Nicméně erekce, která trvá příliš dlouho (obecně se považuje za více než čtyři hodiny), se označuje jako priapismus. Pokud jste příliš dlouho vztyčení, tkáň v penisu nedostává čerstvou krev, což může způsobit poškození tkáně. Erekce trvající více než čtyři hodiny je považována za lékařskou pohotovost a je třeba okamžitě konzultovat poskytovatele zdravotní péče.

Je můj penis normální? (Ano)

Velká většina mužů spadá do normálního rozmezí délky penisu, obvodu, zakřivení a pevnosti. Ale i když to neuděláte, velikost vašeho penisu vám nemusí bránit v aktivním a obohacujícím sexuálním životě. Pokud máte pocit, že nejste normální, promluvte si s poskytovatelem zdravotní péče o problémech s bolestí, výkonem nebo dokonce s obrazem těla. Prvním krokem k zdravějšímu životu je lepší konverzace o všech aspektech vašeho zdraví. Dokonce i váš penis.

co dělá kořen maca pro tělo

Reference

  1. Gaither, T. W., Allen, I. E., Osterberg, E. C., Alwal, A., Harris, C. R., & Breyer, B. N. (2016). Charakterizace nespokojenosti pohlavních orgánů v národním vzorku mužů z USA. Archives of Sexual Behavior, 46 (7), 2123–2130. doi: 10,1007 / s10508-016-0853-9 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27623623
  2. Lever, J., Frederick, D. A., & Peplau, L. A. (2006). Záleží na velikosti? Pánské a dámské pohledy na velikost penisu po celou dobu jejich životnosti. Psychologie mužů a mužskosti, 7 (3), 129–143. doi: 10.1037 / 1524-9220.7.3.129 https://www.researchgate.net/publication/232595653_Deses_Size_Matter_Men’s_and_Women’s_Views_on_Penis_Size_Across_the_Lifespan
  3. Veale, D., Miles, S., Bramley, S., Muir, G., & Hodsoll, J. (2015). Jsem normální? Systematický přehled a konstrukce nomogramů pro ochablou a vztyčenou délku a obvod penisu až u 15 521 mužů. BJU International, 115 (6), 978–986. doi: 10.1111 / bju.13010 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25487360
Vidět víc
Kategorie Sex