Je Kremotex účinný krém proti stárnutí?

Je Kremotex účinný krém proti stárnutí?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Asi před dvěma tisíci lety se egyptská královna Kleopatra koupala v oslím mléce. Přibližně ve stejnou dobu používaly ženy ve starověkém Řecku obličejové masky z krokodýlího trusu. O patnáct set let později se maďarská hraběnka Elizabeth Báthory koupala v krvi panen. Proč? Aby jejich pokožka vypadala mladě.

Zmínil jsem to, abych ukázal, že léky proti stárnutí byly po tisíciletí obtěžovány. Proti stárnutí průmysl, je však relativně mladý. Je snadné na to zapomenout, před šedesátými léty lidé v průměru nežili dost dlouho na to, aby se příliš starali o svou stárnoucí pleť (Beltrán-Sánchez, 2015). Tehdy většina lidí přešla z oroseného do mrtvého.

Životně důležité orgány

 • Kremotex je komerční produkt péče o pleť, který tvrdí, že pleť vypadá mladší. Tento produkt nebyl vyvinut nebo doporučen dermatology nebo poskytovateli zdravotní péče.
 • Některé účinné látky v přípravku Kremotex mají dobrý výzkum týkající se jejich účinků proti stárnutí, ale pro většinu účinných látek neexistují silné důkazy. Složení s nejsilnějším důkazem účinků proti stárnutí je vitamin C.
 • Účinné produkty proti stárnutí mohou pomoci pokožce vypadat mladší snížením jemných linek, zesvětlením tmavého zabarvení a zlepšením pružnosti pokožky.
 • Pokud máte obavy ze stárnutí pokožky, promluvte si o možnostech se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Ale v posledních několika desetiletích je těžké sledovat všechny nejnovější produkty a trendy, které se nám prodávají ve jménu zpomalení, zastavení nebo vrácení rukou času. S tolika očními krémy, sérami proti vráskám a fantastickými zvlhčovači, jak poznáte, co je skutečně prospěšné a co jen móda?

Jedním z produktů, které si získávají popularitu v oblasti proti stárnutí, je pleťový krém zvaný Kremotex. Kremotex je komerční produkt prodávaný online, který tvrdí, že bojuje proti vráskám a dělá pleť mladší. V tomto článku prozkoumáme, co o tomto produktu víme (a co ne), abyste mohli zjistit, zda to stojí za vyzkoušení.

Jak účinné je Kremotex sérum proti stárnutí?

Je těžké s jistotou říci, jak účinný je Kremotex sérum proti stárnutí. Víme, že to pravděpodobně není ta nejuspokojivější odpověď, ale platí to pro většinu produktů proti stárnutí dostupných na trhu.

jak dlouho trvá průměrný sex

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

Zjistěte více

Na trhu není mnoho výzkumů o konkrétních výrobcích, takže neexistuje způsob, jak zjistit, zda je přípravek Kremotex nebo podobné výrobky účinný při účinkech proti stárnutí, jak tvrdí.

Kosmeceutický průmysl (tak se nazývá průmysl kosmetiky nabízející léčivé účinky) není tak přísně regulován jako farmaceutický průmysl (Pandey, 2020). Takže zatímco Kremotex tvrdí jejich oficiální webové stránky být krémem na vrásky číslo 1, nemůžeme s jistotou říci, zda tento produkt funguje tak, jak bylo zamýšleno.

Co dělá účinný produkt proti stárnutí?

Než se ponoříme hlouběji do Kremotexu, pojďme nejprve definovat, co dělá produkt účinným proti stárnutí. Jak stárneme, tak roste i naše pokožka, která se může projevovat několika způsoby, včetně:

 • Vrásky
 • Jemné linie a vrány
 • Zbarvení (také nazývané hyperpigmentace)
 • Temné kruhy
 • Sluneční skvrny nebo stařecké skvrny
 • Suchá kůže
 • Volná kůže (kůže, která ztratila část své pružnosti, což je její schopnost odrazit se zpět)
 • Zhruba strukturovaná kůže

K těmto změnám v naší pokožce dochází v průběhu času přirozeně, ale může se zhoršit nadměrným UV zářením ze slunečního záření, znečištěním ovzduší, kouřením, špatnou výživou a dalšími faktory prostředí.

Některé produkty a přísady jsou účinnější než ostatní při zlepšování tónu pleti, textury a plnosti pleti, aby vypadaly mladší (Zhang, 2018). I když toho o Kremotexu nevíme příliš, na přísadách uvedených na etiketě tohoto výrobku existuje určitý výzkum, takže se podívejme na ty, kteří zjistili, jak účinně působí na to, aby pokožka vypadala mladší.

Co je v Kremotexu?

Kremotex se na svých webových stránkách může pochlubit následujícími aktivními přírodními složkami:

jak často by měl muž masturbovat
 • Jojobový olej ze semen
 • Olivový ovocný olej
 • Jablečné kmenové buňky
 • Vitamín C
 • Nymphaea caerulea
 • Extrakt z kořene lékořice

Jelikož existuje omezená regulace kosmeceutikálií, neznáme koncentrace těchto ani jiných složek uvedených na úplném štítku.

Existují pro tyto přísady nějaké důkazy proti stárnutí

Seznam přísad společnosti Kremotex je podobný seznamu mnoha produktů proti stárnutí pokožky na trhu. Ale má některý z těchto vitamínů nebo olejů výzkum, který ukazuje, že jsou nějakým způsobem účinné proti stárnutí pokožky? Některé z těchto přísad mají slibné důkazy; ostatní, méně.

Jojobový olej a olivový olej

Zdá se, že oba tyto oleje mají potenciál pro účinky proti stárnutí, hlavně kvůli jejich antioxidačním vlastnostem.

Jedním z hlavních faktorů stárnutí je oxidační stres , proces, kdy nestabilní molekuly zvané volné radikály poškozují části buňky. Oxidační stres způsobuje v pokožce všechny typické příznaky stárnutí (jemné linie, vrásky, změna barvy atd.). Antioxidanty nemohou zvrátit oxidační stres, ale mohou tento proces zpomalit a alespoň do určité míry chránit před poškozením oxidačním stresem (Rinerthaler, 2015).

Jojobový olej a olivový olej jsou oba vysoký obsah antioxidantů , takže je možné, že mohou zabránit dalšímu poškození způsobenému oxidačním stresem. Oba mají také protizánětlivé účinky, takže mohou zlepšit vzhled pokožky snížením zánětu (Lin, 2017). K dispozici jsou však omezené studie, takže nemůžeme udělat jasnou hranici mezi těmito složkami a účinky proti stárnutí.

Jablečné kmenové buňky

Kmenové buňky zuří ve světě péče o pleť proti stárnutí, ale v tuto chvíli není mnoho výzkumů o rostlinných kmenových buňkách. Jedna malá studie pouze u 32 žen vykázalo slibné výsledky sérum obsahující výtažky z jablečných kmenových buněk, ale sérum obsahovalo i další složky. Je tedy těžké říci, zda tyto slibné výsledky byly způsobeny samotnými kmenovými buňkami jablek (Sanz, 2016).

Další papír podrobněji se podíval na rostlinné kmenové buňky. Ukázalo se, že většina produktů péče o pleť, které tvrdí, že používají kmenové buňky, skutečně používá výtažky z kmenových buněk, které nejsou tak účinné jako živé kmenové buňky. Příspěvek také doporučil další výzkum rostlinných kmenových buněk obecně. V tuto chvíli toho prostě nevíme dost (Trehan, 2017).

Vitamín C

Aktuální vitamin C je první na tomto seznamu, který má některé docela silné důkazy o účincích proti stárnutí. Několik studií ukázat, že vitamin C aplikovaný na pokožku může mít následující výhody (Farris, 2005):

 • Vysoký obsah antioxidantů
 • Protizánětlivé účinky
 • Podporuje produkci kolagenu (to pomáhá pokožce vytvářet více kolagenu, díky čemuž pokožka vypadá pevněji)
 • Chrání pokožku před poškozením UV zářením
 • Zesvětluje tmavé barvy, ke kterým dochází při stárnutí

Vitamín C funguje nejlépe v kombinaci s některými jinými látkami. Například funguje nejlépe při ochraně před poškozením UV zářením v kombinaci s vitaminem E a je nejúčinnější při snižování pigmentace (tmavé skvrny a jiné zabarvení) v kombinaci s lékořicí nebo sójou (Telang, 2013).

Nymphaea caerulea

Nymphaea caerulea je rostlina lépe známá jako modrý lotos nebo egyptský lotos. Výzkum tohoto konkrétního druhu rostliny lotosu je velmi omezený, takže nevíme, zda je účinným doplňkem krému proti vráskám společnosti Kremotex. Jedna studie naznačuje, že tato rostlina může mít antioxidační vlastnosti, ale u lidí to nebylo studováno (Agnihotri, 2008).

Lékořice

Pamatujete, že jsme říkali, že vitamin C funguje lépe, když je kombinován s lékořicí? Lékořice je sama o sobě mocným hráčem. Nabízí řadu výhod pro různé části těla a pokožka není výjimkou. Lékořice má silný antioxidační a protizánětlivé účinky , které mohou potenciálně chránit pokožku před dalším poškozením. A jak jsme již viděli, funguje dobře při snižování hyperpigmentace (Pastorino, 2018). Je zapotřebí dalšího výzkumu na lidských subjektech, abychom věděli, jak efektivní může být lékořice pro anti-stárnutí.

Stojí krém proti stárnutí Kremotex za vaše peníze?

Kremotex přichází s podobnými nevýhodami jako mnoho dalších takzvaných produktů proti stárnutí na trhu:

jak dlouho vydrží viagra 50 mg
 • Není přísně regulován, takže nevíme, jaká je koncentrace přísad ve výrobku.
 • Nebylo vyvinuto ani doporučeno dermatology ani jinými poskytovateli zdravotní péče.
 • Mnoho z jeho aktivních složek vykazuje omezené důkazy účinků proti stárnutí a ty, které mají silné důkazy, lze nalézt v jiných produktech za nižší cenu.

U žádné z těchto účinných látek se nezdá, že by došlo k nějakým konkrétním bezpečnostním obavám nebo vážným vedlejším účinkům, takže je pravděpodobné, že tento produkt vyzkoušíte, ale nemůžeme jej konkrétně doporučit. Recenze společnosti Kremotex jsou přinejlepším smíšené a nelze je ověřit. Pokud tento produkt vyzkoušíte, nejprve jej vyzkoušejte na malé ploše a sledujte podráždění nebo praskliny. Pamatujte, že pokožka každého reaguje na různé produkty odlišně.

Kdykoli je to možné, doporučujeme používat produkty péče o pleť, které vám doporučil váš poskytovatel zdravotní péče. Bude schopna poskytnout konkrétní doporučení pro zdraví vaší pokožky.

Reference

 1. Agnihotri, V. K., Elsohly, H. N., Khan, S. I., Smillie, T. J., Khan, I. A., & Walker, L. A. (2008). Antioxidační složky květů Nymphaea caerulea. Phytochemistry, 69 (10), 2061–2066. Doi: 10.1016 / j.phytochem.2008.04.009. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18534639/
 2. Beltrán-Sánchez, H., Soneji, S., & Crimmins, E. M. (2015). Minulost, současnost a budoucnost délky zdravého života. Perspektivy Cold Spring Harbor v medicíně, 5 (11), a025957. Doi: 10,1101 / cshperspect.a025957. Citováno z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4632858/
 3. Farris P. K. (2005). Topický vitamin C: užitečné činidlo pro léčbu fotostárnutí a jiných dermatologických stavů. Dermatologická chirurgie: oficiální publikace pro Americkou společnost pro dermatologickou chirurgii [et al.], 31 (7 Pt 2), 814–818. Doi: 10.1111 / j.1524-4725.2005.31725. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16029672/
 4. Lin, T. K., Zhong, L. a Santiago, J. L. (2017). Protizánětlivé účinky a účinky kožní bariéry při místní aplikaci některých rostlinných olejů. Mezinárodní žurnál molekulárních věd, 19 (1), 70. Doi: 10,3390 / ijms19010070. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/
 5. Pandey, A., Jatana, G. K., & Sonthalia, S. (2020). Kosmeceutika. V StatPearls. Publishing StatPearls. Citováno z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31334943/
 6. Pastorino, G., Cornara, L., Soares, S., Rodrigues, F., & Oliveira, M. (2018). Lékořice (Glycyrrhiza glabra): Fytochemický a farmakologický přehled. Výzkum fytoterapie: PTR, 32 (12), 2323–2 339. Doi: 10,1002 / ptr. 6178. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7167772/
 7. Rinnerthaler, M., Bischof, J., Streubel, M. K., Trost, A., & Richter, K. (2015). Oxidační stres ve stárnoucí lidské pokožce. Biomolekuly, 5 (2), 545–589. Doi: 10,3390 / biom5020545. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4496685/
 8. Sanz, M. T., Campos, C., Milani, M. a kol. (2016). Biorevitalizační účinek nového pleťového séra obsahujícího extrakt z jablečných kmenových buněk, prokolagenový lipopeptid, kreatin a močovinu na známky stárnutí pokožky. Časopis kosmetické dermatologie, 15 (1), 24–30. Doi: 10,1111 / jocd.12173. Citováno z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26424007/
 9. Telang P. S. (2013). Vitamin C v dermatologii. Indický dermatologický online časopis, 4 (2), 143–146. Doi: 10.4103 / 2229-5178.110593. Citováno z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383
 10. Trehan, S., Michniak-Kohn, B., & Beri, K. (2017). Rostlinné kmenové buňky v kosmetice: současné trendy a budoucí směry. Budoucí věda OA, 3 (4), FSO226. Doi: 10.4155 / fsoa-2017-0026. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5674215/
 11. Zhang, S., & Duan, E. (2018). Boj proti stárnutí kůže: Cesta z lavičky do postele. Transplantace buněk, 27 (5), 729–738. Doi: 10.1177 / 0963689717725755. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6047276/
Vidět víc