Je možné nechat se doma vyšetřit na chlamydie?

Je možné nechat se doma vyšetřit na chlamydie?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Časy, kdy se mění. Jen před několika lety bylo úkolem někoho jiného rezervovat si lety, vyzvednout potraviny nebo se postavit před mapu a říct nám, jaké bude počasí. Zdá se, že je to mrknutí oka, pokrok v technologii nám umožnil udělat vše, co je v nás, a spoustu dalšího. Poslední úkol, který možná brzy všichni zvládneme? Kontrolujeme se, zda neobsahujeme pohlavně přenosné infekce (STI).

Životně důležité orgány

  • V roce 2017 bylo hlášeno více než 1,7 milionu případů chlamydií, ačkoli CDC odhaduje, že je to mnohem méně než celkový počet infekcí chlamydií ve Spojených státech.
  • Pouze 10% mužů a 5 až 30% žen, kteří mají pozitivní test na bakterii Chlamydia trachomatis, bude mít známky infekce.
  • Studie z roku 2017 zjistila, že lidé, kteří měli doma testovací soupravy, měli téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že se zapojí do testování, než skupina lidí, kteří museli někam jít, aby podstoupili testování STI.
  • Zatímco domácí testování odstraňuje bariéru, je stále třeba, aby poskytovatel zdravotní péče poskytoval léčbu, aby se snížily přenosové rychlosti.

Jednou z nejsložitějších ze všech pohlavně přenosných chorob jsou chlamydie. Je to extrémně běžné, hlavně proto, že obvykle nevyvolává žádné příznaky. Lidé, kteří si neuvědomují, že mají infekci, ji předávají svým sexuálním partnerům, kteří ji dále přenášejí. Ale a Studie z roku 2017 ukázal, že domácí testování na chlamydie by mohlo pomoci více lidem pravidelně podstoupit screening (Wilson, 2017). Autoři tohoto výzkumu předpokládají, že v konečném důsledku může domácí testování způsobit velký rozdíl v přenosových rychlostech.reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčněPřepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistěte více

Každý, kdo má příznaky pohlavně přenosné choroby (STD) - včetně pohlavního výtoku, pálení během močení, boláků nebo podráždění - by měl navštívit poskytovatele zdravotní péče ohledně testování STI a mezitím se vyhnout sexu.

Současná doporučení CDC stanoví, že sexuálně aktivní ženy mladší 25 let a sexuálně aktivní ženy 25 let a více s novými nebo více sexuálními partnery budou jednou ročně vyšetřovány na chlamydie a kapavku. Muži, kteří mají sex s muži, by měli být také testováni v 3měsíčních, 6měsíčních nebo 1letých intervalech. Získání pravidelných panelů STI může být dobrým nápadem pro všechny - poraďte se se svým lékařem o tom, co je pro vás to pravé.

Reference

  1. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. (2016, 4. října). Chlamydia - informační list CDC (podrobné). Citováno z https://www.cdc.gov/std/chlamydia/stdfact-chlamydia-detailed.htm .
  2. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. (2018, 24. července). Chlamydie. Citováno z https://www.cdc.gov/std/stats17/chlamydia.htm .
  3. Diagnostika PrivaPath. (n.d.). Domácí testování STI. Citováno z https://www.letsgetchecked.com/us/en/home-sti-test/?fb=sexualhealth&gclid=Cj0KCQjwwb3rBRDrARIsALR3Xebkze97oAi0v0TWj7NV5PWfiKWIKvmqrpLAwkK9pcvL9KCQJWB3rBRDrARIsALR3Xebkze97oAi0v0TWj7NV5PWfiKWIKvmqrpLAwkK9pcvL9KJZEAL5hcBc .
  4. Sexton, M. E., Baker, J. J., Nakagawa, K., Li, Y., Perkins, R., Slack, R. S.,… Arora, S. (2013). Jak spolehlivé je autotestování kapavky a chlamydií u mužů, kteří mají sex s muži? The Journal of Family Practice , 62 (2), 70–78. Citováno z https://www.mdedge.com/familymedicine/article/65034/infectious-diseases/how-reliable-self-testing-gonorrhea-and-chlamydia
  5. Wilson, E., Free, C., Morris, T. P., Syred, J., Ahamed, I., Menon-Johansson, A. S.,… Baraitser, P. (2017). Služba testování a výsledků sexuálně přenosných infekcí (e-STI) přístupná k internetu: Randomizovaná, slepá, kontrolovaná studie. PLOS Medicine , 14 (12), e1002479. doi: 10,1371 / journal.pmed.1002479, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29281628
  6. Wilson, E., Leyrat, C., Baraitser, P., & Free, C. (2019). Zvyšuje testování STI (e-STI) přístupné na internetu absorpci chlamydií a jiných pohlavně přenosných chorob u mladé populace, která nikdy netestovala? Sekundární analýzy dat z randomizované kontrolované studie. Sexuálně přenosné infekce , 1–6. doi: 10.1136 / sextrans-2019-053992, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31175210
Vidět víc