Je zakřivený penis normální? Co nám říkají data

Je zakřivený penis normální? Co nám říkají data

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Je normální, že se penis křiví?

Zakřivení penisu může být zcela normální. Ve skutečnosti je zakřivený penis docela běžný. Některé penisy se křiví doleva nebo doprava, nahoru nebo dolů. Pro penis může být úplně normální mít mírnou křivku. Ale co je mírná křivka pro penis? Křivky 30 stupňů nebo méně které nejsou bolestivé nebo se zhoršují, obvykle nevyžadují léčbu (Brant, 2018).

Zakřivený penis v zásadě nepotřebuje lékařský zásah, pokud:

 • Není větší než 30 ° křivka
 • Neustále se zvyšuje
 • Nezpůsobuje žádnou bolest (zejména při sexu)

Životně důležité orgány

 • Některé penisy se křiví doleva nebo doprava, nahoru nebo dolů. Pro penis může být úplně normální mít mírnou křivku.
 • Křivky 30 stupňů nebo méně, které nejsou bolestivé nebo se zhoršují, obvykle nevyžadují léčbu.
 • Pokud pociťujete bolest nebo se zvyšuje křivka penisu, můžete mít Peyronieho chorobu, stav, který způsobuje bolestivé erekce, výrazné ohýbání a další komplikace způsobené vláknitou jizvou v penisu.

Pokud pociťujete bolest nebo se zvyšuje křivka penisu, můžete mít Peyronieho chorobu, stav, který způsobuje bolestivé erekce, výrazné ohýbání a další komplikace způsobené vláknitou jizvou v penisu. Peyronieho choroba se může časem zhoršovat, proto se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, pokud se u vás vyskytnou příznaky Peyronieho choroby.

Jsou zakřivené penisy lepší pro sex?

Podle odborníka na sexuální zdraví, Dr. Michaela Reitana, může být zakřivený penis prospěšný pro některé pozice, v závislosti na vašem partnerovi. Během heterosexuálního sexu vyžaduje bod G přímou stimulaci k dosažení orgasmu, kterou může zakřivený penis (někdy) dosáhnout snadněji než přímá hřídel.

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistit více

Penis je navržen tak, aby efektivně klouzal dovnitř a ven z poměrně poddajného, ​​lubrikovaného kanálu. Je to velmi efektivní z hlediska usnadnění vstupu a výsledkem je mužský vrchol a ejakulace, říká Reitano. Z pohledu příjemce však vytvořené tření, i když je příjemné, není zaměřeno na bod, který nejvíce reaguje na sexuální stimulaci, vysvětluje Reitano. Tou oblastí je klitoris, který ve skutečnosti probíhá podél přední nebo přední stěny pochvy až k pánvi.

Nahoru a mírně zakřivený penis mu umožňuje efektivně se pohybovat dovnitř a ven z pochvy, zatímco v určitých polohách zaměřuje špičku penisu na citlivou oblast přední stěny, poznamenává Reitano.

Jaké jsou nejlepší sexuální polohy pro zakřivený penis?

Je pravda, že níže uvedená doporučení jsou subjektivní a týkají se pouze heterosexuálního sexu. Nejlepší sexuální pozice jsou nakonec ty, které jsou pro vás i vašeho partnera / partnerky nejlepší.

Nahoru zakřivený penis

 • Kovbojka: Nechte svou partnerku použít vaši křivku ve svůj prospěch
 • Misionář: Křivka nahoru je ideální pro stimulaci bodu G a tlak na přední vaginální stěnu

Zakřivený penis dolů

 • Reverzní Cowgirl: Nechte ji převzít kontrolu nad tempem, pronikáním a tlakem vaší křivky
 • Psí styl: Umožňuje hlubší penetraci, což je užitečné, pokud je křivka spojena se zkrácením penisu

Boční zakřivený penis

 • T poloha: Umístěte svého partnera na záda, nohy rozkročte a vstupujte z kolmého úhlu, abyste maximalizovali penetraci jakýmkoli způsobem, kterým zakřivujete. V zásadě vypadáte jako písmeno T. Bonus: Poloha T je nízkoenergetická (nikdo se neopírá). Takže v něm můžete oba zůstat tak dlouho, jak potřebujete.

Zakřivení penisu a sex

Promluvte si se svým partnerem o tom, co chtějí a co se cítí dobře, a najdete perfektní polohu pro jakýkoli zakřivený penis. Pamatujte, že extrémní zakřivení penisu může sexu jednoho partnera způsobit bolest. Pokud je vaše křivka penisu větší než 30 °, může to být dokonce nebezpečné a může vyžadovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s poskytovatelem zdravotní péče, pokud máte bolesti nebo se váš zakřivený penis zvětšuje, abyste zahájili léčbu co nejdříve.

Reference

 1. Brant, W. O., Bella, A. J. a Lue, T. F. (2018, 18. prosince). Peyronieho choroba: Diagnostika a lékařská péče. Citováno 26. května 2020 z https://www.uptodate.com/contents/peyronies-disease-diagnosis-and-medical-management
Vidět víc