Tlumočení mapy COVID-19 na Univerzitě Johna Hopkinse

Tlumočení mapy COVID-19 na Univerzitě Johna Hopkinse

Důležité

Informace o novém koronaviru (virus, který způsobuje COVID-19) se neustále vyvíjí. Náš nový obsah koronavirů budeme pravidelně obnovovat na základě nově publikovaných recenzovaných nálezů, ke kterým máme přístup. Nejspolehlivější a nejaktuálnější informace naleznete na Web CDC nebo Rady WHO pro veřejnost.

Vzhledem k tomu, že vakcíny COVID se staly tak široce dostupnými, distribuce infekcí se mění. Univerzita Johna Hopkinse zřídila webovou stránku, kde uvidíte počet nakažených lidí, počet úmrtí na COVID-19 a počet vakcín, které byly distribuovány po celém světě.

Mapa níže je snímek obrazovky s koronaviry JSU s vynechanými čísly. Klepněte na tady navštívit živé stránky.

Kliknutím sem zobrazíte live tracker

Jak interpretovat údaje o koronaviru

Vědci z Centra pro systémovou vědu a inženýrství (CSSE) na Univerzitě Johna Hopkinse vyvinuli webový řídicí panel založený na různých zdrojích dat. Řídicí panel hlásí případy až na úroveň provincie v Číně, na úroveň měst v USA, Kanadě a Austrálii a na úroveň země ve všech ostatních oblastech.

Primárním zdrojem dat pro mapu Johns Hopkins je online platforma s názvem DXY . DXY je online komunita lékařů a dalších poskytovatelů zdravotní péče a institucí, která shromažďuje zprávy od místních médií a vlády na úrovni provincie za účelem odhadu celkového počtu případů COVID-19 v reálném čase. Vědci také přidávají případy ručně sledováním různých kanálů Twitter, online zpravodajských služeb a přímé komunikace odesílané prostřednictvím DXY. Čísla případů potvrzují různá zdravotnická oddělení, včetně čínského CDC, Světové zdravotnické organizace (WHO) a evropského CDC.

Pro zprávy na úrovni měst o případech COVID-19 v USA, Kanadě a Austrálii vědci použili data z amerického CDC a kanadské a australské vlády plus různé státní nebo územní zdravotní úřady.

Čtení palubní desky

V pravém horním rohu je uveden počet celkově uzdravených vs. celkových úmrtí. Mějte na paměti, že tato čísla nemusí být zcela spolehlivá kvůli otázkám ohledně testování a kvůli tomu, že lidé s mírnými příznaky nemusí být testováni. Tyto mapy však představují některá z nejlepších dostupných údajů, která v současné době máme, a mohou se rychle změnit.