Ztrácím vlasy. Co s tím mohu dělat?

Ztrácím vlasy. Co s tím mohu dělat?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako ve zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

jaký je rozdíl mezi metoprolol tartarátem a sukcinátem

Odpověď: Existuje spousta věcí, které mohou lidé udělat, zejména mužům, aby jim dorostly vlasy.

První věc, kterou bych řekl někomu, kdo se obává ztráty vlasů, je, že by měl jít k dermatologovi. Když vidím pacienty, kteří ztrácejí vlasy, procházím podrobnou anamnézou a fyzickou prohlídkou s rutinními krevními testy. Jsou to vlasy, které vypadávají v plných shlucích? Pokud se jedná o jednotlivé oblasti vypadávání vlasů, může to být alopecia areata, která má autoimunitní příčinu. Je to vypadávání vlasů s červenými plaky nebo je to psoriatické? Existuje mnoho zdravotních důvodů, takže je musíte vyloučit.

Pokud se jedná o typický případ mužské plešatosti, existuje několik možností. Můžete si vzít lék zvaný Propecia (finasterid), což je pilulka, která pomáhá mužům dorůst vlasy. Můžete vyzkoušet lokální léčbu Rogaine (minoxidil), kterou aplikujete každou noc nebo dvakrát denně na pokožku hlavy.

reklama

1. měsíc léčby vypadávání vlasů čtvrtletně zdarma

Najděte si plán vypadávání vlasů, který vám vyhovuje

Zjistit více

Pak existuje postup zvaný PRP, což je injekce vlastní krve do pokožky hlavy. To je opravdu efektivní. Vezmeme krev jako běžný krevní test a roztočíme ji, abychom oddělili krevní destičky. Tyto destičky mají v sobě hojení ran a růstové faktory a my je injikujeme do pokožky hlavy. Trvá nejméně čtyři ošetření. Nechal jsem pacientům dorůst vlasy. Je to docela pozoruhodné.

A pak existuje něco, čemu se říká laserová čepička, kterou doporučujeme i pacientům. Teorie spočívá v tom, že světlo snižuje zánět a pomáhá vlasům růst.

Pokud jde o nejúčinnější lék, opravdu záleží na tom, jak progresivní je vypadávání vlasů. Někteří lidé mají trochu vypadávání vlasů a já je dám na začátek Rogaine. Existují lidé, jejichž vlasy jdou rychle, a můžete říct, že je to kluzký svah; Dám je na Propeciu. Mnoho lidí, bohužel, nechce užívat léky, protože prostě ne. U těchto pacientů udělám PRP. Zjistil jsem však, že opravdu není jedna věc, která je nejúčinnější. Je to kombinace.

A pokud nefungují, je tu transplantace vlasů, která je mnohem sofistikovanější než dřív. Stále musíte být velmi opatrní, protože jako každá plastická chirurgie, někteří lékaři nemají dovednosti, které mají ostatní. Ale naprosto bych řekl lidem, aby se na to podívali, protože to funguje. Opravdu to může maskovat vypadávání vlasů, pokud máte dostatečné množství dárcovských vlasů.

léky na cholesterol způsobují hubnutí