Aplikace Ice Pack

Lékařsky zkontrolovánood Drugs.com. Naposledy aktualizováno 2. srpna 2021.
CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT:

Jak je led užitečný?

Led lze použít ke snížení otoku a bolesti po zranění nebo operaci. Běžná zranění, která mohou mít prospěch z ledové terapie, jsou podvrtnutí, natažení a modřiny. Použití ledu je nejúčinnější v prvních 1 až 3 dnech po úrazu.

Jak mám aplikovat led?

  • Naplňte sáček drceným ledem asi do poloviny. Před uzavřením sáčku odstraňte vzduch. Použít můžete i sáček mražené zeleniny.
  • Obal s ledem zabalte do látky, abyste si chránili pokožku před omrzlinami nebo jiným zraněním.
  • Přiložte led na poraněné místo na 20 až 30 minut nebo tak dlouho, jak je uvedeno.
  • Po asi 30 sekundách zkontrolujte, zda se na kůži nezměnily barvy nebo zda se na ní netvořily puchýře. Odstraňte led, pokud si všimnete kožních změn nebo cítíte pálení či necitlivost v dané oblasti.
  • Po použití sáček s ledem vyhoďte.
  • Aplikujte led na poraněnou oblast 4krát denně nebo podle pokynů. Zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, kolik dní byste měli aplikovat led.

Kdy mám kontaktovat svého poskytovatele zdravotní péče?

  • Po použití ledu vidíte puchýře, zbělení kůže nebo namodralou barvu.
  • Při použití ledu cítíte pálení nebo necitlivost.
  • Máte dotazy ohledně používání ledových obkladů.

Smlouva o péči

Máte právo pomáhat plánovat svou péči. Dozvíte se o svém zdravotním stavu a o tom, jak jej lze léčit. Prodiskutujte možnosti léčby se svými poskytovateli zdravotní péče, abyste se rozhodli, jakou péči chcete získat. Vždy máte právo léčbu odmítnout. Výše uvedené informace jsou pouze vzdělávací pomůckou. Není určeno jako lékařská rada pro jednotlivé stavy nebo léčby. Poraďte se se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo lékárníkem dříve, než budete dodržovat jakýkoli léčebný režim, abyste zjistili, zda je pro vás bezpečný a účinný.

© Copyright IBM Corporation 2021 Informace jsou určeny pouze pro použití koncovým uživatelem a nesmějí být prodávány, redistribuovány ani jinak používány pro komerční účely. Všechny ilustrace a obrázky obsažené v CareNotes® jsou vlastnictvím společnosti A.D.A.M., Inc. nebo IBM Watson Health.Další informace

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.