Kyselina hyaluronová: typy, výhody a způsob použití

Kyselina hyaluronová: typy, výhody a způsob použití

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová (HA) je přirozeně přítomna v kůži. Funguje jako lubrikant pro klouby a oči, jako protizánětlivý prostředek, který pomáhá při hojení ran, a je jedním z klíčové molekuly spojené s vlhkostí pokožky (Papakonstantinou, 2012).

Důvod: Je super-superabsorpční. Kyselina hyaluronová je molekula cukru schopná udržet ve vodě více než 1 000násobek své hmotnosti, říká Dr. Brendan Camp, MD , dermatolog a dermatopatolog s MDCS: Lékařská dermatologie a kosmetická chirurgie v New Yorku. Působí jako zvlhčovadlo tím, že přitahuje vlhkost na pokožku; výsledkem je pokožka, která vypadá plnější a mladistvější.

jak získat super tvrdé kosti

Životně důležité orgány

  • Kyselina hyaluronová (HA) je přirozeně se vyskytující molekula cukru v těle.
  • Ve vodě pojme až 1 000násobek své hmotnosti.
  • Kvůli této absorpci se používá ve zvlhčovacích a anti-stárnoucích produktech.
  • Existují tři hlavní typy kyseliny hyaluronové a je složkou mnoha produktů péče o pleť.

Přirozená zásoba kyseliny hyaluronové v naší pokožce s věkem klesá. Proč? Je to částečně přirozený proces stárnutí těla a částečně faktory prostředí, jako je kouření a vystavení slunci. To způsobí, že pokožka ztrácí vlhkost. To může vést k známkám stárnutí, jako je ztráta pružnosti, jemné linky a vrásky (Papakonstantinou, 2012).

Výhody kyseliny hyaluronové

Hlavní výhodou kyseliny hyaluronové je, že pomáhá udržovat hydrataci. Dehydratovaná pokožka má nízký obsah vody a může vypadat drsně, suchě, šupinatě a matně. Přidáním vlhkosti na povrch pokožky můžete tuto suchost uklidnit a snížit tak náchylnost ke zranění. Pokud jde o váš obličej, používání produktu péče o pleť obsahující kyselinu hyaluronovou může poskytnout výhody proti stárnutí, jako například vypláchnutí oblastí, které jsou propadlé nebo zvrásněné.

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

Zjistit více

Druhy kyseliny hyaluronové

Ve své čisté formě má kyselina hyaluronová a krátký poločas a rychle degraduje (Saturnino, 2014). Deriváty byly vyvinuty tak, aby byly dlouhodobější a účinnější pro hydrataci pokožky.

jak mohu přirozeně zvýšit hladinu testosteronu

Existují tři typy kyseliny hyaluronové, které můžete vidět v seznamu složek produktů péče o pleť. Produkt může obsahovat pouze jednu z těchto verzí kyseliny hyaluronové nebo kombinaci.

Hydrolyzovaná kyselina hyaluronová má molekuly, které jsou dostatečně malé, aby pronikly kůží. Funguje na úrovni povrchu.

Hyaluronát sodný je solná forma kyseliny hyaluronové. Má nižší molekulovou hmotnost nebo menší molekuly, které jsou schopny proniknout hlouběji do pokožky. Hyaluronát sodný se také používá v dermálních výplních, produktech, které se vstřikují do pokožky, aby se vyhladily vrásky. Příkladem toho je Restylane (FDA, 2018).

Acetylovaný hyaluronát sodný je derivát hyaluronátu sodného, ​​který udržuje více vlhkosti a má delší životnost.

rozdíl mezi obřezanými a neobřezanými

Jak začlenit kyselinu hyaluronovou do rutiny péče o pleť

Několik různých druhů volně prodejných produktů péče o pleť obsahuje kyselinu hyaluronovou a lze je začlenit do rutiny péče o pleť pro hydrataci suché pokožky nebo proti stárnutí. Patří mezi ně zvlhčovače, séra, masky a oční krémy.

Potenciální vedlejší účinky kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová je přirozená látka v pokožce a produkty HA mají tendenci mít nízký výskyt vedlejších účinků a jsou pro většinu lidí bezpečné. Pokud se u vás při používání přípravku s kyselinou hyaluronovou vyskytnou nežádoucí účinky, přestaňte jej používat a poraďte se s poskytovatelem zdravotní péče.

Reference

  1. Centrum pro přístroje a radiologické zdraví. (n.d.). Dermální plniva schválená Centrem pro zařízení a radiologické záření. Citováno z https://www.fda.gov/medical-devices/cosmetic-devices/dermal-fillers-approved-center-devices-and-radiolog-health-0
  2. Papakonstantinou, E., Roth, M. a Karakiulakis, G. (2012). Kyselina hyaluronová: klíčová molekula při stárnutí pokožky. Dermato-endokrinologie, 4 (3), 253–258. doi: 10,4161 / derm.21923 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23467280/
  3. Saturnino, C., Sinicropi, M. S., Parisi, O. I., Iacopetta, D., Popolo, A., Marzocco, S., ... Puoci, F. (2014). Acetylovaná kyselina hyaluronová: Vylepšená biologická dostupnost a biologické studie. BioMed Research International, 1. – 7. doi: 10.1155 / 2014/921549 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25114930/
Vidět víc