Jak používat opasek

Lékařsky zkontrolovánood Drugs.com. Naposledy aktualizováno 2. srpna 2021.
CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT:

Co je to běžecký pás?

Pás pro chůzi je bezpečnostní zařízení, které někomu pomáhá při pohybu, například z postele na židli. Pás se také používá jako pomoc při držení někoho při chůzi, pokud je příliš slabý na to, aby mohl chodit sám. Pás pro chůzi vám pomůže poskytnout oporu a pomůže zabránit pádu. Snižuje také riziko poranění zad, zatímco pomáháte osobě pohybovat se nebo chodit.

Jaké druhy běžeckých pásů se používají?

Běžecký pás je obvykle asi 1½ až 4 palce (3,8 až 10 centimetrů) široký a 54 až 60 palců (137 až 152 centimetrů) dlouhý. Opasek je vyroben z plátna, nylonu nebo kůže s přezkou na jednom konci. K dispozici je několik druhů běžeckých pásů. Poskytovatel zdravotní péče dané osoby může pomoci rozhodnout, který pás pro chůzi použít.Jak mohu použít běžecký pás?

  • Dejte opasek osobě kolem pasu přes její oděv sponou vpředu.
  • Provlékněte pásek zuby přezky. Pás protáhněte dalšími 2 smyčkami, abyste jej zablokovali.
  • Ujistěte se, že pás dobře drží a má dostatek místa, abyste se pod něj dostali prsty.
  • Je-li to možné, měli byste dotyčného vyzvat, aby zatlačil na židli nebo postel, zatímco vy se nakloníte dopředu a uchopíte pás na obou stranách. Osoba by měla být držena v pase namísto paží nebo ramen.
  • Zvedněte nebo přesuňte osobu pomocí svalů paží a nohou. Nepoužívejte zádové svaly.
  • Při pohybu nebo zvedání osoby neotáčejte své tělo.
  • Když s danou osobou skončíte s pohybem nebo chůzí, sejměte pás.
Pás pro chůzi

Smlouva o péči

Máte právo pomáhat plánovat svou péči. Dozvíte se o svém zdravotním stavu a o tom, jak jej lze léčit. Prodiskutujte možnosti léčby se svými poskytovateli zdravotní péče, abyste se rozhodli, jakou péči chcete získat. Vždy máte právo léčbu odmítnout. Výše uvedené informace jsou pouze vzdělávací pomůckou. Není určeno jako lékařská rada pro jednotlivé stavy nebo léčby. Poraďte se se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo lékárníkem dříve, než budete dodržovat jakýkoli léčebný režim, abyste zjistili, zda je pro vás bezpečný a účinný.

© Copyright IBM Corporation 2021 Informace jsou určeny pouze pro použití koncovým uživatelem a nesmějí být prodávány, redistribuovány ani jinak používány pro komerční účely. Všechny ilustrace a obrázky obsažené v CareNotes® jsou vlastnictvím společnosti A.D.A.M., Inc. nebo IBM Watson Health.

Další informace

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.