Jak zvrátit stárnutí: věci, které můžete udělat dnes

Jak zvrátit stárnutí: věci, které můžete udělat dnes

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Ačkoli jsou obavy o stárnutí u mých pacientů vždy normální, jsou častější než kdykoli předtím, než začala pandemie koronaviru. Teď, když vidím některé pacienty bezpečně osobně, první věc, kterou všichni říkají, je, že mám pocit, že vypadám starý. Stárnutí může být způsobeno celou řadou fyzických a psychologických zdrojů - například starostí o ekonomiku po dobu tří měsíců - ale základní proces stárnutí je stejný: Naše tělo je tvořeno miliony buněk. Tyto buňky se neustále nahrazují, jak staré buňky odumírají. Stále se množí znovu a znovu. Buňka má však stanovený počet případů, kdy se může množit, než zemře. Takže v celém těle, jak se poškozuje více buněk, začnete vykazovat známky stárnutí.

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

jak zpomalit vypadávání vlasů

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

Zjistit více

V mladém věku je vaše tělo schopné opravit poškozené buňky. S přibývajícím věkem však systém oprav není tak efektivní, jako tomu bylo dříve. Naše orgány se skládají z různých skupin tkání, takže stejný koncept platí i pro naše orgány. Buňky jsou stavebními kameny našich těl a tkání. Jak stárneme, naše buňky se přestanou dělit a umírat, a proto se naše tkáně začnou měnit, stejně jako naše orgány. Začínají stárnout a pomalu ztrácejí své funkce a projevují účinky stárnutí. Dobrým příkladem jsou vaše kožní buňky: čím méně kožních buněk máte, tím je pokožka tenčí a tím méně elastinu budete mít, což způsobí vznik vrásek.

Z kosmetického hlediska nejsou vrásky a jemné linky jedinými známkami stárnutí, proto by ošetření nebo taktika proti stárnutí měla být zaměřena nejen na tyto. Mezi tyto další kosmetické značky stárnutí pokožky patří hyperpigmentace, tmavé skvrny, sluneční skvrny a nerovnoměrná struktura a tón. Díky tomu všemu může jeden vypadat starší a pokud se snažíte vypadat mladší, je důležité řešit všechny problémy s pokožkou stejně.

Je možné zvrátit stárnutí?

Není možné úplně zvrátit stárnutí; je to proces života. Můžete jej však zpomalit a pomáhat předcházet nemocem souvisejícím s věkem zdravým životním stylem, jak stárnete, a pomocí léčby, která pomáhá zpomalit fyzické příznaky stárnutí. To zahrnuje zdravé návyky, jako je udržování zdravé výživy, vyhýbání se slunci, aby se zabránilo poškození sluncem (nebo nošení opalovacího krému, když je to nevyhnutelné), a cvičení - což pomůže při budování svalové hmoty, která může vyplnit volnou pokožku a vypadat pevněji a odolněji . Všechny tyto věci mohou pomoci zpomalit stárnutí a vytvořit mladistvý vzhled. Interně tyto zdravé návyky mohou také zajistit váš biologický věk, jak staré se vaše tělo zdá, kroky za vaším chronologickým věkem nebo kolik let jste naživu.

Existují také kosmetické procedury, které mohou zpomalit stárnutí, na které se lidé mohou odvolávat, když mluví o tom, jak zvrátit stárnutí. Mnoho produktů pro péči o pleť proti stárnutí může pomoci snížit příznaky stárnutí, jako jsou jemné linky a vrásky. Produkty, které obsahují retinol, kyselinu hyaluronovou, vitamin C, jsou všechny úžasné ingredience, které pomáhají vaší pokožce vypadat mlaději a zdravěji. Jak stárnete, s vaší pokožkou se stane několik věcí: můžete se odbarvit (tmavé skvrny) od vystavení slunci, mohou se tvořit vrásky a jemné linie a vaše pokožka může ztratit objem kvůli nedostatku kolagenu. Tyto produkty tyto obavy řeší. Například kyselina hyaluronová pomáhá vašim kožním buňkám zadržovat více vody, což vytváří baculatou a orosenou pleť, která vypadá mladší. Vitamin C může zesvětlit tmavé skvrny a retinol je známý svou schopností zjemňovat jemné linie a vrásky. Jedná se o všechny snadné zásahy, které můžete zahájit včas na prevenci a dělat z domova.

Ale pokud chcete silnější přístup, existují také postupy, které může provést dermatolog, který agresivněji řeší tyto kožní problémy na buněčné úrovni. Ještě lépe, některé z těchto postupů vám pomohou nejen řešit aktuální problémy s pokožkou, ale také zabránit budoucím. Tyto zahrnují:

  • Thermage. Toto ošetření využívá radiofrekvenční technologii k bezpečnému zahřátí vnitřních vrstev pokožky. Thermage je skvělý postup, protože napíná pokožku podporou nového růstu kolagenu. Teplo napíná existující kolagen a poskytuje vám okamžité zpevňující výsledky a zároveň povzbuzuje vaše tělo, aby produkovalo více vlastního kolagenu, což znamená, že výsledky se dostavují dlouho poté, co jste opustili kancelář. Neexistují žádné prostoje a většina lidí to dělá každý rok a půl, což usnadňuje údržbu.
  • Fraxel. Fraxel je neinvazivní laserová léčba, která má dvě nastavení: jedno pro hyperpigmentaci před poškozením sluncem a druhé pro jizvy a vrásky po akné. Vzhledem k tomu, že pokožka opravuje drobná poranění způsobená laserem, pracuje také na růstu nových kožních buněk a léčení starších poškození viditelných na slunci a dalších problémech. Tomu říkám magická guma kvůli jeho dramatickým výsledkům.
  • Kožní výplně. Tato léčba řeší vychrtlý, propadlý vzhled, který se někdy stává, jak stárneme. Jak stárneme, náš kolagen - který dodává části struktury našeho těla, jako jsou naše tváře a rty - se rozpadá. Existuje mnoho různých typů výplní, které mohou tyto oblasti opět plést, takže vypadají mladistvěji. Nevrací proces, ale vytváří jeho vzhled.
  • Neuromodulátory. Ačkoli Botox je nejznámější, existuje také Dysport a Xeomin. Tyto injekce vytvářejí mladistvý vzhled vyhlazením jemných linek a vrásek. Mohou však také v budoucnu předcházet známkám stárnutí. Protože tato léčba brání pohybu svalů, mohou zastavit formování budoucích linií.

Ale měli byste také hrát obranu

Odvrácená strana mince spočívá v tom, že určité návyky mohou stárnutí urychlit. Chcete se vyhnout všem různým způsobům, jak byste mohli mít špatné stravovací návyky. Například nedostatek antioxidantů povede k poškození kožních buněk v důsledku volných radikálů. Další věcí, které byste se měli vyhnout, je kouření a pití, které mohou mít drastické účinky na vaše zdraví a vzhled. Kouření může způsobit jemné linie a vrásky; díky tomu bude vaše pokožka vypadat matně a méně mladistvě a celkově bude vypadat starší, než již jste. Vyhýbejte se slunci bez opalovacího krému; nadměrné vystavení slunci může vést k poškození sluncem, což má za následek vrásky, sluneční skvrny a špatnou strukturu pokožky.

jak dlouho bude ashwagandha fungovat

Nekosmetické způsoby zvrácení stárnutí

Stárnutí je interní a externí proces. To znamená, že kosmetické procedury k řešení vnějších známek stárnutí nejsou vaší jedinou možností, pokud holisticky uvažujete o zvrácení stárnutí. Přerušovaný půst může být například jedním z nástrojů, které můžete použít. Může zvýšit metabolickou aktivitu těla, což vede k celkovému zlepšení zdraví - a také pokožky. Je však také důležité si uvědomit, že i při těchto strategiích proti stárnutí musíte dosáhnout zdravé rovnováhy. Pokud půst zesílí až do bodu, kdy negativně ovlivní výživu, budou na pokožce patrné známky. Je důležité najít správnou rovnováhu, abyste nepoškodili pokožku a hlavně zdraví.