Jak rozšířený je HPV? Je velká šance, že to pochopíte

Jak rozšířený je HPV? Je velká šance, že to pochopíte

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako u zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

A. HPV je vysoce rozšířený virus. Data naznačují, že 80% sexuálně aktivních lidí se v určitém okamžiku svého života nakazí HPV. Většina lidí však nikdy ani neví, že má virus. Navíc pouze některé typy viru jsou potenciálně rakovinné.reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).Zjistěte více

Neřekl bych, že je to nakažlivé, jen že je to velmi, velmi běžné. Je to onemocnění, které postihuje část vašeho těla, kde dojde ke kontaktu kůže na kůži. Virus se vyvinul tak, aby se šířil; sexuální kontakt je pro něj velmi snadné zneužít.

Nyní se snažíme, aby se očkování proti HPV stalo součástí rutinních imunizací dítěte. Doporučujeme očkovat až do věku 26 let. Existují údaje, že vakcína je účinná a ochranná až do věku 45 let, ale na populační úrovni nedoporučujeme očkování všech od 26 do 45 let, protože Zdá se, že není nákladově efektivní podle toho, kde je břemeno nemoci. Pokud je vám více než 26 let, je to, zda si vakcínu pořídit, sdílený rozhodovací proces mezi vámi a vaším poskytovatelem zdravotní péče, v závislosti na vašich rizikových faktorech.