Kolik stojí test Covid?

Kolik stojí test Covid?

Důležité

Informace o novém koronaviru (virus, který způsobuje COVID-19) se neustále vyvíjí. Náš nový obsah koronavirů budeme pravidelně obnovovat na základě nově publikovaných recenzovaných nálezů, ke kterým máme přístup. Nejspolehlivější a nejaktuálnější informace naleznete na Web CDC nebo Rady WHO pro veřejnost.

Během pandemie koronavirů jsme se měli všichni hodně starat. I když nikdo, koho znáte, neochorel, pravděpodobně jste to vyřešili velké životní posuny , jako je například uzamčení, práce z domova nebo děti v domácím vzdělávání. Takže starosti s tím, kolik stojí test covid, by neměly být další z těchto starostí, bez ohledu na vaši zdravotní situaci. Tady je to, co potřebujete vědět o nákladech spojených s testováním a všech možnostech, pokud jde o testovací soupravy COVID-19.

Životně důležité orgány

 • Podle zákona CARES přijatého Kongresem USA v roce 2020, pokud se váš poskytovatel zdravotní péče rozhodne, že potřebujete test COVID-19, měl by být zdarma, ať už máte či nemáte zdravotní pojištění.
 • Toto pravidlo však má určitá omezení. Test musí být od schváleného zdravotnického zařízení nebo lékárny a typ testu, který dostáváte, musí být schválen FDA.
 • Pokud se váš poskytovatel zdravotní péče rozhodne, že v budoucnu budete potřebovat další test COVID-19, nemělo by to pro vás být ani zadarmo; počet nezbytných testů, které lze u každé osoby absolvovat, není nijak omezen.
 • Domácí testy na předpis obecně vyžadují platbu předem a stojí 100–150 $, za které byste měli být později vráceni.
 • Existuje několik volně prodejných testovacích souprav COVID-19, které stojí mezi 20 a 40 dolary.

Kolik stojí testování?

Pokud se poskytovatel zdravotní péče rozhodne, že potřebujete test COVID-19, mělo by být zdarma, ať už máte či nemáte zdravotní pojištění. Lékařsky nutné testy (jako u testů objednaných zdravotníkem) musí být kryty pojištěním nebo buďte zdarma pro ty, kteří to nemají, podle zákona FFCRA (Families First Coronavirus Response Act) a zákona CARES přijatého Kongresem v roce 2020 (CMS, 2020).

Zdarma znamená podle těchto zákonů absolutně žádné hotové náklady. To znamená, že žádný copay ani odpočitatelný. Pojišťovací společnosti jako UnitedHealthcare, Blue Cross Blue Shield a Aetna to na svých webových stránkách opakují. Pokud se poskytovatel zdravotní péče rozhodne, že to potřebujete další test k budoucímu datu by to mělo být být také pokryty bez nákladů pro vás (CMS, 2020).

To ale neznamená, že za test COVID-19 nedostanete účet. Pokud dostanete účet a víte, že váš test byl objednán poskytovatelem zdravotní péče, kontaktujte svou pojišťovnu, Medicaid nebo Medicare, abyste chybu vyřešili. Jedna žena byla za její test účtována částka 50 $ , ale poplatek byl vrácen poté, co problém předala svému poskytovateli pojištění (Kliff, 2020).

Náklady na rychlý test na koronaviry se mohou lišit od ceny a PCR koronavirový test . Možná budete také muset zaplatit za určité služby, které poskytovatel zdravotní péče považuje za nezbytné, než se necháte otestovat na COVID-19. Například budete možná potřebovat nejprve test na jiné infekce horních cest dýchacích, na které se zákon CARES bohužel nevztahuje. V takovém případě by váš pojišťovna pravděpodobně pokryla část nákladů spojených s testy, které nejsou COVID-19. Kolik je kryto a částka, kterou vám zbývají, závisí na vaší pojišťovně a plánu zdravotního pojištění, pokud ho máte.

Váš test COVID-19 také není zdarma, pokud je vyžadován kýmkoli jiným než poskytovatelem zdravotní péče. Pokud například váš zaměstnavatel vyžaduje, abyste před návratem do práce absolvovali test COVID-19, pak jej udělejte není pokryta FFCRA (CMS, 2020). Kolik za test v této situaci znovu zaplatíte, závisí na poskytovateli zdravotního pojištění a individuálním plánu.

Můžeš použít tento nástroj najít ve vašem okolí testovací web, který poskytuje přístup k bezplatnému testování (HRSA, 2020). Testy COVID-19, na které se vztahuje FFCRA jsou k dispozici také ve vybraných lékárnách , včetně CVS, Walgreens, Rite Aid a Walmart (HHS, 2020).

Domácí testovací soupravy COVID-19

Pro lidi s mírnými příznaky nebo kteří se nemohou dostat do testovacího zařízení jsou domácí testy vzrušující volbou, která může být brzy široce dostupná. Jedna skvělá věc na všech domácí testovací soupravy je, že si můžete vzorek vyzvednout sami doma. V závislosti na testu může být váš vzorek analyzován také doma, nebo může být nutné jej odeslat do laboratoře k analýze (CDC, 2021).

Několik společností poskytlo domácí testovací soupravy a soupravy pro domácí odběr, ale na všechny se nevztahuje FFCRA. Pokud chcete některému z těchto testů účtovat své pojištění, budete si muset vybrat ten, kterému bylo uděleno povolení k nouzovému použití FDA (CMS, 2020). Zkoušky, kterým bylo uděleno toto schválení, zahrnují:

 • Ellume
 • Everlywell
 • Pojďme se zkontrolovat
 • Lucira
 • LumiraDx
 • Laboratoře P23
 • Fosfor
 • Obrázek Fulgent Genetics
 • Pixel od LabCorp

Několik společností, jako je Vitagene , také prodávají domácí testovací soupravu na sliny, která byla schválena pro nouzové použití společností FDA (Vitagene, 2020; FDA, 2020).

Potřebuji k získání domácí testovací soupravy recept?

Mnoho z těchto domácích sad vyžaduje lékařský předpis. Některé společnosti mají zdravotnické odborníky z oblasti péče o tělo, kteří se vás ptají na vaši anamnézu a příznaky. Pokud zjistí, že jste pro zkoušku způsobilí, mohou mu vydat recept. Nebojte se - pokud nemůžete získat lékařský předpis, nemáte na výběr.

Kolik stojí domácí testy?

Mnoho domácích testů COVID-19 vyžaduje platbu předem, což znamená, že budete muset požádat o vrácení peněz svého poskytovatele pojištění. Objednávání testů na předpis online stojí v průměru mezi 100 a 150 USD. Jedinou výjimkou je Test LabCorp Pixel COVID-19 . Při online objednávce si můžete zvolit, že vám společnost vyfakturuje vaše pojištění, nebo vláda může pomoci těm, kteří nejsou pojištěni (LabCorps, 2021).

Pokud nemáte nárok na pokrytí svého testu COVID-19, ale přesto si chcete objednat domácí sadu, nemáte na výběr. The FDA schválila první volně prodejný domácí test COVID-19 , Ellume, v prosinci 2020 (FDA, 2020). Tento test bude možné zakoupit v lékárnách, lékárnách a online a by měla stát kolem 30 $ (NIH, 2020).

peeling kůže na penisu std

Kdy bych se měl nechat otestovat?

Pokud v současné době máte příznaky COVID-19, jste v blízkém kontaktu (do šesti stop po dobu 15 minut nebo více) s někým, kdo má COVID-19, nebo pokud vám to řekne poskytovatel zdravotní péče, měli byste se nechat otestovat .

Lidé, kteří se ocitli v situacích, kdy se nemohli společensky distancovat nebo kteří se účastnili aktivit, které je vystavují vyššímu riziku COVID-19 (jako je cestování, velká setkání nebo přeplněné vnitřní prostředí), by měli také absolvovat test hotovo (CDC, 2020).

Pokud splňujete kterékoli z těchto kritérií, obraťte se na zdravotnického pracovníka, místní středisko urgentní péče nebo na svého lékaře státní zdravotní oddělení o tom, co dělat dále, aby bylo možné podstoupit testování (CDC, 2020).

Můžete také použít Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) samokontrolní nástroj pokud si nejste jisti, co dělat (CDC, 2020). Vláda navíc vytvořila nástroj, který najde testování míst ve vašem okolí na které se vztahuje zákon FFRCA a CARES (HRSA, 2020). Bezplatné testování je k dispozici také ve vybraných lékárnách , včetně CVS, Walgreens, Rite Aid a Walmart (HHS, 2020). Mnoho z těchto lékáren nabízí online screeningové nástroje, které vám pomohou zjistit, zda máte nárok na test COVID-19, než si objednáte schůzku.

Reference

 1. Aetna. (n.d.). COVID-19 Časté dotazy k testování a léčbě pro členy Aetna. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.aetna.com/individuals-families/member-rights-resources/need-to-know-coronavirus/testing-treatment-information.html
 2. Blue Cross Blue Shield Association (BCBSA). (2020, 6. března). Společnosti Blue Cross a Blue Shield oznamují pokrytí testů na koronaviry pro členy a další kroky k rozšíření přístupu k péči o koronaviry. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.bcbs.com/press-releases/blue-cross-and-blue-shield-companies-announce-coverage-of-coronavirus-testing
 3. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2020, 6. srpna). Státní a územní zdravotnická oddělení. Citováno 08.01.2021 z https://www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html
 4. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2020, 7. prosince). Testování na COVID-19. Citováno 08.01.2021, z https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/symptoms-testing/testing.html
 5. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2020, 28. prosince). Samokontrola koronaviru. Citováno 08.01.2021, z https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/symptoms-testing/coronavirus-self-checker.html
 6. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2021, 7. ledna). Testování doma. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/testing/at-home-testing.html
 7. Centra pro Medicare a Medicaid Services (CMS). (2020, 11. dubna). NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY O RODINÁCH PRVNÍ ZÁKON O ODPOVĚDI NA KORONAVIRUS A PODPORA, RELIEF A EKONOMICKÁ BEZPEČNOSTNÍ ZÁKONA IMPLEMENTACE ČÁST 42. Citováno 11. ledna 2021 z https://www.cms.gov/files/document/FFCRA-Part-42-FAQs.pdf
 8. Zdraví a lidské služby (HHS). (2020, 28. prosince). Komunitní testovací stránky pro COVID-19. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.hhs.gov/coronavirus/community-based-testing-sites/index.html
 9. Správa zdravotnických zdrojů a služeb (HRSA). (n.d.). Najděte zdravotní středisko. Citováno 12. ledna 2021 z https://findahealthcenter.hrsa.gov/
 10. Kliff, S. (2020, 9. září). Testy na koronaviry mají být zdarma. Překvapivé účty stejně přijdou. Citováno 17. ledna 2021 z https://www.nytimes.com/2020/09/09/upshot/coronavirus-surprise-test-fees.html
 11. LabCorps. Test COVID-19 (At-Home Collection Kit). (2021, 3. ledna). Citováno 12. ledna 2021 z https://www.pixel.labcorp.com/at-home-test-kits/covid-19-test-home-collection-kit
 12. Národní instituty zdraví (NIH). (2020, 15. prosince). Domácí test COVID-19 financovaný NIH jako první obdrží povolení od FDA bez předpisu. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.nih.gov/news-events/news-releases/nih-funded-covid-19-home-test-first-receive-over-counter-authorization-fda
 13. UnitedHealthcare. (n.d.). Pokrytí testováním a ošetřením COVID-19. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.uhc.com/health-and-wellness/health-topics/covid-19/coverage-and-resources
 14. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (2020, 15. prosince). Aktualizace koronaviru (COVID-19): FDA autorizuje test antigenu jako první volně prodejný plně domácí diagnostický test na COVID-19. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/coronavirus-covid-19-update-fda-authorizes-antigen-test-first-over-counter-fully-home-diagnostic
 15. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (2020, 8. května). Aktualizace koronaviru (COVID-19): FDA autorizuje první diagnostický test s použitím domácího odběru vzorků slin. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/coronavirus-covid-19-update-fda-authorizes-first-diagnostic-test-using-home-collection-saliva
 16. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (2020, 18. srpna). Nejčastější dotazy týkající se povolení nouzového použití (EUA) pro zařízení - COVID-19. Citováno 12. ledna 2021 z https://www.fda.gov/medical-devices/coronavirus-disease-2019-covid-19-emergency-use-authorizations-medical-devices/faqs-emergency-use-authorizations-euas-medical-devices-during- pandemie covid19
 17. Vitagene. (2020, 16. prosince). COVID-19 Home Saliva Test Kit: FDA EUA Authorized. Citováno 12. ledna 2021 z https://vitagene.com/products/covid-19-saliva-test-kit/
Vidět víc