Jak zhubnout ve tváři

Jak zhubnout ve tváři

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Baculaté tváře jsou na dítěti nebo malém dítěti rozkošné - zdá se, že máme evoluční nutkání je štípnout, že? Přesto se zdá, že tyto kulaté tváře po určitém věku pro některé ztratily přitažlivost. Pokud máte obavy o své baculaté čelisti, možná budete chtít provést rychlou opravu, aby byl váš obličej štíhlejší. Bohužel neexistují žádné rychlé opravy, ale některé změny životního stylu vám mohou pomoci.Životně důležité orgány

 • Tuk na obličeji je částečně způsoben vaší genetikou, tvarem těla a tím, kde si ukládáte tuk.
 • Nejúčinnějším způsobem, jak ztratit tuk na obličeji, je celkově zhubnout.
 • Stravovací návyky mohou zlepšit stravovací návyky, jako je omezení příjmu sodíku a alkoholu při současném zvýšení spotřeby vody a vlákniny. Může také pomoci dostatek spánku a cvičení.
 • Cvičení na obličej a natáčení obličeje nejsou prokázána a je nepravděpodobné, že budou samy o sobě účinné; v kombinaci s jinými změnami životního stylu však mohou pomoci s tukem na obličeji.

Jak zhubnout ve tváři

Pokud vás trápí buclaté tváře nebo dvojitá brada, udělejte krok zpět a zhodnoťte svou celkovou tělesnou hmotnost. Nejlepší způsob, jak ztratit tuk na obličeji, je celkově zhubnout.

Mnoho internetových stránek podporuje tvrzení o redukci tuku na obličeji - jinými slovy triky, jak zhubnout ve tváři. Bohužel mnoho studie Ukažte, že na hubnutí nemůžete cílit jen na jednu konkrétní oblast (Ramírez-Campillo, 2013). Stejně jako spousta sit-upů vás může posílit, ale nemusí nutně zmenšit vaše břišní tuk samy o sobě nemůžete opravdu zhubnout, aniž byste celkově ztratili tělesný tuk (Vispute, 2011).

příčiny vysokého testosteronu u žen

Proč tedy někteří lidé mají tlusté tváře a jiní ne?Jak již bylo zmíněno, tuk na obličeji je často odrazem vašeho celkového stavu hmotnosti. U některých lidí může mít otok obličeje zdravotní důvod, jako je dlouhodobé užívání kortikosteroidů nebo Cushingův syndrom (zdravotní stav, který způsobuje měsíční facii). Ale pro většinu lidí je zvýšení tuku na obličeji známkou přírůstku hmotnosti celého těla. To vás nepřekvapí, když si to uvědomíte přes 40% dospělých Američanů má obezitu (CDC, 2020).

reklama

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDAPlenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistit více

Zatímco vaše váha hraje roli v tuku na obličeji, stejně tak vaše genetika, tvar těla a další faktory, které nemůžete ovlivnit. Někteří lidé přibírají na tvářích, jiní na břiše nebo na bocích a další na různých místech. Někdy si můžete všimnout otoku obličeje, který může být způsoben zadržováním vody nebo otokem - není to tuk a může se to každý den měnit.

Změny životního stylu pro štíhlejší tvář

Ztráta hmotnosti může být náročná - neexistují žádné zkratky. Studie ukažte, že nejúčinnějším způsobem, jak zhubnout, včetně tuku na obličeji, je sníst méně kalorií, než kolik spotřebujete; to znamená kombinaci stravy a cvičení (Johns, 2014). Změna však vyžaduje čas - nikdo přes noc neschudne. Dobrou zprávou je, že existují některé změny životního stylu, které můžete přijmout v kombinaci s hubnutím, abyste dosáhli štíhlejší tváře.

Vyvarujte se nadbytku sodíku

Sodík je základní minerál, který tělo potřebuje k fungování. Nejen, že je součástí kuchyňské soli, ale sodík se nachází v mnoha našich potravinách. Američané bohužel jedí příliš mnoho sodík ; kolem 90% lidí v USA konzumujte více než doporučené denní množství 2300 mg sodíku (Jackson, 2016). Většina tohoto přebytku pochází z potraviny že se dostáváme mimo domov, jako jsou zpracovaná jídla a stravování (Harnack, 2017).

Voda následuje sodík. Když přijmete přebytek sodíku, vaše tělo se zadržuje vody, která se nazývá zadržování vody nebo nadýmání. Můžete to vidět na oteklých kotnících nebo otokech obličeje, zejména ráno. Přečtěte si etikety na potravinách a pokud je to možné, vyhněte se příliš velkému množství sodíku. I když tento zvyk může pomoci vaší tváři vypadat štíhlejší, může také zlepšit váš krevní tlak a je součástí zdravá strava .

Zahrňte více vlákniny / celých zrn

Další modifikací stravy, kterou můžete udělat, je jíst více vlákniny a celých zrn. Jíst stravu bohatou na vlákno propaguje ztráta váhy , což může snížit tuk na obličeji (Miketinas, 2019). Celá zrna a vláknina jsou také prospěšné pro vaše celkové zdraví a blahobyt; snižují vaše riziko obezity, srdečních chorob, cukrovky a dalších (AHA, 2016). Podobně, snížení množství rafinovaných sacharidů, jako jsou sladké nápoje, bílý chléb atd., Může také zlepšit vaše celkové zdraví.

Pít více vody

Když nepijete dostatek vody, vaše tělo přejde do ochranného režimu a drží se více vody (Popkin, 2010). To by mohlo přispět k otoku tváře. Také by vám mohlo pomoci pití vody, zejména před jídlem ztráta váhy (Jeong, 2018).

Kolik vody byste tedy měli konzumovat? Neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo týkající se toho, kolik šálků vody byste měli denně vypít. Vodu získáváme z různých zdrojů, nejen z naší láhve na vodu - mnoho potravin také obsahuje vodu. Problémy začnou vznikat pokud přijmete méně než 1,8 litru (61 šálků) vody z jídla a pití za 24 hodin (Armstrong, 2018).

Omezte příjem alkoholu

Příliš mnoho alkoholu může vést mimo jiné k dehydrataci. Jak jsme již zmínili, dehydratace může způsobit zadržování vody a ovlivnit štíhlost vašeho obličeje. Pokud jste někdy zažili noc silného pití, možná jste si všimli, že váš obličej ráno vypadá nafouklejší a oteklejší. Příjem alkoholu také zvyšuje vaše riziko přibývání na váze a rozvoj obezity (Traversy, 2015). Konzumace alkoholu v rozumné míře a pití více nealkoholických nápojů může zabránit tomu, aby vaše tvář vypadala tlustá.

Dostatečně se vyspat

Studie ukazují, že mezi spánkem a spánkem existuje vztah metabolismus . Někteří naznačují, že může existovat souvislost mezi nedostatkem spánku a přírůstkem hmotnosti v důsledku měnících se hladin hormonů, což způsobí, že budete více jíst a ukládat tuk. Zvýšená tělesná hmotnost může vést k většímu množství tuku na obličeji. Dostatečný spánek vám může pomoci udržet si váhu a udržet štíhlý obličej (Hirotsu, 2015).

Cvičit pravidělně

Většina lidí přemýšlí o dietě, pokud jde o hubnutí, včetně tuku na obličeji. Cvičení je stejně důležité - nejen pro odbourávání tuků, ale také pro vaši celkovou pohodu. Každá fyzická aktivita je lepší než žádná. Doporučuje americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) 150-300 minut týdně kardio (aerobní cvičení) střední intenzity, jako je rychlá chůze v kombinaci se dvěma dny v týdnu silového tréninku. Kardio s vysokou intenzitou, jako je běh nebo jogging, může vést k dalším ztráta váhy , včetně ztráty tuku na obličeji (Chiu, 2017).

Cvičení na hubnutí - stejně účinné jako zdravá strava?

14 minut čtení

Cvičení na obličej nebo jóga na obličeji

Mnoho internetových stránek podporuje konkrétní obličejová cvičení nebo obličejovou jógu, aby se zbavil tuku na obličeji, zlepšil svalový tonus a vypadal mladší. Data jsou neprůkazné zda tato cvičení skutečně fungují; tyto studie využívají různá obličejová cvičení, protahování, masáž obličeje (Van Borsel, 2014). Jeden malý studie naznačuje, že používání těchto obličejových cvičení po dobu 20 týdnů může zlepšit vzhled obličeje, je však zapotřebí dalšího výzkumu (Alam, 2018). Příklady obličejová cvičení zahrnout (D’souza, 2014):

 • Zvedání a spouštění obočí
 • Spojte obočí tím, že uděláte rozzlobený obličej
 • Mačkání víček zavřeno
 • Vytlačte své rty (představte si přehnanou polibkovou tvář)
 • Extrémní vynucený úsměv
 • Nafoukněte tváře a pohybujte vzduchem ze strany na stranu

Jak bylo uvedeno výše, není pravděpodobné, že by bodové zmenšení fungovalo samo o sobě. Tato cvičení vám však mohou pomoci zeštíhlit tvář v kombinaci s dalšími opatřeními na hubnutí.

Obličejové válečky

Válečky na obličej nebo masážní válečky tvrdí, že snižují otoky obličeje zlepšením lymfodrenáže a stimulací průtoku krve. Předpokládá se, že zlepšením lymfodrenáže snížíte zadržování tekutin v obličeji. Jedna studie ukázala, že se tyto válečky mohou vylepšit průtok krve tváří v tvář (Akane, 2018).

Další potenciální teorie spočívá v tom, že obličejové válečky fungují ochlazováním pokožky. Většina těchto válečků je vyrobena z kamenů, často z nefritu nebo křemene, nebo z kovu - jedná se o materiály, které jsou obvykle studené na dotek. Použití těchto chladicích válečků může potenciálně snížit zánět a otok obličeje (myslete na lidi, kteří si na oči dávají studené okurky).

I když je možné, že nefritové válečky mohou zlepšit otoky nebo otoky obličeje, nemohou snížit přebytečný tuk v obličeji - jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je zhubnout.

Zlepšete svůj životní styl a vylepšete svou tvář

Váš obličej je součástí toho, co vás dělá tak výjimečným - je to kombinace vaší genetiky a prostředí a měli byste se cítit pohodlně ve své vlastní kůži. Pokud vám však vadí váš otok obličeje, můžete s tím něco udělat. I když se nemůžete konkrétně zaměřit na hubnutí ve tváři, celkové snížení hmotnosti vám může poskytnout štíhlejší obličej. V kombinaci s dalšími změnami, jako je dobrá hydratace, zdravá strava s nízkým obsahem sodíku a s vysokým obsahem vlákniny, a snížení příjmu alkoholu, vám může pomoci ztratit tuk na obličeji a získat tenkou tvář, kterou jste vždy chtěli.

Reference

 1. Akane M, Kaori S, Naoyuki H. (2018). Krátkodobé a dlouhodobé účinky použití masážního válečku na obličej na průtok krve pokožkou obličeje a cévní reaktivitu. Complementary Therapies in Medicine, 41; 271-276. doi: 10.1016 / j.ctim.2018.09.009. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30477852/
 2. Alam, M., Walter, A. J., Geisler, A., Roongpisuthipong, W., Sikorski, G., Tung, R., & Poon, E. (2018). Sdružení cvičení na obličeji se vzhledem stárnutí. JAMA Dermatology, 154 (3), 365–367. doi: 10,1001 / jamadermatol.2017.5142. Citováno z https://jamanetwork.com/journals/jamadermatology/fullar Article/2666801
 3. American Heart Association (AHA). (2016, září). Celá zrna, rafinovaná zrna a vláknina. Citováno dne 19. února 2021 z https://www.heart.org/en/healthy-living/healthy-eating/eat-smart/nutrition-basics/whole-grains-refined-grains-and-dietary-fiber
 4. Armstrong, L. E. a Johnson, E. C. (2018). Příjem vody, rovnováha vody a nepolapitelný denní požadavek na vodu. Živiny, 10 (12), 1928. doi: 10,3390 / nu10121928 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6315424/
 5. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). (2020, únor). Prevalence obezity a těžké obezity u dospělých: USA, 2017–2018. Citováno dne 19. února 2021 z https://www.cdc.gov/nchs/products/databriefs/db360.htm
 6. Chiu, C. H., Ko, M. C., Wu, L. S., Yeh, D. P., Kan, N. W., Lee, P. F., Hsieh, J. W., Tseng, C. Y., & Ho, C. C. (2017). Výhody různé intenzity aerobního cvičení při modulování tělesného složení u obézních mladých dospělých: pilotní randomizovaná kontrolovaná studie. Výsledky v oblasti zdraví a kvality života, 15 (1), 168. doi: 10,1186 / s12955-017-0743-4. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5571495/
 7. D’souza, R., Kini, A., D’souza, H., Shetty, N., & Shetty, O. (2014). Posílení estetiky obličeje pomocí cvičení pro rekvalifikaci svalů - recenze. Journal of Clinical and Diagnostic Research (JCDR), 8 (8), ZE09 – ZE11. doi: 10,7860 / JCDR / 2014 / 9792,4753. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4190816/
 8. Hirotsu, C., Tufik, S., & Andersen, M. L. (2015). Interakce mezi spánkem, stresem a metabolismem: od fyziologických po patologické stavy. Věda o spánku, 8 (3), 143–152. doi: 10.1016 / j.slsci.2015.09.002. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4688585/
 9. Harnack, L., Cogswell, M., Shikany, J., Gardner, C., Gillespie, C., & Loria, C. a kol. (2017). Zdroje sodíku v USA pro dospělé ze 3 geografických oblastí. Circulation, 135 (19), 1775-1783. doi: 10,1161 / oběhaha.116.024446. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28483828/
 10. Jackson, S., King, S., Zhao, L., & Cogswell, M. (2016). Prevalence nadměrného příjmu sodíku ve Spojených státech - NHANES, 2009–2012. Týdenní zpráva o morbiditě a úmrtnosti, 64 (52), 1393-1397. doi: 10,2307 / 24856953. Citováno z https://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm6452a1.htm
 11. Jeong J. N. (2018). Vliv spotřeby vody před jídlem na příjem energie a sytost u neobézních mladých dospělých. Clinical Nutrition Research, 7 (4), 291–296. doi.org/10.7762/cnr.2018.7.4.291. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6209729/
 12. Johns, D. J., Hartmann-Boyce, J., Jebb, S. A., Aveyard, P., & Behavioral Weight Management Review Group (2014). Intervence týkající se diety nebo cvičení vs. kombinované programy pro regulaci hmotnosti na základě chování: systematický přehled a metaanalýza přímých srovnání. Časopis Akademie výživy a dietetiky, 114 (10), 1557–1568. doi.org/10.1016/j.jand.2014.07.005. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25257365/
 13. Miketinas, D. C., Bray, G. A., Beyl, R. A., Ryan, D. H., Sacks, F. M. a Champagne, C. M. (2019). Příjem vlákniny předpovídá úbytek hmotnosti a dodržování stravovacích návyků u dospělých konzumujících kaloricky omezenou stravu: Studie Ztráty (prevence nadváhy pomocí nových dietních strategií). Journal of Nutrition, 149 (10), 1742–1748. doi.org/10.1093/jn/nxz117. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6768815/
 14. Popkin, B. M., D’Anci, K. E., & Rosenberg, I. H. (2010). Voda, hydratace a zdraví. Recenze výživy, 68 (8), 439–458. doi.org/10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908954/
 15. Ramírez-Campillo, R., Andrade, D., Campos-Jara, C., Henríquez-Olguín, C., Alvarez-Lepín, C., & Izquierdo, M. (2013). Regionální změny tuku vyvolané lokalizovaným tréninkem odolnosti proti svalové vytrvalosti. Journal of Strength And Conditioning Research, 27 (8), 2219-2224. doi: 10.1519 / jsc.0b013e31827e8681. Citováno z https://journals.lww.com/nsca-jscr/Fulltext/2013/08000/Regional_Fat_Changes_Induced_by_Localized_Muscle.23.aspx
 16. Traversy, G. a Chaput, J. P. (2015). Spotřeba alkoholu a obezita: aktualizace. Aktuální zprávy o obezitě, 4 (1), 122–130. doi.org/10.1007/s13679-014-0129-4. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4338356/
 17. Americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS). (2018). Pokyny pro fyzickou aktivitu pro Američany, 2. vydání. Washington, DC: USA Citováno dne 19. února 2021 z https://health.gov/sites/default/files/2019-09/Physical_Activity_Guidelines_2nd_edition.pdf
 18. Van Borsel, J., De Vos, M.C., Bastiaansen, K., Welvaert, J., Lambert, J. (2014) Efektivita obličejových cvičení pro omlazení obličeje: Systematický přehled. Aesthetic Surgery Journal, 34: 1; 22–27. doi: 10,1177 / 1090820X13514583. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24327764/
 19. Vispute, S. S., Smith J. D., LeCheminant, J. D., Hurley, K. S. (2011). Vliv břišního cvičení na břišní tuk. Journal of Strength and Conditioning Research, 25 (9): 2559-2564 doi: 10.1519 / JSC.0b013e3181fb4a46. Citováno z https://journals.lww.com/nsca-jscr/Fulltext/2011/09000/The_Effect_of_Abdominal_Exercise_on_Abdominal_Fat.27.aspx
Vidět víc